امروز : جمعه 7 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و ورق رنگی فولاد مبارکه 500 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

1000 تا 1500 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

1000 تا 1300 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

نیاز شدید به تامین مواد اولیه در صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/04/04 0
نیاز شدید به تامین مواد اولیه در صنعت فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه دوره‌ای شورای مدیران در مجتمع صنعتی چادرملو پس از گزارش مدیر مجتمع در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت و درخواست برای رفع برخی موانع توسعه تولید اشاره کرد که اگر به دنبال توسعه و تحقق جهش تولید هستیم، هیچ راهی جز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه دوره‌ای شورای مدیران در مجتمع صنعتی چادرملو پس از گزارش مدیر مجتمع در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت و درخواست برای رفع برخی موانع توسعه تولید اشاره کرد که اگر به دنبال توسعه و تحقق جهش تولید هستیم، هیچ راهی جز دستیابی به مواد اولیه جدید نداریم.

علاوه بر این، وی با دلخوری از برخی تصمیم گیرندگان و دیوان سالاری موجود که موجب جلوگیری از بهره برداری ذخایر شناسایی شده گردیده اند هشدار داد که چنانچه هر چه سریع تر نسبت به استخراج از ذخایر شناسایی شده و اکتشافات جدید معادن سنگ آهن اقدام نشود، بسیاری از واحد‌های فعلی فولاد سازی کشور در خطر تعطیلی و یا کاهش تولید قرار می گیرند.

وی هم چنان تاکید داشت که برای ما تولیدکنندگان، مسئولان و متولیان کشور تکلیف آن است تا با اتخاذ تدابیر اثربخش در تحقق توسعه همه جانبه کشور تلاش کنیم، زیرا با جایگزین کردن معادن به جای نفت با شعار محقق نمی‌شود و  نیاز به عزم و اراده‌ای قوی، مدیران جسور و کارآمد دارد.

مدیرعامل چادرملو در ادامه شاره کرد که امروز فولاد کالایی ارزشمند در جهان است و مشخص نیست همین روند تا چند سال آینده وجود داشته باشد. بنابراین تا فرصت باقی است لازم است که بهترین بهره برداری را از این صنعت نمود. 

البته توجه به تامین مواد اولیه از اهم واجبات در صنعتی چون فولاد می باشد که اغلب با بی توجهی مسئولان و مدیران فعال در این حوزه مواجه می گردد که تداوم این غفلت ها از بازار آهن و فولاد می تواند مانع های بسیار بزرگی بر سر راه اقتصاد کشور ایجاد نماید.

گره های ایجاد شده در مسیر فعالیت های اقتصادی کشور می تواند باعث شود که عرصه را برای زندگی جمع کثیری از فعالان این حوزه تنگ شود. ازهمین رو، می طلبد که کلیه عوامل کشور با همکاری یکدیگر برای حل مشکلات به وجود آمده اقدام کنند.