رکورد تازه مجتمع فولاد صنعت بناب در تولید شمش فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مجتمع فولاد صنعت بناب توانست در واحد ذوب ۱۵۰ خود رکورد جدیدی برای تولید شمش فولادی کسب کند. این رکورد به مناسبت دهه فجر ثبت گردید.
در روزهای دهه فجر، در حدود ۱۱۳۰ تن شمش فولادی در روز توسط واحد ذوب قوس ۱۵۰ مجتمع فولاد بناب تولید شد. بررسی‌ها حاکی از آن هستند که این میزان از تولید پیش از این در واحد صنعتی بناب بی‌سابقه بوده‌است. در حال حاضر، شمش‌های ۱۵۰ در ۱۵۰ با گریدهای ۵SP و ۳SP در این واحد تولید می‌شود.
از سال ۱۳۹۲ واحد ذوب و ریخته‌گری ۱۵۰ مجتمع فولاد صنعت بناب یا همان شاهین بناب راه‌اندازی شد. آمارها نشان می‌دهند که این واحد از توانایی تولید سالانه در حدود ۳۲۰ هزار تن شمش فولادی با کیفیت بالا برخوردار است.
ذوب ۱۵۰ این واحد از کوره قوس ۵۰ تنی برخوردار بوده و علاوه بر این قابلیت شارژ و اتصال به خط نورد ۱۸ استند را دارا می‌باشد. در حال حاضر، شمش‌های تولید شده توسط این واحد در خط نورد آن استفاده می‌شود. همچنین شمش تولیدی این واحد هم در بازار داخلی کشور و در بازارهای خارجی عرضه می‌شود.
لازم است اشاره کنیم که مجتمع فولاد صنعت بناب در شرایط فعلی دارای دو واحد ذوب و ریخته‌گری می‌باشد که این واحدها از توانایی تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولادی برخوردار هستند. علاوه بر این، این واحد دارای ۷ خط نورد می‌باشد. از همین رو، توانایی تولید سالانه بالغ بر ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تن از انواع مقاطع نوردی در قالب سبد کامل محصولات فولادی برخوردار است. به دلیل اینکه تولیدات این واحد از کیفیت بالایی برخوردار هستند، در بین مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی جایگاه ویژه‌‌ای دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.