قیمت شمش آلیاژی درج شده در جدول زیر بر اساس آنالیز شمش تفکیک شده است. از این رو در زمان خرید شمش آلیاژی حتما به نوع آنالیز آن دقت کنید. از سویی دیگر در این جدول علاوه بر قیمت روز شمش آلیاژی ، قیمت دیروز، نمودار نوسانات قیمتی و همچنین ابعاد شمش به طور کاملا قابل مشاهده است. لازم به ذکر است برای خرید شمش، حتما با کارشناس فروش این محصول در ارتباط باشید.

قیمت شمش آلیاژی

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۶ ساعت ۱۰:۵۵:۵۹

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف آنالیز شمش آنالیز ابعاد (mm) طول (m) واحد بارگیری نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 شمش آلیاژی ck60 ck60 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
2 شمش آلیاژی ck45 ck45 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
3 شمش آلیاژی 70CR2 70CR2 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
4 شمش آلیاژی MO40 MO40 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
5 شمش آلیاژی st37 st37 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
6 شمش آلیاژی st52 st52 125*125 6 کیلوگرم اصفهان تماس بگیرید تماس بگیرید
آهن ملل ویژگی های محصول
۱ نام محصول شمش آلیاژی
۲ سطح مقطع مربعی شکل
۳ آنالیز    CK60، CK45، 70CR2، MO40، ST37، ST52 فولادی
۴ ابعاد          ۱۲۵ * ۱۲۵ میلیمتر
۵ طول شاخه ۶ متر

 شمش آلیاژی

شمش آلیاژی یکی از محصولات فولادی به کار برده شده در صنایع ساخت انواع مقاطع فولادی است که از ترکیب فلزات مختلف با هم تولید می‌ شود. این شمش‌ ها دارای خصوصیات و کاربردهای متنوعی هستند که برای صنایع مختلف مورد نیاز است. برای خرید و فروش شمش آلیاژی، باید به عوامل متفاوتی توجه کرد؛ چرا که قیمت شمش آلیاژی می تواند بسته به ویژگی ها و خصوصیاتی که این محصول دارد، متغیر باشد.  از این رو برای تعیین قیمت نهایی شمش آلیاژی می بایست به عوامل دخیل و موثر در بازار و همچنین نوع محصول مصرفی (آنالیز تولید) دقت نمود، چرا قیمت این محصول بر اساس همین موارد تخمین زده می شود. شما می توانید قیمت روزانه انواع شمش آلیاژی را در جدول بالا به صورت آنلاین مشاهده نماید.

رصد قیمت شمش آلیاژی با توجه به عوامل دخیل

شمش آلیاژی همان طور که از نامش مشخص است در تولید آن از آلیاژهای مختلفی استفاده می شود. از همین خاطر قیمت آلیاژهای به کاربرده شده می تواند در قیمت نهایی شمش آلیاژی اثر داشته باشد. از سوی دیگر، عاملی که می تواند تعیین کننده قیمت شمش آلیاژی باشد، آنالیز شمش است. آنالیزهای به کار برده شده برای تولید شمش، می تواند در کیفیت محصول نهایی به شدت موثر باشد. از این رو در زمان خرید شمش آلیاژی می بایست به نوع شمش مورد نیاز و آنالیز آن دقت داشت. همچنین لازم به ذکر است با توجه به آنکه واحد خرید و فروش شمش آلیاژی، کیلوگرم است، در نتیجه وزن شمش آلیاژی می تواند به صورت چشمگیری بر هزینه های نهایی بار خریداری شده تاثیر داشته باشد. در تعیین وزن شمش، نیز ابعاد و طول این محصول اثرگذار است. طول شمش های آلیاژی موجود 6 متری است که در ابعاد 125*125 (سطح مقطع مربعی) تولید و به مصرف می رسند. در جدول بالا شما می توانید به ازای هر آنالیز، قیمت شمش آلیاژی را مشاهده نمایید. 

قیمت شمش آلیاژی

قیمت روزانه شمش آلیاژی در بازار آهن و فولاد ایران

قیمت شمش آلیاژی به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نوع و مقدار فلزات آلیاژی، سایز و طول شمش، کارخانه تولید کننده، نوسانات بازار و ارز و ... . از این رو نوع شمش آلیاژی به صورت چشمگیری می توانند بر قیمت روز این محصول تاثیر بگذارد. شمش‌ های آلیاژی بر اساس نوع فلزات ترکیب شده، دسته‌ بندی‌ های مختلفی دارند. برخی از این دسته‌ بندی‌ ها عبارتند از:

  • آلومینیوم: شمش آلومینیوم از ترکیب آلومینیوم با فلزات دیگر ساخته شده است که دارای وزن سبک و همچنین دارای قدرت و انعطاف پذیری بالایی است.
  • فولاد ضد زنگ: شمش فولاد ضد زنگ از ترکیب آهن، کربن و کروم ساخته می‌ شود و در برابر خوردگی و زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است.
  • برنز: شمش برنز از ترکیب مس و قلع ساخته می‌ شود و استحکام و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.
  • چدن: شمش چدن از ترکیب آهن و کربن ساخته می‌ شود.

با توجه به نکات برشمرده شده، باید این نکته در نظر داشت که بازار فولاد روزانه تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می گیرد و در نتیجه قیمت محصولات فولادی به خصوص شمش در نوسان خواهد بود. بنابراین دسترسی به قیمت روزانه شمش آلیاژی می تواند برای خریداران این محصول بسیار ضروری باشد. برای استعلام قیمت روز شمش آلیاژی، می‌ توانید به سایت‌ های معتبر فروش مقاطع فولادی مراجعه کنید یا با کارشناسان فروش در تماس باشید. البته ناگفته نماند در جدول بالا تمامی قیمت ها به صورت روزانه آپدیت می گردد.

خرید شمش آلیاژی بر حسب آنالیز و با بهترین قیمت

بازار فولاد یکی از بازارهای پویا و متغیر در اقتصاد کشور است که تحت تاثیر عوامل مختلف داخلی و خارجی قرار دارد و به محض اندک نوسانی، دچار تحولات زیادی می گردد. قیمت شمش آلیاژی نیز به عنوان یکی از محصولات این بازار، از این تغییرات مستثنا نیست و همواره نوسانات زیادی را به خود دیده است. به همین خاطر همواره پیشنهاد می گردد برای خرید شمش آلیاژی بازار را مورد رصد قرار دهید. البته برای قیمت گذاری شمش آلیاژی، عوامل زیر را باید در نظر گرفت و با توجه همین موارد اقدام به خرید کرد:

  • نوع و مقدار فلزات آلیاژی که در تولید شمش آلیاژی استفاده می‌شوند. 
  • نرخ ارز و قیمت جهانی فلزات آلیاژی که برای تولید شمش آلیاژی وارد کشور می‌
  • شوند. افزایش یا کاهش قیمت این فلزات در بازار جهانی، تاثیر مستقیم بر قیمت شمش آلیاژی در بازار داخل دارد.
  • تقاضای بازار داخل و خارج برای شمش آلیاژی. هر چه تقاضای بالاتر باشد، قیمت نسبتاً بالاتر خواهد بود و بالعکس.
  • سطح تولید و عرضه شمش آلیاژی در کشور. هر چه تولید بالاتر باشد، قابل دسترس‌ تر خواهد بود و قابل پایین‌ تر خواهد بود و بالعکس.
نمایش بیشتر +