امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رشد بهای پروفیل به دنبال سنگ‌اندازی کارخانه‌های فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/10 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اشاره کرد که سنگ‌اندازی‌‌های کارخانه‌های فولادی باعث رشد قیمت پروفیل شد. امیر حسین کاوه در طی گفت و گویی با خبرنگار گروه اقتصاد افزود که تولیدکنندگان لوله و پروفیل همواره با کمبود مواد اولیه مواجه هستند. تولیدکنندگان ورق فولادی نیز قادر به تامین ورق مورد نیاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اشاره کرد که سنگ‌اندازی‌‌های کارخانه‌های فولادی باعث رشد قیمت پروفیل شد.

امیر حسین کاوه در طی گفت و گویی با خبرنگار گروه اقتصاد افزود که تولیدکنندگان لوله و پروفیل همواره با کمبود مواد اولیه مواجه هستند. تولیدکنندگان ورق فولادی نیز قادر به تامین ورق مورد نیاز خود نمی‌باشند.

در کشور ما سه کارخانه تولیدکننده ورق فولادی وجود دارد. در بین این سه کارخانه، دو کارخانه وجود دارد که نیازمند تامین اسلب از سوی کارخانه‌های فولادی برای تولید ورق خود می‌باشند. به دلیل عدم تامین مواد اولیه، تولید یکی از این کارخانه‌ها متوقف شده‌است.
کاوه در ادامه اشاره کرد که با توجه به اینکه کارخانه‌های تولیدکننده اسلب، نیاز کارخانه‌های تولید ورق را تامین نمی‌کنند، کارخانه‌ها اعلام کردند که محصول اسلب خود را فقط در استان خود عرضه و یا صادرات می‌کنند.

کاوه افزود که درخواست تولیدکنندگان پروفیل، تامین سریع اسلب مورد نیاز تولیدکنندگان ورق فولادی می‌باشد. وی همچنین گفت که در صورتی که به این درخواست تحقق بخشیده شود، قیمت‌ها کاهش خواهند یافت.

هم اکنون در کشور ما، 9 میلیون تن شمش و بیلت تولید می‌شود. با این وجود نباید کارخانه‌های داخلی برای تامین مواد اولیه خود با مشکل روبه‌رو شوند.

کاوه از معاون معدنی وزیر صمت انتقاد کرد و افزود که معاون این بخش باید در تامین زنجیره فولاد که از وظایف و تخصص او می‌باشد دخالت کند نه در وظایف بانک مرکزی.

قطعا دخالت معاون معدنی وزیر صمت باعث تغییر در قیمت‌ها شده‌است. مادامی که کارخانه‌های فولادی، مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان ورق را تامین نکنند، تولید کاهش و این امر موجب تعطیلی کارخانه می‌شود. به دنبال آن نیز، قیمت‌ها افزایش می‌یابند.
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل بیان کرد که حدود یک ماه گذشته بین ۱۵ تا ۲۰ درصد قیمت ورق و پروفیل افزایش یافته است. افزایش قیمت موجب کاهش فروش و کاهش سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی می‌شود و این موضوع قطعا روی تولید تاثیر می‌گذارد.


برچسب‌ها: