دسترسی سریع

قیمت تیرآهن 12 با توجه به اهمیت و میزان خرید و فروش بالا در بازار، به صورت روزانه و آنلاین در جدول های زیر به روزرسانی می گردد. شما می توانید برای خرید تیر 12 با کارشناس فروش تیرآهن در تماس باشید تا پس از تامین حجم مورد نظر، پیش فاکتور برای شما ارسال کند. پس از پرداخت مبلغ، بار برای ارسال آماده می گردد و در نهایت پس از ارسال، برای شما فاکتور نهایی ارسال می شود. لازم به ذکر است قیمت ها بدون احتساب ارزش افزوده است.

ذوب آهن اصفهان

قیمت تیرآهن ذوب آهن

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۳:۵۷:۰۷

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع تیرآهن طول (m) تعداد در هر بندیل وزن واحد سایز بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 تیرآهن سنگین 12 ذوب آهن 12 44 120 کیلوگرم 12 کارخانه تماس بگیرید تماس بگیرید
2 تیرآهن سنگین 12 ذوب آهن 12 44 120 شاخه 12 انبار تماس بگیرید تماس بگیرید

قیمت تیرآهن هاش سبک

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۳:۳۲:۱۶

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع تیرآهن طول (m) وزن واحد سایز بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 هاش HEA سایز 12 12 239 کیلوگرم 12 انبار 58,716 58,716

قیمت تیرآهن هاش سنگین

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۳:۳۱:۵۲

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع تیرآهن طول (m) وزن واحد سایز بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 هاش HEB سایز 12 12 321 کیلوگرم 12 انبار 58,716 58,716

قیمت تیرآهن لانه زنبوری

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۳:۳۱:۵۱

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع تیرآهن طول (m) وزن واحد سایز بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 تیرآهن 12 لانه زنبوری 12 125 شاخه 12 انبار تماس بگیرید تماس بگیرید

تیرآهن سایز 12

یکی از مقاطع فولادی پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی، تیرآهن است به خصوص سایز 12 آن.  در کل تیرآهن ها بسته به طراحی و کاربرد سازه ها، دارای سایزبندی و همچنین انواع مختلفی می باشند تا بدین ترتیب بتوانند در مکان های مختلف سازه ها، به خوبی پاسخگوی نیاز آن صنعت باشند. تیرآهن 12 نیز یکی از پرکاربردترین و با اهمیت ترین سایز تیرآهن است به وفور در ساختمان سازی استفاده می شود. 

تیرآهن 12 دارای انواع IPE، هاش و زنبوری می باشد. هر کدام از انواع سایز 12 بسته به ساختاری که دارند، از ویژگی منحصر به فرد خود برخوردار می باشند.

تیرآهن سایز 12

ویژگی و خصوصیات تیرآهن 12

با توجه به میزان استفاده از تیرآهن 12 IPE ، ویژگی های این نوع میلگرد دارای اهمیت بسیاری است. از ویژگی های خاص این سایز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سایز تیرآهن وزن تیرآهن طول تیرآهن عرض بال تیرآهن ضخامت بال تیرآهن ضخامت جان تیرآهن
12 124.8 کیلوگرم 12 متر 64 میلیمتر 4.4 میلیمتر 6.3  میلیمتر

 

جدول بالا مجموعه خصوصیات تیرآهن 12 است که در زمان خرید و یا استفاده از آن، باید به آن ها توجه نمود. از دیگر ویژگی های تیرآهن 12 استقامت و استحکام بالای آن است که باعث شده این تیرآهن در برابر عواملی چون زلزله، باد و …، فشارها، ضربه و وزن وارده شده از سمت طبقات و مصالح به کار برده شده در سازه، به خوبی مقاومت کند.

از سویی دیگر کارخانه های تولید کننده تیرآهن 12 به دلیل استفاده های زیاد از این تیرآهن و حجم مورد نیاز آن در بازار، تلاش می کنند از متریال با کیفیت در ساخت تیر 12 استفاده کنند، تا بتوانند کیفیت و استحکام آن را در زمان استفاده تضمین نمایند.

 

کاربرد تیرآهن 12 در صنایع مختلف 

همان طور که بیان شد، تیرآهن 12 می تواند برای صنایع مختلف به خصوص صنعت ساخت و ساز، بسیار کاربردی باشد. به همین خاطر حجم استفاده از سایز 12 تیرآهن ها در ساخت و ساز بسیار بالاست. 

همه تیرآهن ها دارای یک جان و دو بال هستند که هر کدام وظایف مختص به خود را انجام می دهند. بال تیرآهن وظیفه تحمل کردن نیروهای خمشی و جان تیرآهن وظیفه تحمل نیروهای برشی وارده را بر عهده دارد. 

تیرآهن سایز 12 نیز به خوبی و با استفاده از مواد با کیفیت طراحی و تولید شده است؛ در نتیجه می تواند به خوبی نیاز قسمت های مختلف سازه را مرتفع سازد. 

از جمله کاربردهای تیرآهن 12 عبارتند از:

  • ساخت خرپا
  • ساخت تیرهای موجود در سقف سازه
  • ساخت ستون ها
  • ساخت نعل
  • ساخت پوشش سقف ها
  • ساخت انواع پل به خصوص پل های لانه زنبوری

 

هر سایز تیرآهن دارای وزن مشخصی است که با توجه به وزن، میزان استقامت تیرآهن نیز مشخص می شود. در نتیجه می توان گفت وزن و استقامت تیرآهن باعث تفاوت در کاربرد تیرآهن ها می شوند. تیرآهن 12 نیز یکی از سبک ترین انواع سایز تیرآهن هاست که نسبت به دیگر سایزها از استقامت کمتری نیز برخوردار است. به همین خاطر از تیر 12 بیشتر برای ساخت ستون و سقف در سازه استفاده می گردد. 

البته لازم به ذکر است برای استفاده از تیرآهن 14 برای همین قسمت های سازه، عوامل دیگری نیز دخیل هستند. به عنوان مثال باید میزان باری که این تیرها باید در سقف و یا ستون تحمل کنند و یا میزان طبقات موجود در سازه را بررسی نمود، چرا که همگی این موارد در انتخاب سایز و نوع تیرآهن موثر هستند.

 

کارخانه های تولید کننده تیرآهن 12

کارخانه های تولید کننده تیرآهن در ایران بسیار هستند و برخی از آن ها از کیفیت بهتری نسبت به بقیه برخوردار است. از جمله کارخانه تولید کننده تیرآهن 12 ، کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد که تولید تیر 12 را از گذشته تا کنون بر عهده داشته و جایگاه ویژه ای در بازار فولاد دارد.

البته به جز کارخانه ذوب آهن، کارخانه های دیگری نظیر کارخانه اهواز و فایکو نیز به تولید تیرآهن 12 مشغول هستند.

کارخانه های تولیدکننده تیرآهن 12

 

قیمت تیرآهن سایز 12

 قیمت تیرآهن ها به خصوص قیمت تیرآهن 12 را بر اساس مشخصه های اصلی آن تخمین می زنند. یکی از این مشخصه ها، سطح مقاومت و کیفیت تیرآهن است. هر چه استقامت تیرآهن بیشتر باشد، قیمت تیرآهن نیز افزایش می یابد.

تیرآهن 12 نیز به دلیل اینکه وزن کمتری دارد، از استقامت کمتری نسبت به سایزهای بزرگ تیرآهن برخوردار است؛ اما باید در نظر داشت که تیرآهن 12 به وفور در ساختمان سازی استفاده می گردد. در نتیجه به دلیل استقبال زیادی که از این سایز می شود، قیمت تیر 12 نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از این رو کارشناسان آهن ملل قیمت تیرآهن 12 را به صورت آنلاین و روزانه از کارخانه های تولید کننده استعلام کرده و در جداول بالا درج می کنند.

در این جداول شما می توانید علاوه بر مشاهده قیمت روز تیر 12، قیمت دیروز، نوسانات قیمتی رخ داده در بازه زمانی مشخص، اطلاعاتی نظیر سایز میلگرد، طول و وزن آن را نیز به دست آورید.

 

خرید تیرآهن 12، مطمئن و همراه با فاکتور رسمی 

یکی از مزیت های آهن ملل به عنوان فروشگاه آهن آلات، ارائه فاکتور رسمی برای خریداران خود است. شما می توانید تیرآهن 12 مورد نظر خود را در هر حجمی سفارش دهید، پس از پرداخت نهایی توسط خریدار، کارشناسان آهن ملل فاکتور رسمی را پس از ارسال بار برای خریدار ارسال می کنند تا بدین ترتیب اصالت کالای خریداری شده برای مشتری محرز گردد.

از این رو لازم است برای خرید تیر 12 حتما با کارشناسان فروش تیرآهن آهن ملل در تماس باشید.

 

نمایش بیشتر +

سوالات متداول


وزن تیرآهن 12 بسته به کارخانه تولید کننده و استاندارد مورد استفاده، متغیر خواهد بود. همچنین باید مشخص نمود تیر مورد استفاده سنگین است یا سبک.


برای تعیین قیمت تیرآهن 12 ابتدا باید نوع تیرآهن که سبک یا سنگین است مشخص شود تا بتوان به واسطه آن وزن تیرآهن را معین نمود. لازم به ذکر است بر اساس کارخانه تولیدکننده نیز قیمت ها متفاوت است. از این رو حتما قیمت تیرآهن 12 را به صورت روزانه از کارشناسان آهن ملل استعلام کنید.