امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

تداوم بی‌نظمی در بازار فولاد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/12/10 0
تداوم بی نظمی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دومین روز از یازدهمین گردهمایی چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با گفت و گویی اختصاصی در رابطه با اصلی ترین دغدغه ها و مشکلات صنعت فولاد و صنایع وابسته تشکیل شد که هدف از برگزاری این همایش بررسی نکات مثبت و منفی آیین نامه ها و مقررات مختلف و قیمت‌گذاری دستوری محصولات فولادی و همچنین…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دومین روز از یازدهمین گردهمایی چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با گفت و گویی اختصاصی در رابطه با اصلی ترین دغدغه ها و مشکلات صنعت فولاد و صنایع وابسته تشکیل شد که هدف از برگزاری این همایش بررسی نکات مثبت و منفی آیین نامه ها و مقررات مختلف و قیمت‌گذاری دستوری محصولات فولادی و همچنین مسائل و مشکلات عرضه و فروش محصولات فولادی در بورس کالا با حضور فعالان حلقه‌های مختلف زنجیره آهن و فولاد و مدیران وزارت صمت و بورس کالا برگزار شد. 

در این نشست از مهم ترین اقدامات برای تنظیم بازار میان فعالان زنجیره و اجتناب از ورود مسئولان دولتی به قانون‌گذاری برای بازار فولاد و تعیین قیمت در بازاری شفاف تاکید شد.

سیداحمد رضوی نیک، رئیس انجمن نوردکاران در این همایش به سابقه طولانی زنجیره فولاد در کشور اشاره کرد و گفت: زنجیره فولاد در ایران سابقه‌ای ۵۰ ‌ساله دارد و تلاش حلقه‌های مختلف این زنجیره ظرف سال‌های گذشته چه در بخش خصوصی و بخش دولتی باعث شده تا امروز ایران در رتبه دهم تولید فولاد دنیا قرار گیرد و نگرانی در زمینه تامین سنگ آهن این زنجیره نیز در کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد : از مهم‌ترین مشکلات حال حاضر در زنجیره فولاد کشور نبود مسئول در داخل این بخش، دخالت‌های بخش دولتی و عدم فراهم سازی زیرساخت های مناسب جهت توسعه این صنعت در کشور است. در ۷ سال گذشته، شاهد تغییر حداقل ۷ وزیر و سرپرست در وزارت صمت به‌ عنوان مسئول بخش آهن و فولاد کشور بودیم که همین موضوع موجب بی نظمی در این صنعت و سایر بخش‌های زیرمجموعه صنعت فولاد کشور شده است.

رضوی نیک اظهار کرد : طی این سال‌ها شاهد تصویب دستورالعمل‌های خلق‌الساعه و مصوباتی برای زنجیره فولاد بودیم که نه‌ تنها این مصوبات در یک راستا نبودند که هریک دیگری را نیز نقض می‌کرد.