وزن ناودانی

ناودانی یک پروفیل است که از نظر ظاهری شبیه U انگلیسی است. سطح مقطع ناودانی از یک جان به صورت افقی و دو بال به صورت عمودی تشکیل شده است.ناودانی ها از پرکاربردترین محصولات فولادی در صنعت ساختمان سازی می باشند. انواع ناودانی را با توجه به نوع و کاربرد آن در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی می کنند که این ویژگی ها در تعیین قیمت ناودانی و وزن ناودانی نقش به سزایی دارند.

ناودانی در ۲ استاندارد زیر تولید و به بازار عرضه می شود:

  • UPN
  • UPE

محاسبه وزن ناودانی از طریق ماشین حساب

۰ kg
۰ kg

عمده استفاده از ناودانی در صنعت ساخت و ساز می باشد، اما این مقطع فولادی مصارف دیگری نیز دارد. از ناودانی می توان برای مصارف مختلفی بهره گرفت که می توان به استفاده از ناودانی در صنعت خودروسازی، استفاده در ساخت چهارچوب های فلزی، استفاده برای ترمیم بناهای معماری، ساختمان، تجهیزات ساخت و ساز و تشکیلات دریایی اشاره کرد.

آیا قصد خرید ناودانی دارید؟

در زمان خرید محصولات فولادی همچون ناودانی باید در مورد آن محصول اطلاعات صحیحی داشته باشید. آهن ملل با داشتن پشتوانه محکم، توانسته اطلاعات لازم از قبیل تخمین وزن ناودانی و قیمت آن را به صورت آپدیت شده در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید با مراجعه به صفحه قیمت ناودانی خریدی مطمئن را تجربه کنید.

فرمول محاسبه وزن ناودانی

برای محاسبه وزن ناودانی به صورت تقریبی می توان از فرمول زیر استفاده نمود، در این فرمول نیاز به وزن مخصوص ناودانی و طول ناودانی داریم.

وزن ناودانی = طول ناودانی * وزن مخصوص ناودانی (از جدول اشتال)

از جدول اشتال ناودانی چه می دانید؟

به دلیل این که ناودانی یک کالای تخصصی است، در نظر بیشتر افراد رسیدن به وزن آن دشوار می باشد. بر همین اساس، شما می توانید با استفاده از فرمول محاسبه وزن ناودانی و یا با استفاده از جدول وزن ناودانی و یا با استفاده از صفحه جدول اشتال ناودانی، در کم ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل از استاندارد بودن وزن انواع ناودانی اطمینان حاصل نمایید.

کاربرد جدول وزن ناودانی

برخی از خریداران محترم بر این باورند که به دلیل این که ناودانی یک کالای تخصصی است، رسیدن به وزن آن دشوار می باشد. بر همین اساس، شما در صورت خرید تنها به صحبت های کارشناسان فروش حوزه آهن آلات اطمینان می کنید. این در صورتی است که شما می توانید با استفاده از فرمول محاسبه وزن ناودانی و یا با استفاده از جدول وزن ناودانی و جدول اشتال ناودانی زیر در کم ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل از استاندارد بودن وزن انواع ناودانی اطمینان حاصل نمایید.

مجموعه آهن ملل به منظور افزایش رفاه حال خریداران گرامی در جداول زیر وزن ناودانی روسی، وزن ناودانی ۶ متری، وزن ناودانی ۱۲ متری را به صورت کامل تهیه نموده است. با مراجعه به جداول وزنی زیر که مربوط به ناودانی می باشد می توانید وزن ناودانی روسی، وزن ناودانی ۶ متری و وزن ناودانی ۱۲ متری را به صورت مجزا به دست آورید.

وزن ناودانی روسی

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۱۱.۷۵متری (kg)
۶۳۷
۸۸۳
۱۰۱۰۳
۱۲۱۲۳
۱۴۱۵۰
۱۶۱۷۰
۱۸۲۱۵
۲۰۲۲۰
۲۲۲۶۰

وزن ناودانی ۶ متری

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۶متری (kg)
۶۳۰
۸۴۳
۱۰۵۳
۱۲۶۳
۱۴۷۵
۱۶۸۵
۱۸۹۷
۲۰۱۱۳
۲۲۱۳۳
۲۴۱۴۴

وزن ناودانی ۱۲ متری

سایز ناودانی (cm)وزن شاخه ۱۲متری سبک (kg)وزن شاخه ۱۲متری سنگین (kg)
۵۵۴۶۷
۶.۵۷۳۸۵
۸۸۴۱۰۴
۱۰۱۰۰۱۲۳
۱۲۱۴۰۱۶۰
۱۴۱۵۵۱۹۵
۱۶۱۷۰۲۲۵
۱۸۲۲۵۲۶۵
۲۰۳۰۵
۲۲۳۵۳
۲۴۴۰۵
۲۶۴۵۵
۲۸۵۰۲
۳۰۵۵۵
۴۰۴۲۰
قیمت ناودانی

سوالات متداول


استاندارد UPN و استاندارد UPE


با استفاده از جدول وزن ناودانی در کم ترین زمان ممکن می توان استاندارد بودن ناودانی را تشخیص داد.