گزارش و تحلیل هفتگی بازار آهن و فولاد + ویدئو

گزارش هفتگی بازار آهن و فولاد شرکت آهن ملل به عنوان برترین مرجع به روز و دقیق به منظور بررسی و آگاهی از نوسانات رخ داده در این بازار در دسترس همگان قرار داده می شود. شما می توانید علاوه بر مشاهده نمودار قیمت دلار و میلگرد در هفته، از ویدئوی آن نیز دیدن کنید. با ما همراه باشید تا مجموعه رخدادهای هفتگی بازار آهن، طلا و دلار را به گونه ای دیگر ببینید و بشنوید.


تحلیل و گزارش هفتگی بازار آهن در هفته پایانی اسفندماه سال ۱۴۰۲  

با آخرین تحلیل بازار فولاد در سال ۱۴۰۲ در خدمتتان هستیم.

می توان اینطور متصور بود که در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳، روند قیمت‌ها ثابت باشد یا حتی با نوسان کاهشی؛ چرا که معمولاً در سه ماهه نخست، عرضه بیشتر از تقاضا هست. از طرفی تعطیلی‌های فروردین و ماه رمضان هم باعث می‌شود بازار، عملاً یک‌ماه نیمه‌تعطیل باشد، اما بعد از  آن با توجه به این که هزینه‌های تولید با احتساب افزایش نرخ مالیات، افزایش حقوق و دست ومزد، افزایش کرایه‌ها، افزایش حمل و نقل و افزایش نرخ مواد اولیه، بالا برود، بعد از خرداد شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم؛ هر چند بعید به نظر می‌رسد که بازار آهن از رکود خارج شود.

آیا قصد خرید ورق سیاه دارید؟

شما می توانید با مراجعه به سایت آهن ملل و صفحه ورق سیاه، به آسانی و در سریع ترین روش ممکن به قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان دسترسی داشته باشید. آهن ملل مکانی برای خرید مطمئن و بی درد سر

با توجه به رویدادهای سیاسی آمریکا و تغییرات سالانه نرخ دلار در نیمه دوم سال، روند افزایش قیمت‌ها شدت بیشتری به خود می‌گیرد. تمامی آنچه که گفته شد با توجه به داده‌های ما تا امروز است. تغییرات سیاسی، جنگ، تصمیماتی که  شبانه یا روزهای جمعه گرفته می‌شود و امثالهم، هرکدام می تواند روند کلی اقتصاد را تحت تأثیر قرار بدهد که ما از آنها بی‌اطلاعیم. امسال با همه خوبی ها و بدی ها گذشت. مجموعه سایت و دیجیتال مارکتینگ آهن ملل در طول این یک‌سال، سعی داشته تا ضمن اطلاع رسانی در حوزه آهن و فولاد، نسبت به مشکلات موجود اقتصادی و اجتماعی بی‌تفاوت نبوده باشد. پیشاپیش سال نو را به شما عزیزان تبریک می‌گوییم و امیدواریم سالی پُربرکت برای همه مردم ایران باشد. نظر شما درباره‌ی بازار فولاد، اقتصاد کشور، دلار و … در سال آینده چیست؟

قصد خرید میلگرد ذوبی دارید؟

آهن ملل به عنوان معتبرترین فروشگاه اینترنتی آهن آلات در ایران، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان را به صورت روزانه آپدیت می کند و شما عزیزان می توان با مراجعه به این صفحه و بررسی قیمت ها، خریدی مطمئن را تجربه کنید.

سوالات متداول و پیش بینی قیمت آهن در هفته آینده

در این هفته مقاطع فولادی چه تغییراتی را پیش رو داشتند؟

بازار آهن امروز همچون روزهای گذشته عمدتا ثابت با نوسانات افزایشی جزئی همراه بود.

روند بازار در هفته آینده چگونه خواهد بود؟

می توان اینطور متصور بود که در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳، روند قیمت‌ها ثابت باشد یا حتی با نوسان کاهشی؛ چرا که معمولاً در سه ماهه نخست، عرضه بیشتر از تقاضا هست.

گزارش بازار آهن هفته سوم اسفندماه سال ۱۴۰۲ 

بازار آهن به دنبال افزایش تقاضای پایان سالی و نوسانات نرخ ارز ، صعودی شد و قیمت ها بالا رفت ، نبشی و ورق بیشترین افزایش را در این هفته داشتند اما سایر مقاطع  هم روند افزایشی به خود گرفتند. خیلی از تامین کننده ها ترجیح می دهند این طرف سال خریدهای خود را انجام دهند چرا که انتظار افزایش قیمت ها در سال ۱۴۰۳ وجود دارد ،به همین دلیل بعید نیست تا پایان سال روند افزایش قیمت ها تداوم داشته باشد. خریداران باید در جریان باشند افراد زیادی هستند که دنبال سو استفاده از این شرایط هستند لیکن اگر قصد خرید دارید با احتیاط و دنبال کردن خبرها جهت خرید تصمیم گیری کنید.

گزارش بازار آهن هفته دوم اسفندماه سال ۱۴۰۲ 

ترس از افزایش قیمت در سال آینده، برخی مصرف‌کنندگان را به خرید زودهنگام آهن‌آلات ترغیب کرده است؛ از طرف دیگر، افزایش نرخ دلار هم باعث رُشد قیمت مقاطع شده است. بورس  این هفته نیز تقاضای خوبی داشت و همه این موارد، دست به دست هم داده‌اند تا بازار با افزایش همراه شود و بسیاری از مقاطع، نظیر میلگرد و ورق، روند افزایشی به خود گرفتند. فعلاً در بازار، تقاضا نسبت به قبل بیشتر شده، اما نه به آن شکلی که بگوییم بازار، رونق پیدا کرده! به‌هرحال، همین تقاضای کم نیز می‌تواند قیمت‌ها را در بازار افزایشی کند. از آن جایی که به آخر سال نزدیک هستیم و بعضی بازارها در حال بسته‌شدن هستند، ممکن است طی چند روز باقی‌مانده، شاهد خریدهای هیجانی هم باشیمنهایتاً این که برای هفته آتی، احتمالا روند بازار، همانند همین هفته خواهد بود.

گزارش بازار آهن هفته اول اسفندماه سال ۱۴۰۲ 

بازار سردرگم است و هر سیگنالی به راحتی می تواند این بازار را آشفته کند. روند کلی بازار در ایام پایانی سال، افزایشی است. در واقع، قیمت های دستوری برای کنترل بازار در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ باعث شده تا بازار در بهمن و اسفند ماه، عطش افزایش قیمت داشته باشد. هرچند که تقاضای مصرفی جدی در بازار نیست. در هفته ای که گذشت، نرخ اکثر مقاطع روند افزایشی داشت؛ خصوصا میلگرد و ورق. طبیعتاً افزایش قیمت ورق می تواند روی قیمت مقاطع دیگر هم تاثیر بگذارد. به هرحال، نباید برای هفته آینده انتظار روند متفاوتی نسبت به هفته جاری داشته باشیم. البته تعطیلی ابتدای هفته می تواند نوید روند ثابت قیمت ها در روز دوشنبه را بدهد؛ اما هرچه به هفته های پایانی سال نزدیک می شویم، احتمال افزایش قیمت ها بیشتر است.

گزارش بازار آهن هفته پایانی بهمن‌ماه سال ۱۴۰۲ 

دو هفته‌ی پیش، نرخ دلار افزایش یافت و تا حدی به بازار آهن تحرک داد؛ اما مجدداً بعد از کاهش قیمت دلار، قیمت مقاطع فولادی هم کاهشی شدند و دوباره سایه‌ی رکود بر بازار، پر رنگ شد. امسال، سال خوبی برای بازار آهن نبود؛ هر چند که بازار جهانی فولاد هم سال ۲۰۲۳ را رکودی به اتمام رساند، با این حال، کارشناسان اعتقاد دارند با افزایش ساخت‌وساز در چین، احتمالاً سال ۲۰۲۴ برای فولاد پُررونق‌‎تر از سال قبل خواهد بود. طبیعتاً رونق بازار جهانی فولاد می‌تواند بر بازارهای داخلی کشورهای تولیدکننده از جمله ایران هم تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر، اکثر خریدها در بازار به صورت دست‌به‌دست و انباربه‌انبار انجام می‌شود؛ خصوصاً در حوزه‌ی ورق. در واقع، مصرف‌کننده نهایی در بازار زیاد به چشم نمی‌خورد. برای هفته آینده هم بعید است اتفاق خاصی را در بازار شاهد باشیم و احتمالاً روند کلی بازار با ثبات و نوسانات جزئی همراه باشد.