قیمت روز ورق روغنی به صورت کاملا دقیق توسط کارشناسان ورق آهن ملل به صورت روزانه و پس از استعلام از کارخانه تولیدکننده، در جدول های زیر درج می گردد. شما می توانید با فعال نمودن گزینه «ارزش افزوده» در هر جدول، قیمت ورق روغنی را به صورت نهایی مشاهده نمایید. لازم به ذکر است در صورت مشاهده عبارت «تماس بگیرید» در جلوی قیمت محصول، لازم است برای استعلام و خرید ورق روغنی حتما با کارشناسان ورق در تماس باشید.

 فولاد مبارکه اصفهان

قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه اصفهان

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۴:۰۰:۴۲

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع ورق ابعاد (m) حالت بارگیری واحد نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 ورق روغنی 0.5 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 46,881 46,881
2 ورق روغنی 0.5 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 46,881 46,881
3 ورق روغنی 0.6 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 46,789 46,789
4 ورق روغنی 0.7 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
5 ورق روغنی 0.7 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
6 ورق روغنی 0.8 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
7 ورق روغنی 0.8 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
8 ورق روغنی 0.9 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
9 ورق روغنی 0.9 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,138 45,138
10 ورق روغنی 1 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
11 ورق روغنی 1 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
12 ورق روغنی 1.25 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
13 ورق روغنی 1.25 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
14 ورق روغنی 1.5 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
15 ورق روغنی 1.5 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 45,872 45,872
16 ورق روغنی 2 فولاد مبارکه عرض 1.25 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 46,147 46,147
17 ورق روغنی 2 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم 46,147 46,147
18 ورق روغنی 3 فولاد مبارکه عرض 1 رول بنگاه اصفهان کیلوگرم تماس بگیرید تماس بگیرید
آهن ملل ویژگی های محصول
۱ نام محصول ورق روغنی
۲ ضخامت 0.5، 0.6، 0.7، 0.8، 0.9، 1.25، 1.5، 2 و 3 میل
۳ حالت ظاهری رول
۴ عرض 1 و 1.25 متر

ورق روغنی

یکی از محصولاتی که در فرآیند نورد سرد تولید می گردد، ورق روغنی می باشد. روش نورد سرد برای فلزاتی با درجه خمیری بالا مانند قلع، سرب یا ورق های فولادی با مقطع نازک (به علت آنکه به سرعت حرارت خود را از دست می دهند) به کار می رود. همین روش تولید باعث شده ورق روغنی از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از این رو از ورق روغنی در مواردی که ظاهر کار بسیار مهم است، استفاده گردد.

نام گذاری ورق روغنی به خاطر شکل ظاهری آن است؛ چرا که ورق روغنی پس از طی مراحل نورد سرد، روغن کاری می گردد تا بدین ترتیب از زنگ زدگی آن در شرایط مختلف جوی جلوگیری شود.

ضخامت ورق روغنی ۰.۳ تا ۳ میلیمتر است و با دو عرض استاندارد ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر تولید و روانه بازار می شود. لازم به ذکر است می توان ورق روغنی را در ابعاد متنوع و به صورت سفارشی تولید نمود.

ضخامت و ابعاد، سطح صاف و براق، خصوصیات ظاهری ورق روغنی باعث شده عمدتا از آن در سازه‌هایی که ظاهر برای آن ها حائز اهمیت است، استفاده شود. نقش و کاربرد این ورق بسیار گسترده است. در ادامه به مهم‌ترین موارد آن اشاره می‌کنیم:

 • تهیه و ساخت لوازم خانگی
 • مورد استفاده در صنایع خودرو سازی و ساخت انواع ماشین‌الات صنعتی
 • مورد استفاده در صنعت کشتی‌سازی
 • ساخت انواع مخزن فلزی و مخازن تحت فشار
 • تولید انواع مبلمان اداری
 • ساخت پنل‌های مقاوم
 • ساخت انواع قفسه‌ها
 • ساخت تابلوهای برق و قطعات الکترونیکی
 • استفاده در سقف‌ها و پارکینگ‌ها

 

ورق روغنی
ورق روغنی

انواع ورق روغنی از نظر آلیاژ

انواع ورق روغنی بسته به آلیاژ مورد استفاده و فرآیند حرارتی انجام شده بر روی آن به سه دسته تقسیم می شوند. لازم به ذکر است ورق روغنی تاریخ مصرف دارد و بعد از گذشت مدت زمان انقضا ممکن است زیر پرس پاره شود. پس هنگام خرید به تاریخ انقضای محصول دقت بقرمائید.

 • ورق روغنی st12 (معمولی): این نوع ورق روغنی خاصیت کشسانی ندارد و از آن در صنایع ساختمان سازی و پروژه های عمرانی استفاده می گردد. این ورق دارای تاریخ مصرف بالای ۱۸ ماه است.
 • ورق روغنی st13 (نیمه کششی) : این نوع ورق روغنی دارای خاصیت کشسانی پایینی می باشد و از سوی دیگر از انعطاف پذیری و شکل پذیری خوبی برخوردار است. از ورق روغنی نیمه کششی می توان برای ساخت قطعات بدنه خودرو و در مواردی که نیاز به پرس کاری سبک است استفاده نمود. لازم به ذکر است تاریخ انقضای این مدل ورق حداکثر ۸ ماه می باشد.
 • ورق روغنی st14 (فوق کششی) : ورق روغنی فوق کششی همان طور که از اسمش پیداست دارای خاصیت کشسانی بالایی است و نسبت به دو مدل دیگر، از انعطاف پذیری و شکل پذیری به مراتب بالاتری برخوردار است.  از این ورق می توان در صنایع خودرو سازی و در مواردی که نیاز به پرس کاری عمیق است، استفاده کرد. تاریخ انقضای این مدل ورق روغنی حداکثر ۸ ماه می باشد.

 

 

فرآیند تولید ورق روغنی

همان طور که در ابتدا بیان شد در فرآیند تولید ورق روغنی باید مراحلی طی گردد تا محصول با کیفیتی تولید شود. در ادامه به معرفی مراحل مختلف تولید این محصول می پردازیم.

 • مرحله اسیدشویی: در این مرحله ورق سیاه باید با اسید شسته شود تا لایه های سیاه در سطح ورق از بین برود.
 • مرحله نورد کاری: در مرحله نورد سرد، ورق سیاه را از بین غلتک ها عبور می دهند تا با اعمال نیروهای فشاری و کششی، ضخامت آن کاهش یابد. خواص فیزیکی حاصل از این مرحله موجب ایجاد مقاومت بالا و ظاهری یکدست و صاف در کل سطح ورق می شود.
 • مرحله آنیل کاری: قابلیت انعطاف پذیری فولاد در این مرحله ایجاد می شود که معمولا به دو روش بچینگ و پیوسته انجام می گیرد. برای بالابردن مقاومت ورق در برابر اکسید شدن در معرض هوای اطراف، در این مرحله ورق با روغن پوشانده می شود و توسط کوره های هوای داغ گرمادهی می شود که در نهایت به شکل کویل در می آید.
 • مرحله پرداخت یا تمپررولینگ: در این مرحه با انجام یک نورد سرد سطحی، سطح ورق یکنواخت و صیقلی می شود.
 • خط بازرسی: ورق های تولید شده به صورت دقیق در خط بازرسی مورد بررسی قرار می گیرند تا اگر موج های ریز بر روی کنار یا مرکز ورق وجود داشت یا سطوح یکنواخت نبودند این مشکلات برطرف شود.

 

رصد قیمت انواع ورق روغنی در بازار فولاد

قیمت ورق روغنی تحت تاثیر قیمت آهن و فولاد است اما قیمت آن نوسان کمتری دارد. در واقع نوسان قیمتی کمتری در ورق روغنی نسبت به سایر محصولات آهن و فولاد را شاهد هستیم. برای محاسبه قیمت ورق روغنی، مصرف کننده باید به عواملی چون قیمت جهانی سنگ آهن، قیمت سوخت و انرژی و هزینه حمل و نقل را در کنار ابعاد، ضخامت و گرید ورق درنظر بگیرد. لیست قیمت کارخانه های مختلف نیز در تصمیم گیری نهایی خریداران بسیار اهمیت دارد. یکی از کارخانه های با کیفیت در زمینه تولید ورق روغنی، کارخانه فولاد مبارکه می باشد. شرکت آهن ملل به دلیل خرید بدون واسطه توانسته ورق روغنی را با بهترین قیمت به مشتریان خود عرضه دارد.

قیمت ورق روغنی
قیمت ورق روغنی

قیمت روز ورق روغنی

برترین کارخانه های تولید کننده ورق روغنی کارخانه فولاد مبارکه، فولاد غرب و هفت الماس می باشند. از این رو محصولات تولیدی این کارخانه ها نسبت به دیگر کارخانه ها قیمت بالاتری دارند.

برای به دست آوردن قیمت ورق آهن روغنی می بایست عواملی که می تواند به صورت روزانه بر آن تاثیرگذار باشند را بررسی نمود. این عوامل عبارتند از:

 • نوسانات بازار آهن
 • نرخ دلار
 • قیمت نفت
 • تحولات سیاسی و اقتصادی

شما می توانید برای مشاهده قیمت روز ورق روغنی به سایت آهن ملل مراجعه کنید. در سایت آهن ملل، آخرین قیمت ورق روغنی درج شده است.

 

خرید ورق روغنی

ورق روغنی به نسبت دیگر انواع ورق ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است در نتیجه در صنایع بیشتری کاربرد دارد. ورق روغنی برای مواردی که نیاز به دقت، کیفیت و زیبایی ظاهری بالایی دارند، استفاده می گردد. برای خرید ورق روغنی باید به ضخامت ورق توجه داشت و بسته به نیاز، ضخامت مورد نظر را خریداری کنید.

شما می توانید برای خرید ورق روغنی از طریق شماره ۳۵۰۲۰-۰۳۱  با کارشناسان آهن ملل در تماس باشید و پس از دریافت مشاوره رایگان، خرید ورق روغنی خود را تکمیل نمایید.      

نمایش بیشتر +