قیمت پروفیل زد به عنوان یکی از پر مصرف ترین انواع پروفیل، اهمیت بسزایی برای مصرف کنندگان دارد. شما می توانید قیمت روز پروفیل زد را از طریق جدول های زیر مشاهده و حتی نوسانات قیمتی آن در چندین روز گذشته را بررسی نمایید. در زمان خرید پروفیل زد می بایست گزینه «ارزش افزوده» را فعال کنید.

قیمت پروفیل z

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۶ ساعت ۱۴:۳۱:۵۳

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نوع پروفیل ارتفاع ضخامت (mm) طول شاخه (m) واحد بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه 18 2 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 33,761 33,486
2 پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه 18 2.5 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 32,752 32,202
3 پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه 18 3 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 32,752 32,202
4 پروفیل زد (z) 20 فولاد مبارکه 20 2 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 34,220 33,945
5 پروفیل زد (z) 20 فولاد مبارکه 20 2.5 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 33,211 32,661
6 پروفیل زد (z) 20 فولاد مبارکه 20 3 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 33,211 32,661
7 پروفیل زد (z) 22 فولاد مبارکه 22 2 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 34,220 33,945
8 پروفیل زد (z) 22 فولاد مبارکه 22 2.5 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 33,211 32,661
9 پروفیل زد (z) 22 فولاد مبارکه 22 3 6 کیلوگرم کارخانه اصفهان 33,211 32,661
آهن ملل ویژگی های محصول
۱ نام محصول پروفیل z
۲ ارتفاع Z ۱۸ الی ۲۲ سانتی متر
۳ ضخامت ۲ الی ۳ میلیمتر
۴ طول شاخه ۶ متر
۵ واحد کیلوگرم

پروفیل زد

پروفیل زد (z) از جمله پروفیل های باز است که به سبب ظاهر فیزیکی که به شکل حرف z  دارد ، به این نام شناخته می شود.  پروفیل زد با توجه به ساختاری که دارد می تواند در سازه های بسیاری از جمله ساخت انواع سوله، سالن های ورزشی و … به کار گرفته شود. قیمت پروفیل زد با توجه حجم سفارشات موجود در بازار، برای خریداران و مصرف کنندگان این قطعه بسیار مهم است چرا که بسته به نوسانات موجود در بازار، قیمت این محصول نیز دچار نوسان می شود. از این رو کارشناسان آهن ملل به صورت روزانه قیمت پروفیل زد  را در جدول بالا درج می کنند تا دسترسی خریداران آسان گردد.

رصد نوسانات قیمت پروفیل z 

در حال حاضر این پروفیل به دلیل کارکرد بالایی که در صنایع مختلف دارد، از نظر قیمت بسیار مهم است. برای خرید پروفیل زد می بایست یک سری ویژگی ها و خصوصیات پروفیل زد را در نظر داشت تا به واسطه آن بتوان خرید به صرفه داشت. از جمله ویژگی هایی که بر قیمت پروفیل زد تاثیر دارد، نوع پروفیل است. در حال حاضر پروفیل z در سایزهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردد که از جمله سایز های پروفیل z  عبارتند از 18، 20 و 22 است. منظور از سایز پروفیل z، ارتفاع z است. از دیگر مواردی که بر قیمت پروفیل z تاثیر بسزایی دارد، ضخامت پروفیل است. همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید پروفیل z در ضخامت های 2، 2.5 و 3 میلیمتر تولید می شود. برای خرید پروفیل زد باید به این نکته توجه ویژه ای داشت، چرا که بر اساس آن می تواند کارکرد آن را نیز به خوبی تفسیر نمود. از دیگر مواردی که می تواند بر قیمت پروفیل زد اثر مستقیم داشته باشد، طول شاخه و وزن آن است. هر چه وزن پروفیل افزایش داشته باشد، به تبع آن قیمت پروفیل زد در بار نهایی افزایش خواهد داشت. 

قیمت پروفیل زد ۱۸

یکی از سایزهای پروفیل زد که برای ساخت و ساز و دیگر مصارف صنعتی و ساختمانی به کار گرفته می شود، پروفیل زد ۱۸ است. این پروفیل دارای ضخامت های مختلفی است که هر کدام دارای وزن متفاوتی نیز هستند. از این رو قیمت پروفیل زد ۱۸ برای ضخامت های 2 و 2.5 شاید به صورت یکسان در جدول درج شده باشد، ولی به همان مقدار که تفاوت وزن در هر یک از این سایزها وجود دارد، قیمت پروفیل زد ۱۸ در نهایت نیز متفاوت خواهد  بود.

قیمت پروفیل z

قیمت روز پروفیل زد 

با توجه به شرایط کنونی بازار و تحولات رخ داده در آنف به طور قطع نمی توان گفت که قیمت روز پروفیل زد در تمامی روزها ثابت می ماند. بازار فولاد با بازارهای دیگر ارتباط تنگاتنگی دارد و به محض نوسان در هر یک از موارد زیر، دچار تحولات متنوعی می شود. از این رو کارشناسان بازار فولاد پیشنهاد می کنند برای خرید و یا فروش پروفیل زد حتما به صورت روزانه قیمت پروفیل زد را رصد نمایید و پس از آن، اقدام به خرید کنید.
مواردی که می تواند به محض نوسان در قیمت روز پروفیل زد تاثیر داشته باشند عبارتند از:

 • قیمت ارز به خصوص قیمت دلار
 • قیمت نفت و حامل های انرژی 
 • قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید پروفیل
 • قیمت سنگ آهن
 • قیمت ورق مورد استفاده
 • نام برند
 • هزینه های حمل و نقل 
 • میزان عرضه و تقاضا محصول در بازار  
 • رخدادهای سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی تاثیرگذار
   
پروفیل Z

 خرید پروفیل زد 

مشتریان و خریداران پروفیل z همواره در صدد هستند با بهترین نرخ، خرید پروفیل z را در حجم مورد نظر انجام دهند. از این رو آهن ملل به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاه های خرید و فروش پروفیل z، مناسب ترین قیمت پروفیل z را برای خریداران فراهم می کند. شما می تواند هر میزان که نیاز دارید خرید پروفیل z را انجام دهید.
فقط به یاد داشته باشید در زمان خرید پروفیل زد حتما به ویژگی ها و ظاهر محصول مورد نظر خود دقت داشته باشید تا متناسب با نیاز خود، خریدی به صرفه داشته باشید.
شما می توانید خرید پروفیل زد را در هر میزان طی فرآیند زیر انجام دهید:

 • تماس با کارشناس فروش 
 • سفارش حجم مورد نیاز و تامین انواع پروفیل زد توسط کارشناس
 • ارسال پیش فاکتور برای خرید انواع پروفیل زد به منظور تایید نهایی
 • پرداخت هزینه های بار سفارشی توسط مشتری
 • ارسال بار 
 • ارسال فاکتور نهایی برای مشتری 

عواملی مانند رتبه ۱ فروش آهن آلات، ارائه فاکتور رسمی، ضمانت بار توسط شرکت، مشاوره تخصصی کارشناسان فروش، داشتن جواز کسب و … خریدار را مجاب به خرید پروفیل z از آهن ملل، که یک شرکت مورد اطمینان می باشد، کند.

نمایش بیشتر +

سوالات متداول


انواع پروفیل Z از ارتفاع ۱۴۰ تا ۳۰۰ میلیمتر و ضخامت ۲ تا ۵ میلیمتر تا طول ۱۲ متر قابل سفارش می باشد.


اکثرا برای پوشش سقف سالن های بزرگ یا کارگاه ها کاربرد دارد اما برای ساخت ستون های مقاطع مرکب نیز استفاده می شود.


بله، سفارش مشتری از هر کارخانه ای انجام می شود.