وزن نبشی ۶ متری و ۱۲ متری

نبشی ها از مهم ترین مصالح ساختمانی هستند که به صورت تنها یا مرکب در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند. دلیل این که تنها به صورت مرکب استفاده می شوند این است که دو ضلع آن عمود بر هم می باشد. به طور کلی اصطلاح نبشی از کلمه نبش گرفته شده است و به معنی کنج و پیچ می باشدو این معنی گویای شکل ظاهری نبشی می باشد.

عمده استفاده از نبشی در صنعت ساختمان سازی می باشد اما به صورت کلی نبشی برای اتصال پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و اتصالات ستون ها به فوندانسیون و ساختن ستون و خرپا استفاده می شود. نبشی ها شبیه حرف انگلیسی L می باشند. نبشی ها به دو صورت بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می شوند.

متداول ترین دسته بندی انواع نبشی از لحاظ ظاهری به شرح زیر است:

  • نبشی بال مساوی
  • نبشی اسپیرال
  • نبشی بال نامساوی

آیا قصد خرید نبشی دارید؟

قیمت محصول نبشی بر اساس سایز، طول و ضخامت آن متفاوت خواهد بود. از سویی دیگر قیمت آهن، قیمت جهانی سنگ آهن، میزان عرضه و تقاضای آن از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت نبشی است. شما می توانید با مراجعه با صفحه قیمت نبشی آخرین قیمت آن را داشته خریدی مطمئن را تجربه کنید.

فرمول محاسبه وزن نبشی

یکی از موارد مهم برای خرید نبشی محاسبه وزن نبشی می باشد. وزن نبشی از طریق فرمول زیر به دست می آید.

فرمول وزن نبشی بال مساوی:

۱۰۰۰/طول شاخه * ضخامت * طول بال * چگالی

فرمول وزن نبشی بال نامساوی:

۱۰۰۰/طول شاخه * ضخامت * مجموع طول ۲ بال * چگالی

نکته) در فرمول های فوق طول شاخه، ضخامت و طول بال برحسب میلی متر می باشد.

نکته)چگالی=۷.۸۶

از جدول نبشی چه می دانید؟

نبشی ها نوعی پروفیل های باز هستند که اساسا توسط فولاد کربنی نورد گرم یا فولاد کم آلیاژ با استحکام بالا تولید می‌ شوند. از این رو بررسی استانداردهای تولیدی این محصول بسیار با اهمیت است. شما می توانید با مراجعه به صفحه جدول اشتال نبشی تمامی اطلاعات لازم جهت بررسی نبشی را به دست آورده و در زمان خرید از آن استفاده کنید.

۰ kg
۰ kg

کاربرد جدول وزن نبشی ۶ متری و ۱۲ متری

برخی از خریداران محترم بر این باورند که به دلیل این که نبشی یک کالای تخصصی است، رسیدن به وزن آن دشوار می باشد. بر همین اساس، شما در صورت خرید تنها به صحبت های کارشناسان فروش حوزه آهن آلات اطمینان می کنید. این در صورتی است که شما می توانید با استفاده از فرمول محاسبه وزن نبشی و یا با استفاده از جدول وزن نبشی ۶ متری و ۱۲ متری زیر در کم ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل از استاندارد بودن وزن نبشی و قیمت آن اطمینان حاصل نمایید.

از نکات بسیار مهم قبل از خرید نبشی، توجه به وزن نبشی به منظور تخمین قیمت این محصول می باشد. مجموعه آهن ملل به منظور افزایش رفاه خریداران نبشی، جدول وزن نبشی در سایزهای ۳ تا ۱۵ و طول ۶ و ۱۲ متری را در قالب جدول تهیه نموده است. با مراجعه به جداول زیر می توانید در کم ترین زمان ممکن به وزن نبشی مورد نظر خود دست یابید.

سایز نبشی (cm)وزن شاخه ۶متری (kg)وزن شاخه ۱۲متری (kg)
۳۹۱۸
۴۱۴۲۸
۵۲۲۴۴
۶۳۲۶۴
۸۵۶۱۱۲
۱۰۹۰۱۸۰
۱۲۱۲۰۲۴۰
۱۵۱۹۰۳۸۰
قیمت نبشی

سوالات متداول


۱.نبشی بال مساوی ۲.نبشی اسپیرال ۳.نبشی بال نامساوی


۱۰۰۰/طول شاخه * ضخامت * طول بال * چگالی


۱۰۰۰/طول شاخه * ضخامت * مجموع طول ۲ بال * چگالی