قیمت فروآلیاژ

آخرین بروزرسانی: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ساعت: ۱۳:۳۱

نمایش قیمت با ارزش افزوده

ردیف نام محصول مقدار (کیلوگرم) نمودار قیمت دیروز قیمت امروز (تومان)
1 فروسیلیس 10 - 3 1000 chart تماس بگیرید تماس بگیرید
2 فروسیلیس 60 - 10 نامحدود chart تماس بگیرید تماس بگیرید
3 فروسیلیکو منگنز ایران 3000 chart تماس بگیرید تماس بگیرید
4 فروسیلیکو منگنز هند 4000 chart تماس بگیرید تماس بگیرید
5 گرافیت پر سولفور چین 25000 chart تماس بگیرید تماس بگیرید
6 گرافیت کم سولفور چین 18000 chart تماس بگیرید تماس بگیرید
7 فرومنگنز پرکربن نامحدود chart تماس بگیرید تماس بگیرید
8 فروکروم پر کربن چین نامحدود chart تماس بگیرید تماس بگیرید
                                                       
                                

فروآلیاژ چیست؟

                                             
آهن مللویژگی های محصول
۱نام محصولفروآلیاژ
۲انواعفروسیلیس ۱۰ – ۳، فروسیلیس ۶۰ – ۱۰، فروسیلیکو منگنز ایران، فروسیلیکو منگنز هند، گرافیت پر سولفور چین، گرافیت کم سولفور چین، فرومنگنز پرکربن، فروکروم پر کربن چین

فروآلیاژ ها، آلیاژهای مختلفی از آهن هستند که حاوی مقدار قابل توجهی از یک یا چند عنصر دیگر مانند منگنز، کربن یا سیلیکون می باشند. اصطلاح فرو یا فریک به ترکیبی اطلاق می شود که حاوی آهن یا ساختارهای مربوط به آن باشد. یک فروآلیاژ  آهن به عنوان عنصر پایه (در بسیاری از موارد کمتر از ۵۰٪ ) همراه با یک یا چند عنصر دیگر که در طول تولید فولاد استفاده می شود، است.

فروآلیاژها کیفیت های متمایزی را به فولاد و چدن می دهند و عملکردهای مهمی را در طول چرخه های تولید آهن و فولاد انجام می دهند. فروآلیاژهای اصلی کروم، منگنز و سیلیکون هستند.

فروآلیاژ چیست؟
فروآلیاژ چیست؟

کاربرد فروآلیاژها

فروآلیاژها (و به طور کلی آلیاژهای اصلی) برای بهبود خواص فولادها و آلیاژها با معرفی عناصر آلیاژی خاص در مقادیر مطلوب و به روش فنی و اقتصادی می باشد.

فروآلیاژها معمولاً از نظر کاربرد به دو گروه تقسیم می شوند:

 • فروآلیاژهای حجیم (تولید شده در مقادیر زیاد)
 • فروآلیاژهای فرعی (تولید شده در مقادیر کمتر، اما با اهمیت بالا)

 فروآلیاژهای حجیم به طور انحصاری در فولادسازی و ریخته گری فولاد یا آهن استفاده می شوند، در حالی که استفاده از فروآلیاژهای فرعی یا ویژه بسیار متنوع است. لازم به ذکر است حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد از تمام فروآلیاژها در فولادسازی استفاده می شوند. فروآلیاژهای باقیمانده برای آلیاژهای غیر آهنی (به عنوان مثال، آن هایی که بر پایه نیکل یا تیتانیوم هستند) و توسط صنایع شیمیایی استفاده می شوند.

انواع فروآلیاژ

در مقایسه با فروآلیاژهای حجیم، میزان تولید فروآلیاژهای ویژه نسبتاً کم است. فروآلیاژهای ویژه شامل موارد زیر است که بیشتر در صنایع آهن، فولاد و چدن استفاده می شوند:

 • فرو وانادیوم
 • فرومولیبدن
 • فرو تنگستن
 • فرو تیتانیوم
 • فروبور و فرونیوبیم

فرو آلیاژهای حجیم شامل موارد زیر می باشند:

 • فرو کروم
 • فرو سیلیسیم
 • فرو منگنز
 • سیلیکو منگنز
 • فرو نیکل

قیمت فروآلیاژ ها

همان طور که در بالا اشاره شد فروآلیاژها دارای انواع مختلفی هستند و همین امر باعث ایجاد تفاوت قیمت برای این محصول شده است. قیمت فروآلیاژ با توجه به عوامل مختلف تبیین می گردد. هر کدام از این عوامل می توانند به نوعی علاوه بر قیمت بر کیفیت آن نیز تاثیرگذار باشند.

قیمت فروآلیاژ ها
قیمت فروآلیاژ ها
 • درجه مرغوبیت: فروآلیاژها بسته به نوعی که دارند، از مرغوبیت متفاوتی نیز برخوردار هستند. هر چقدر ماده اولیه به کاربرده شده در تولید فروآلیاژ با کیفیت تر باشد، محصول نهایی از مرغوبیت بیشتری برخوردار است.
 • پروسه و نحوه تولید: برای تولید فروآلیاژها معمولا از کوره های قوس الکتریکی استفاده می شود، اما برخی از کارخانه ها از روش های دیگری نیز برای تولید فروآلیاژ استفاده می کنند. همین امر باعث می شود هزینه تولید این محصول متغیر باشد.
 • نوع فروآلیاژ: فروآلیاژها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام بسته به مواد تشکیل دهنده آن، برای کارکرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع فروآلیاژ مصرفی در قیمت آن نیز بسیار تاثیرگذار است.
 • میزان عرضه و تقاضا: هر چقدر میزان عرضه فروآلیاژ در بازار بیشتر باشد، به تبع آن قیمت ها کاهش می یابد.
 • گرید فروآلیاژ: هر چقدر خلوص ماده بیشتر باشد، محصول نهایی از کیفیت بالاتری برخوردار است، در نتیجه گرید فروآلیاژ بهتر خواهد بود. از سویی دیگر هر چه گرید فروآلیاژ بالاتر باشد، قیمت فروآلیاژ افزایش می یابد.
 • قیمت ارز: این عامل همواره بر قیمت تمام محصولات فولادی موثر است و با نوسانات خود می تواند بازار آهن را تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت روز فروآلیاژها

قیمت روز فروآلیاژ نیز همانند دیگر محصولات فولادی، با وجود نوسانات بازار همواره در حال تغییر است. از این رو باید بازار را به صورت روزانه و بر اساس تحولات رخ داده رصد نمود. کارخانه های تولیدکننده فروآلیاژ  معمولا محصولات خود را از طریق بورس و یا شرکت های واسط به فروش می رسانند. شرکت های واسط همچون آهن ملل قیمت روز فروآلیاژ را به صورت روزانه آپدیت می کنند و در سایت خود بارگذاری می کنند. شما می توانید برای مشاهده قیمت فروآلیاژ ها به سایت آهن ملل مراجعه نمایید.

خرید فروآلیاژ

اهمیت محصول فروآلیاژ بر صنایع پوشیده نیست و همواره از این محصول برای کاربردهای متفاوتی استفاده می گردد. از این رو خرید فروآلیاژ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آهن ملل به عنوان معتبرترین فروشگاه آهن آلات، امکان خرید و فروش انواع فروآلیاژ را فراهم نموده است و روزانه قیمت آن ها را آپدیت می کند. شما می توانید برای خرید فروآلیاژ به آهن ملل مراجعه نموده و پس از دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان آهن ملل، خریدی مطمئن داشته باشید.

   
           

      قصد خرید آهن دارید؟      

   
   
برای خرید انواع آهن لات کافیست با تکیه بر شرکتی معتبر و دارای سابقه ، تکیه کنید  و با بررسی قیمت محصولات، اقدام به خرید آهن آلات کنید.