امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رشد بهای پروفیل به دنبال سنگ‌اندازی کارخانه‌های فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/10 ۰
رشد بهای پروفیل به دنبال سنگ‌اندازی کارخانه‌های فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اشاره کرد که سنگ‌اندازی‌‌های کارخانه‌های فولادی باعث رشد قیمت پروفیل شد. امیر حسین کاوه در طی گفت و گویی با خبرنگار گروه اقتصاد افزود که تولیدکنندگان لوله و پروفیل همواره با کمبود مواد اولیه مواجه هستند. تولیدکنندگان ورق فولادی نیز قادر به تامین ورق مورد نیاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اشاره کرد که سنگ‌اندازی‌‌های کارخانه‌های فولادی باعث رشد قیمت پروفیل شد.

امیر حسین کاوه در طی گفت و گویی با خبرنگار گروه اقتصاد افزود که تولیدکنندگان لوله و پروفیل همواره با کمبود مواد اولیه مواجه هستند. تولیدکنندگان ورق فولادی نیز قادر به تامین ورق مورد نیاز خود نمی‌باشند.

در کشور ما سه کارخانه تولیدکننده ورق فولادی وجود دارد. در بین این سه کارخانه، دو کارخانه وجود دارد که نیازمند تامین اسلب از سوی کارخانه‌های فولادی برای تولید ورق خود می‌باشند. به دلیل عدم تامین مواد اولیه، تولید یکی از این کارخانه‌ها متوقف شده‌است.
کاوه در ادامه اشاره کرد که با توجه به اینکه کارخانه‌های تولیدکننده اسلب، نیاز کارخانه‌های تولید ورق را تامین نمی‌کنند، کارخانه‌ها اعلام کردند که محصول اسلب خود را فقط در استان خود عرضه و یا صادرات می‌کنند.

کاوه افزود که درخواست تولیدکنندگان پروفیل، تامین سریع اسلب مورد نیاز تولیدکنندگان ورق فولادی می‌باشد. وی همچنین گفت که در صورتی که به این درخواست تحقق بخشیده شود، قیمت‌ها کاهش خواهند یافت.

هم اکنون در کشور ما، ۹ میلیون تن شمش و بیلت تولید می‌شود. با این وجود نباید کارخانه‌های داخلی برای تامین مواد اولیه خود با مشکل روبه‌رو شوند.

کاوه از معاون معدنی وزیر صمت انتقاد کرد و افزود که معاون این بخش باید در تامین زنجیره فولاد که از وظایف و تخصص او می‌باشد دخالت کند نه در وظایف بانک مرکزی.

قطعا دخالت معاون معدنی وزیر صمت باعث تغییر در قیمت‌ها شده‌است. مادامی که کارخانه‌های فولادی، مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان ورق را تامین نکنند، تولید کاهش و این امر موجب تعطیلی کارخانه می‌شود.

به دنبال آن نیز، قیمت‌ها افزایش می‌یابند.
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل بیان کرد که حدود یک ماه گذشته بین ۱۵ تا ۲۰ درصد قیمت ورق و پروفیل افزایش یافته است. افزایش قیمت موجب کاهش فروش و کاهش سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی می‌شود و این موضوع قطعا روی تولید تاثیر می‌گذارد.