سیم خاردار

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار یکی از رایج ترین و ارزان ترین وسیله برای حصاربندی و ایجاد امنیت و جداسازی فضا های مختلف میباشد. سیم مفتولی یکی از محصولات مفتولی میباشد که از فولاد نرم ساخته شده است. و معمولا در موقعیت های متفاوت از آن استفاده میشود. در این مقاله به  طور کامل با سیم خاردار و کاربرد و ویژگی های آشنا میشوید. با آهن ملل همراه باشید.

در مورد سیم خاردار کمی بیشتر بدانیم

امروزه تنوع گسترده ای در مقاطع فولادی وجود دارد که هر کدام از هر یک از این محصولات، دارای خصوصیات و کاربرد خاص خود است. سیم خاردار هم نوعی از مقاطع فولادی میباشد که عموما برای اکثر مردم آشناست. به طور کلی سیم خاردار یکی از پرکاربرد ترین و پراستفاده ترین محصول برای حصار بندی در مناطق گوناگون است.

انواع سیم خاردار

همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد سیم خاردار یک وسیله برای ایجاد امنیت، حفاظت، حصاربندی و جداسازی قسمت‌های هر منطقه میباشد. این محصول قیمت بسیار مناسبی دارد و وزن سبک آن یکی دیگر از مزیت های این محصول به شمار می آید که طرفداران زیادی را جذب کرده. برای جلوگیری از زنگ زدگی، خوردگی و تغییر رنگ، یک روکش گالوانیزه روی سیم مفتول کشیده میشود. مراحل تولید سیم خاردار از طریق دستگاه های اتوماتیک صورت میگیرد.  سیم خاردار در دو نوع سیم خاردار حلقوی و سیم خاردار خطی تولید میشود که در ادامه با انواع سیم خاردار آشنا میشویم.

سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی، یکی از معروف ترین نوع سیم خاردار میباشد که حدودا قطر این نوع سیم خاردار، حدود 2 و نیم میلیمتر میباشد.از این نوع سیم خاردار ها در دور تا دور مراکز نظامی و پادگان  ها کشیده شده است. برای تولید سیم خاردار حلقوی، از فنر و فولاد سخت گالوانیزه استفاده میشود که مقاومت کششی آن را افزایش میدهد. سیم خاردار حلقوی، به صورت مستقل و جداگانه مورد استفاده قرار میگیرد. هم میتوان سیم خاردار حلقوی روی فنس اجرا شود. کیفیت سیم خاردار حلقوی بهتر از سیم خاردار خطی میباشد.

سیم خاردار خطی

سیم خاردارخطی با سیم خاردار حلقوی از لحاظ ظاهری و کاربرد متفاوت میباشد. سیم خاردار خطی عموما برای مناطقی مثل باغ، ساختمان های نیمه کاره و زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. سیم خاردار خطی روی دیوار تعبیه میشود و جنس این نوع سیم خاردار از گالوانیزه گرم میباشد. این نوع سیم خاردار، فاصله ی بسیار کمی از یکدیگر دارد.

ویژگی‌های سیم خاردار خطی موارد زیر میباشد که در ادامه با آن ها آشنا میشوید.

  • قابلیت نصب و بازکردن سریع و آسان
  • انعطاف‌پذیری وسیع
  • قابل استفاده برای یک منطقه ی استحفاظی

سیم خاردار برای اینکه کاربرد زیادی دارد، به یک نمونه محصول پر کاربرد تبدیل شده است. از جمله کاربرد های این محصول، ایجاد امنیت و حصاربندی میباشد.

مجموعه آهن ملل مناسب ترین قیمت انواع سیم خاردار کارخانه ها و برند های مختلف را به مشتریان ارائه می کند.

مهمترین ویژگی‌های سیم خاردار

همانگونه که اشاره شد، سیم خاردار، با پیچاندن قطعات سیم فولادی سخت، سیم خاردار تولید میشود. این سیم ها با فاصله‌های معینی تولید و در بازار عرضه میشود.

از مهم‌ترین ویژگی‌های سیم خاردار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضدزنگ بودن محصول
  • مقاومت و استحکام بالا در شرایط آب و هوایی متفاوت
  • پایین بودن قیمت سیم خاردار
  • آسان بودن و سرعت تولید بالا

کاربردهای رایج سیم خاردار

در ادامه ما قصد داریم که با کاربرد های سیم خاردار صحبت کنیم.

مهار کردن

یکی از مهمترین و رایج‌ترین کاربرد سیم خاردار، مهارکردن میباشد. در سرتاسر زندان، برای حبس و فرار کردن زندانیان، از سیم خاردار استفاده میکنند. علاوه بر این از سیم خاردار برای جلوگیری از وارد شدن حیوانات به مزرعه هم استفاده میکنند.

بخش‌بندی کردن

سیم خاردار روش بسیار مناسبی برای تقسیم بندی و بخش بندی ، مرز بندی مزارع و زمین ها استفاده میشود. همچنین جهت مرزبندی کشور ها از یکدیگر نیر این محصول کاربرد بالایی دارد.

کاربردهای نظامی سیم خاردار

سیم خاردار برای جلوگیری از سرعت ورود دشمن و حمله نظامی استفاده میشود که این سیم خاردار ها فرصت دفاع در برابر دشمن را به حداکثر میرساند.

بهناز میرلوحی متولد سال 1375 در شهر اصفهان می باشم. اینجانب در سال 96 تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی مهندسی تکنولوژی اطلاعات در دانشگاه اشرفی اصفهانی به پایان رساندم. پس از پایان تحصیلات به مدت 1 سال در یک شرکت فعال در زمینه ی طراحی سایت و خدمات سئو مشغول به فعالیت شدم.پس از چند ماه درحوزه ی کارشناس تولید محتواهای آموزشی در یک شرکت مربوط به آموزش مجازی 2 سال فعالیت خود را ادامه دادم و هم اکنون نیز در مجموعه ی آهن ملل اصفهان در زمینه ی تولید محتوا مشغول فعالیت هستم.

سایدبار کشویی