گزارش روزانه بازار آهن و فولاد

گزارش روزانه بازار آهن و فولاد شرکت آهن ملل به عنوان برترین مرجع به روز و دقیق برای آگاهی از نوسانات رخ داده در بازار آهن است. با ما همراه باشید تا مجموعه رخدادهای روزانه در بازار آهن، طلا و دلار را به گونه ای دیگر ببینید و بشنوید.


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۴,۴۶۰ تومان و یورو به قیمت ۴۸,۲۰۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس بیش از ۱۷هزار واحد ریزش داشت و روی ۱,۵۴۰,۱۸۳ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۰۶۲,۰۰۰ تومان و سکه ۲۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

در بازار آهن، امروز شاهد ثبات و نوسانات قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که میلگرد و تیرآهن کیلویی بعضاً تا ۲۰۰ تومان کاهش و اغلب تا ۸۰۰ تومان افزایش داشتند، ورق سیاه و قوطی پروفیل ثابت بودند و  ورق روغنی، رنگی و گالوانیزه بعضاً ثابت و برخی تا ۲۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کردند. سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته: ما دست واحد‌های تولیدی را می‌بوسیم. در برنامه هفتم توسعه، دولت سیزدهم سیاست گذاری‌ها درستی را اتخاذ کرده است که نتیجه آن را خواهیم دید. در حال حاضر در عرصه‌ی اقتصادی وارد مسیر‌های خروج از بن بست شده ایم و رشد اقتصادی کشور ارتقا یافته است. به نظر شما مسئولین بر چه اساسی رشد اقتصادی کشور را می‌سنجند؟!


مشاهده قیمت روز میلگرد

میلگرد تولیدی هر کارخانه بسته به استاندارد و کیفیت نهایی، دارای قیمت متفاوتی می باشد. از سوی دیگر زمان اعلام قیمت میلگرد، معمولا در ساعات نزدیک به ظهر است. بنگاه های آهن فروشی مانند آهن ملل، با استعلام قیمت از کارخانه ها، قیمت به روز شده میلگرد را در رسانه های ارتباطی خود منتشر می کنند. از این رو شما می توانید آخرین قیمت میلگرد تمامی کارخانه‌های فولادی ایران را در آهن ملل مشاهده کنید.

مشاهده قیمت روز تیرآهن

آهن ملل با استعلام قیمت تیرآهن از کارخانه های فولادی، به عنوانی مرجعی معتبر، به روزترین قیمت تیرآهن را در اختیار شما قرار می دهد. از این رو شما می توانید آخرین قیمت تیرآهن تمامی کارخانه‌های فولادی ایران را تنها با یک کلیک به دست آورید.

مشاهده قیمت روز ورق

کارخانه‌های فولادی قیمت ورق تولیدی خود را هر روز به روزرسانی می کنند و شرکت هایی مانند آهن ملل، با استعلام قیمت از کارخانه ها، قیمت نهایی را در سایت خود منتشر می کنند. شما می توانید برای به دسترسی به آخرین قیمت ورق تمامی کارخانه‌های فولادی ایران، به سایت آهن ملل مراجعه کنید.


گزارش روزانه بازار آهن در روزهای گذشته

بازار آهن همه روزه در حال نوسان و تغییر قیمت می باشد. شما برای رصد روزانه قیمت ها، تحلیل و گزارش بازار آهن نیاز به یک مرجع معتبر دارید. در سایت آهن ملل می توانید روند بازار آهن در روزهای گذشته را در زیر بخوانید:

گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ چهار شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۴,۵۰۰ تومان و یورو به قیمت ۴۸,۶۵۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس فقط ۶۷۵ واحد رشد داشت و روی ۱,۵۵۷,۲۲۷ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۱۲۳,۰۰۰ تومان و سکه ۲۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

در بازار آهن، امروز اکثراً شاهد ثبات و بعضاً نوسان قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که میلگرد اغلب ثابت بود و بعضی تا ۵۰۰ تومان افزایش داشت، تیرآهن کیلویی تا ۳۰۰تومان نوسان داشت، ورق روغنی تا ۴۰۰ تومان افزایش داشت، گالوانیزه و رنگی ثابت بودند و قوطی پروفیل هم اکثراً ثابت بود و برخی تا ۴۰۰ تومان کاهش را تجربه کردند. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت: کلیات تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید. این سازمان، زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری خواهد بود. بخش‌های مرتبط با تنظیم بازار و بازرگانی از وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و سایر نهادهای دیگر به این سازمان منتقل خواهد شد. به نظر شما تشکیل این سازمان، تأثیری توی کنترل قیمت‌ها داره؟!


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۴,۳۷۰ تومان و یورو به قیمت ۴۸,۳۰۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس بیش از ۱۶ هزار واحد رشد داشت و روی ۱,۵۵۶,۵۵۲ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۰۷۲,۰۰۰ تومان و سکه ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

در بازار آهن، امروز اکثراً شاهد افزایش و بعضاً نوسان قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که میلگرد برخی ثابت بود و بعضی تا ۵۰۰ تومان افزایش داشت، تیرآهن کیلویی تا ۲۰۰تومان نوسان داشت، ورق روغنی و گالوانیزه تا ۵۰۰ تومان افزایش داشتند، ورق سیاه تا ۷۰۰ تومان و ورق رنگی هم تا ۱,۵۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کردند. نخست‌وزیر اسرائیل: ما در حال همکاری با آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و گسترش حلقه صلح هستیم. سیاست ما این بوده که هر چه در توان اسرائیل است برای جلوگیری از توسعه تسلیحات هسته‌ای توسط ایران انجام دهیم و سیاستمان همچنان همین باقی مانده است. به نظر شما دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بهانه است؟!


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۴,۶۵۰ تومان و یورو به قیمت ۴۸,۷۰۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس بیش از ۲ هزار واحد سقوط کرد و روی ۱,۵۳۹,۶۸۵ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۱۰۶,۰۰۰ تومان و سکه ۲۴,۰۵۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

در بازار آهن، امروز هم شاهد نوسان قیمت‌ها و بیشتر میل به افزایششون بودیم؛ به طوری که میلگرد و ورق روغنی تا ۲۰۰ تومان نوسان داشتند، تیرآهن کیلویی تا ۴۰۰ تومان کاهش داشت، قوطی پروفیل تا ۲هزار تومان، ورق سیاه تا ۱,۵۰۰ تومان، ورق گالوانیزه تا ۵۰۰ تومان و ورق رنگی هم تا ۱۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کردند. مصطفی عبدالهی، عضو هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران می‌گوید: مشکلات تامین مواد اولیه برای مقاطع نوردی باعث افزایش قیمت‌ها می شود. به نظر شما این التهاب و افزایش قیمت‌ها در بازار آهن تا کجا ادامه دارد؟!


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۴,۲۵۰ تومان و یورو به قیمت ۴۸,۳۵۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس بیش از ۵۷ هزار واحد سقوط کرد و روی ۱,۵۴۲,۱۸۳ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۱۳۳,۰۰۰ تومان و سکه ۲۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.
در بازار آهن، امروز شاهد افتان و خیزان قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که میلگرد تا ۳۰۰ تومان نوسان داشت، تیرآهن کیلویی تا ۳۰۰ تومان کاهش داشت، قوطی پروفیل و ورق سیاه ثابت بودند، ورق روغنی و رنگی تا ۲۰۰ تومان افزایش داشتند و ورق گالوانیزه هم تا ۱۰۰ تومان نوسان را تجربه کرد.
مجلس یازدهم این بار به دنبال الحاق یک ماده به ماده ۵۱۲ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی است. الحاق این ماده آنطور که برخی از حقوقدانان می‌گویند، تهدیدی برای آزادی بیان است. بر اساس ماده ۵۱۲، هر کس مردم را به قصد برهم‌زدن امنیت کشور به جنگ و کشتار با یکدیگر اغوا یا تحریک کند، صرف ‌نظر از اینکه موجب قتل و غارت‌ بشود یا نشود، به یک تا پنج سال حبس محکوم می‌گردد. به نظر شما ما در قرن بیست‌ویکم زندگی می‌کنیم؟!


گزارش روزانه بازار آهن و فولاد، مورخ شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

تا لحظه‌ی تهیه‌ی این گزارش، یعنی ساعت ۱۵:۰۰، دلار در بازار آزاد، با نرخ ۴۳,۸۰۰ تومان و یورو به قیمت ۴۷,۸۵۰ تومان معامله شد. شاخص کل بورس بیش از ۱۱ هزار واحد ریزش داشت و روی ۱,۶۰۰,۰۸۰ واحد بسته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار، ۲,۰۹۶,۰۰۰ تومان و سکه ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.
در بازار آهن، امروز اکثراَ شاهد ثبات و بعضاً نوسان قیمت‌ها بودیم؛ به طوری که میلگرد اغلب ثابت بود و برخی تا ۳۰۰ تومان نوسان داشت، تیرآهن کیلویی اکثراً ثابت بود و بعضی تا ۵۰۰ تومان کاهش داشت. ورق روغنی و گالوانیزه تا ۵۰۰ تومان کاهش داشتن، ورق سیاه و رنگی هم تا ۵۰۰ تومان افزایش را تجربه کردند.
هادی تیزهوش تابان، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: اجرای موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران و اوراسیا تاثیر به سزایی به طور خاص بر فضای تجاری و به طور عمومی بر اقتصاد می‌گذارد که با استفاده مناسب از این فرصت مهم، می‌تواند منجر به جهش و تحول در بخش‌های مختلف کشور شود. به نظر شما این تأثیر این توافقنامه چه خواهد بود؟!


آیا قیمت آهن کاهش می یابد

با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش ساخت و سازها، طبیعیست که تقاضا برای میلگرد و تیرآهن با افزایش همراه شود و به سبب افزایش تقاضا قیمت ها افزایش یابد