گزارش روزانه بازار آهن و فولاد

گزارش روزانه بازار آهن و فولاد شرکت آهن ملل به عنوان برترین مرجع به روز و دقیق برای آگاهی از نوسانات رخ داده در بازار آهن است. با ما همراه باشید تا مجموعه رخدادهای روزانه در بازار آهن، طلا و دلار را به گونه ای دیگر ببینید و بشنوید.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ سه شنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱

ثبات قیمت در بازار دلار و آهن
دلار در بازار امروز با ثبات قیمتی همراه بود و نرخ آن ۳۳ هزار ۳۰۰ تومان اعلام شد و یورو با افزایش جزئی با نرخ ۳۲ هزار ۹۰۰ تومان معامله شد.
سکه نیز با ثبات قیمت همراه بود و نرخ آن ۱۵ میلیون ۵۰۰ هزار تومان اعلام شد اما قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون ۴۰۰ هزار تومان اعلام شد .
در بازار بورس کالای امروز به دلیل تعطیلی چهارشنبه عرضه میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی به همراه ورق فولادی بود و میزان عرضه میلگرد نسبت به هفته قبل با کاهش ۱۶ درصدی رو به رو بود و و به هنگام معاملات میزان تقاضای آن قابل توجه بود به طوری که برخی از مقاطع با قیمت رقابتی ۱.۶ درصدی نسبت به قیمت پایه معامله شدند.
در بازار آهن امروز بیشتر شاهد ثبات قیمت در اکثر مبادی بودیم به طوری که میلگرد در اکثر مبادی ثبات قیمت داشت و در برخی دیگرد در بازه ۵۰ تا ۱۰۰ تومان نوسان داشت.
نرخ نبشی و ناودانی ناب تبریز ۱۰۰ تومان افزایش داشت و سایر مبادی فروش قیمت های خود را ثابت اعلام کردند.
در بازار لوله و پروفیل اکثر مقاطع افزایش ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومانی داشتند و برخی دیگر ثبات قیمت داشتند.
نرخ تیرآهن کیلویی ذوب آهن ثابت بود و انبار داران تا این لحظه قیمت شاخه های پرفروش ذوبی را اعلام نکردند.


مشاهده قیمت روز میلگرد

میلگرد تولیدی هر کارخانه بسته به استاندارد و کیفیت نهایی، دارای قیمت متفاوتی می باشد. از سوی دیگر زمان اعلام قیمت میلگرد، معمولا در ساعات نزدیک به ظهر است. بنگاه های آهن فروشی مانند آهن ملل، با استعلام قیمت از کارخانه ها، قیمت به روز شده میلگرد را در رسانه های ارتباطی خود منتشر می کنند. از این رو شما می توانید آخرین قیمت میلگرد تمامی کارخانه‌های فولادی ایران را در آهن ملل مشاهده کنید.

مشاهده قیمت روز تیرآهن

آهن ملل با استعلام قیمت تیرآهن از کارخانه های فولادی، به عنوانی مرجعی معتبر، به روزترین قیمت تیرآهن را در اختیار شما قرار می دهد. از این رو شما می توانید آخرین قیمت تیرآهن تمامی کارخانه‌های فولادی ایران را تنها با یک کلیک به دست آورید.

مشاهده قیمت روز ورق

کارخانه‌های فولادی قیمت ورق تولیدی خود را هر روز به روزرسانی می کنند و شرکت هایی مانند آهن ملل، با استعلام قیمت از کارخانه ها، قیمت نهایی را در سایت خود منتشر می کنند. شما می توانید برای به دسترسی به آخرین قیمت ورق تمامی کارخانه‌های فولادی ایران، به سایت آهن ملل مراجعه کنید.


گزارش روزانه بازار آهن در روزهای گذشته

بازار آهن همه روزه در حال نوسان و تغییر قیمت می باشد. شما برای رصد روزانه قیمت ها، تحلیل و گزارش بازار آهن نیاز به یک مرجع معتبر دارید. در سایت آهن ملل می توانید روند بازار آهن در روزهای گذشته را در زیر بخوانید:

گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ شنبه ۲ مهر ماه ۱۴۰۱

سرنوشت نوسان قیمت ها در بازار آهن چیست؟
دلار در بازار امروز با نرخ ۳۱ هزار ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شد و یورو با قیمت ۳۱ هزار ۸۰۰ تومان به فروش رسید.
سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان به فروش رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱ میلیون ۳۱۰ هزار تومان داد و ستد شد.
در بازار آهن تا اواسط روز کاری شاهد جو آرامی بودیم اما به مرور با نوسان قیمت ها رو به رو شدیم.
قیمت میلگرد در اکثر مبادی ثابت اعلام شد و در برخی دیگر با نوسان ۵۰ تا ۲۰۰ تومانی همراه بود.
پروفیل روند ثابت روبه کاهش داشت و در بازار ورق گالوانیزه به دلیل اعلام نشدن قیمت توسط کارخانه های فولاد مبارکه ، هفت الماس و کاشان قیمت ورق گالوانیزه تاراز۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش داشت اما ورق رنگی در بازار تا ۴۰۰ تومان کاهش داشت.
تیرآهن کیلویی ذوب آهن ۱۰۰تا ۲۵۰ تومان نوسان داشت و در بخش شاخه های پرفروش ذوبی ثبات قیمت رویت شد.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱

التهاب بازار آهن و خیز کاهشی دلار
قیمت دلار در بازار امروز با کاهش جزئی ۳۱ هزار ۶۵۰ تومان اعلام شد و یورو با قیمت ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد .
سکه با نرخ ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در بازار عرضه شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان داد و ستد شد.
در بازار آهن با نوسان قیمتی همراه شدیم و قیمت های اعلام شده کارخانجات جهت مشخصی نداشت .
میلگرد در برخی از مبادی با کاهش ۵۰ تا ۲۰۰ تومان همراه بود و برخی دیگر روند با ثباتی داشتند.
اما روند قیمت ها در بازار لوله و پروفیل صعودی بود به طوری که برخی از تولید کنندگان نرخ محصولاتشان را ۲۰۰ تا ۱۱۰۰ تومان افزایش دادند.
قیمت تیرآهن کیلویی ذوب آهن هم ۳۰ تا ۲۵۰ تومان نوسان داشت.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ سه شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱

موج گرانی قیمت دلار و بازگشت ثبات به بازار آهن
دلار در بازار امروز با افزایش رو به رو شد و قیمت آن به ۳۱ هزار ۸۰۰ تومان رسید و یورو با نرخ ۳۲ هزار ۱۰۰ تومان معامله شد.
اما سکه با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به روز قبل با ارزش ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار عرضه شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان داد و ستد شد.
با وجود نوساناتی که در بازار ارزو و طلا وجود داشت بازار آهن با جو با ثباتی برخوردار بود و در بازار بورس امروز ورق گالوانیزه و ورق گرم تقاضای قابل قبولی داشتند.
قیمت میلگرد در اکثر مبادی روند با ثباتی داشت و قیمت های اعلامی برخی از تولید کنندگان در بازه ۵۰ تا ۳۰۰ تومان نوسان داشت.
در بازار ورق شاهد نوسان قیمتی در بازه ۱۰۰ تومان بودیم و در بخش قوطی و پروفیل برخی از تولید کنندگان از اعلام قیمت اجتناب کردند و برخی دیگر در بازه ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان نوسان داشتند.
تیرآهن کیلویی ذوب آهن ۵۰ تا ۳۰۰ تومان کاهش داشت و در بخش شاخه های پر فروش ذوبی انبار داران از اعلام قیمت خودداری کردند.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ دوشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱

ادامه نوسانات قیمتی در بازار آهن
دلار در بازار امروز کاهش ۴۰۰ تومانی داشت و با نرخ ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد و قیمت یورو به ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.
سکه نیز با افت قیمت همراه بود و ارزش آن به ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان داد و ستد شد.
در بازار آهن نوسانات قیمتی ادامه داشت و بیشتر شاهد افزایش قیمت ها بودیم به طوری که برخی از تولید کنندگان فروش خود را بستند.
میلگرد در برخی از مبادی ۵۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و در برخی دیگرقیمت آن ثابت بود، با این حال کارخانه ذوب آهن قیمت میلگرد خود را ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومان کاهش داد.
در بازار لوله و پروفیل برخی از تولیدکنندگان فروش خود را بستند و قیمت های اعلامی تا ۴۰۰ تومان افزایش داشت.
تیرآهن کیلویی ذوب آهن کاهش قیمت ۵۰ تا ۳۰۰ تومانی داشت و در بخش شاخه های پرفروش ذوبی انبار داران از اعلام قیمت اجتناب کردند.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ یکشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴۰۱

افزایش قیمت دلار و پراکندگی نوسان قیمت در بازار آهن
قیمت دلار رشد قابل توجهی داشت و نرخ آن با ۳۰۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۳۱ هزار ۹۰۰ تومان اعلام شد و یورو با قیمت ۳۲ هزار ۲۰۰ تومان معامله شد.
قیمت سکه نیز افزایش داشت و ارزش آن به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان داد و ستد شد.
در بازار آهن بیشتر شاهد نوسانات جزئی در قیمت های اعلامی برخی محصولات بودیم به طوری که میلگرد در برخی مبادی ۵۰ تا ۲۰۰ تومان نوسان داشت و در برخی دیگر ثبات قیمت دیده شد.
قیمت ها در بازار لوله و پروفیل تا حدودی با کاهش ۱۰۰ تومانی همراه بود.
تیرآهن کیلویی ذوب آهن در بازه ۵۰ تا ۴۰۰ تومان نوسان داشت و در بخش شاخه های پر فروش ذوبی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت در ۲ سایز رویت شد.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ چهارشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۱

تداوم روند افزایشی قیمت ها در بازار آهن
در بازار امروز قیمت دلار با کاهش جزئی نسبت به روز قبل همراه بود و قیمت آن به ۳۱ هزار ۳۰۰ تومان رسید و یورو با نرخ ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.
سکه نیز کاهش قیمت داشت و ارزش آن به ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و هرگرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۳۲۳ هزار تومان به فروش رسید.
اما در بازار آهن همچنان شاهد افزایش قیمت ها هستیم به طوری که در بازار میلگرد اکثر مبادی قیمت های خود را ۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش دادند و برخی دیگر روند با ثباتی داشتند.
تیر آهن کیلویی ذوب آهن در بازه ۵۰ تا ۴۰۰ تومان نوسان داشت و در بخش شاخه های پر فروش ذوبی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان افزایش در دو سایز رویت شد.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ سه شنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۱

افزایش چشمگیر قیمت دلار و قیمت مقاطع فولادی
دلار در بازار امروز با افزایش همراه بود و نرخ آن به ۳۱ هزار ۲۰۰ تومان رسید و یورو با قیمت ۳۱ هزار ۷۰۰ تومان معامله شد.
سکه تمام خود را به کانال ۱۵ میلیون تومان نزدیک کرد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۳۰ هزار داد و ستد شد.
در بازار آهن قیمت مقاطع همسو با بازار دلار با افزایش همراه بود به طوری که میلگرد در اکثر مبادی ۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش داشت و در برخی دیگر ثبات قیمت مشاهده شد.
بازار ورق افزایشی بود به طوری که ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان قیمت ها افزایش داشتند.
تیر آهن کیلویی ذوب آهن ثبات قیمت داشت و در بخش شاخه های پرفروش ذوبی ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت وجود داشت.


آیا قیمت آهن کاهش می یابد

با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش ساخت و سازها، طبیعیست که تقاضا برای میلگرد و تیرآهن با افزایش همراه شود و به سبب افزایش تقاضا قیمت ها افزایش یابد