بهترین قیمت روز آهن اسفنجی از کارخانه های مختلف را مستقیم در این صفحه از سایت آهن به صورت آنلاین ملل مشاهده نماید. برای خرید آهن اسفنجی شما می بایست به صورت تلفنی و یا حضوری با کارشناس فروش در تماس باشید و بعد از استعلام از آخرین قیمت روز بازار، در حجم مورد نیاز، خرید خود را نهایی کنید. فقط لازم به ذکر است در زمان مشاهده قیمت ها گزینه «ارزش افزوده» فعال باشد.

آهن اسفنجی

آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۱۳ ساعت ۱۳:۳۷:۴۹

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نام محصول کارخانه مقدار (تن) نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 آهن اسفنجی قائنات 500 13,470 13,470
2 آهن اسفنجی بافت 500 13,500 13,500
3 آهن اسفنجی بافق 500 تماس بگیرید تماس بگیرید
4 آهن اسفنجی گلگهر 500 13,750 13,750
5 آهن اسفنجی نی ریز 500 13,800 13,800
6 آهن اسفنجی غدیر 500 13,500 13,500
7 آهن اسفنجی میانه 500 14,200 14,200
8 آهن اسفنجی شادگان 1000 تماس بگیرید تماس بگیرید
9 آهن اسفنجی اردکان 500 تماس بگیرید تماس بگیرید
                                

 

آهن اسفنجی چیست؟

 

                                                           
آهن ملل ویژگی های محصول
۱ نام محصول آهن اسفنجی
۲ مقدار    ۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تن
۳ کارخانه تولیدکننده قائنات، گلگهر، بافت و شادگان

 

آهن اسفنجی از طریق احیای سنگ آهن به وجود می آید. آهن اسفنجی همچنین به عنوان آهن احیا شده یا آهن بریکت شده داغ (بلوک ‌های فشرده از آهن اسفنجی) نیز شناخته می شود. در توصیفی بهتر، از گندله در واحد تولید آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه استفاده می شود تا بدین ترتیب آهن اسفنجی تولید گردد.

آهن اسفنجی در صنعت آهن و فولاد به عنوان جایگزینی برای ضایعات در کوره های القایی و قوس الکتریکی استفاده می شود. به دلیل کمبود ضایعات و گران قیمت بودن آن ها، آهن اسفنجی به یک ماده خام قابل توجه برای تولید فولاد با کیفیت بالا تبدیل شده است.  در تولید آهن اسفنجی از موادی چون کربن، فسفر و گوگرد استفاده می گردد و هر کدام از این موراد در کیفیت نهایی محصول تاثیر بسزایی دارند.

آهن اسفنجی
آهن اسفنجی

کاربرد آهن اسفنجی

آهن اسفنجی را می توان از جمله مواد اولیه ای برشمرد که در صنایع کاربرد فراوانی دارد. موارد زیر از جمله این کاربردهاست:

 • جایگزینی مناسب برای ضایعات آهن
 • خنک کننده کوره های اکسیژنی
 • مناسب برای ساخت انواع شمش فولادی در کوره های قوس الکتریکی
 • جایگزین مناسب ضایعات در صنایع فولادسازی
 • مورد استفاده در صنایع تولید اسلحه و ابزارهای آهنی

 

قیمت روز آهن اسفنجی

آهن اسفنجی همانند آهن نیز از ارزش بالایی در صنایع مختلف برخوردار است و روزانه با توجه به میزان مصرف و نوسانات بازار می تواند بر قیمت محصولات دیگر تاثیرگذار باشد.  از این رو تخمین قیمت روز آهن اسفنجی اهمیت بسیاری دارد.

همانطور که بازار آهن همواره دستخوش تغییرات و عواملی زیادی است، قیمت آهن اسفنجی نیز به عوامل زیادی وابسته است که از جمله این موارد عبارتند از :

 • آنالیز آهن اسفنجی: این مورد یکی از مهم ترین عامل دخیل بر قیمت آهن اسفنجی است. منظور از آنالیز، میزان کیفیت آهن اسفنجی است. آهن اسفنجی دارای کربن، فسفر، گوگرد است که میزان هر کردام در استحکام و کیفیت آن نقش بسزایی دارد. به عنوان مثال وجود مقدار زیاد کربن در آهن اسفنجی باعث شکنندگی و خورد شدن آن می شود. همچنین از دیگر مواردی که در مرغوبیت آهن اسفنجی تاثیر بسزایی دارد، ساختار دایره ای شکل  و رنگ طوسی آن است. اگر رنگ آن قهوه ای باشد، مرغوبیت آهن اسفنجی زیر سوال می رود.
 • نرخ بورس: بورس کالا عامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت روز آهن اسفنجی است. کارخانه ها همواره در صدد هستند تا محصولات خود را از طریق عرضه در بورس به فروش برسانند. از این رو از ارائه قیمت خود در برخی از روزها خودداری می کنند و همین عامل می تواند بر نرخ محصولات تاثیرگذار باشد.
 • قیمت ارز: قیمت ارز به خصوص قیمت دلار می تواند بر بازار آهن آلات ایران تاثیر زیادی داشته باشد، چرا که بازار ایران همواره با تغییر اندک دلار، دچار نوسانات بسیاری می شود. از این رو با افزایش قیمت دلار، امکان خرید و فروش آهن اسفنجی در بازارهای جهانی دشوار می شود، در نتیجه قیمت آهن اسفنجی در داخل نیز افزایش می یابد.
 • تحولات سیاسی و اقتصادی: رویدادها و تحولات سیاسی و اقتصادی مانند افزایش قیمت محصولات در بازار، رایزنی های سیاسی، جنگ و … در داخل و خارج کشور می تواند باعثایجاد تغیرات زیادی در قیمت آهن اسفنجی گردد.  
 • قیمت جهانی آهن: قیمت جهانی آهن یکی از اصلی ترین عوامل و به نوعی مهم ترین عاملی است که می تواند قیمت آهن اسفنجی را تغییر دهد.
 • میزان برق مصرفی کارخانه ها: با توجه به کمبود منابع و انرژی در کشور، در فصل گرم سال، کارخانه ها با مشکل تامین انرژی رو به رو هستند. قطعی برق می تواند باعث توقف تولید کارخانه ها و به دنبال آن باعث افزایش قیمت آهن اسفنجی گردد.
 • مسافت کارخانه: مسافت موجود از کارخانه تا محل تخلیه بر قیمت بار تحویلی تاثیر بسزای دارد. از این رو تاکید می گردد برای صرفه جویی در هزینه ها، از کارخانه های نزدیک تر خرید صورت گیرد.

 

خرید آهن اسفنجی

شرکت ها عمدتا ممکن است برای خرید آهن اسفنجی با مشکلاتی رو به رو باشند. اما شما می توانید برای خرید آهن اسفنجی به سایت آهن ملل، معتبرترین فروشگاه آهن آلات مراجعه کرده و به صورت روزانه و برخط قیمت آهن اسفنجی را رصد کنید و به این ترتیب در زمان مناسب خریدی به صرفه داشته باشید.

خرید آهن اسفنجی
خرید آهن اسفنجی

قیمت آهن اسفنجی امروز

نرخ آهن اسفنجی امروز را می توانید در سایت آهن ملل ببینید. رصد روزانه قیمت آهن اسفنجی  می تواند بر قیمت محصولات نهایی نیز اثرگذار باشد. از این رو پیشنهاد می شود هر روز و از مراجع معتبر قیمت آهن اسفنجی را به دست آورده و سپس برای خرید اقدام کنید.

 

فروش آهن اسفنجی

برای خرید و فروش آهن اسفنجی نیاز است علاوه بر داشتن اطلاعات اولیه، از میزان کیفیت محصول نهایی هر کارخانه نیز اطلاعاتی داشته باشید. در ایران کارخانه هایی که آهن اسفنجی تولید می کنند به شرح زیر هستند:

 • آهن اسفنجی شادگان
 • آهن اسفنجی نیریز
 • آهن اسفنجی گلگهر
 • آهن اسفنجی بافت
 • آهن اسفنجی اپال
 • آهن اسفنجی میانه
 • آهن اسفنجی نیریز

این کارخانه ها محصولات خود را یا از طریق بورس و یا از طریق مراکز واسط به فروش می رسانند. شما می توانید برای دسترسی راحت تر به آهن اسفنجی به مراکز معتبر همچون آهن ملل مراجعه نمایید و با اطمینان خاطر محصول خود را خریداری نمایید. کارشناسان آهن ملل تمام اطلاعات مورد نیاز و مشاوره رایگان را برای خرید و فروش آهن اسفنجی را در اختیاز شما قرار می دهد.

   
           

      قصد خرید آهن دارید؟      

   
   
برای خرید انواع آهن لات کافیست با تکیه بر شرکتی معتبر و دارای سابقه ، تکیه کنید  و با بررسی قیمت محصولات، اقدام به خرید آهن آلات کنید.    
                           

                       

نمایش بیشتر +