امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

ناامیدی خریداران از افت قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/29 0
ناامیدی خریداران از افت قیمت آهن

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، وضعیت روز گذشته از بازار آهن نشان می‌دهد که بازار تحت تاثیر عوامل زیادی با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو می‌باشد. بازار ارز در ابتدای روز روند با ثباتی را سپری می کرد اما این روند دوام چندانی نداشت و از ساعاتی از روز نرخ ارز مجددا افزایشی شد و از کانال ۲۳ هزار تومان عبور کرد و به…

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، وضعیت روز گذشته از بازار آهن نشان می‌دهد که بازار تحت تاثیر عوامل زیادی با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو می‌باشد. بازار ارز در ابتدای روز روند با ثباتی را سپری می کرد اما این روند دوام چندانی نداشت و از ساعاتی از روز نرخ ارز مجددا افزایشی شد و از کانال ۲۳ هزار تومان عبور کرد و به ۲۳ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.

از طرف دیگر در روز گذشته در معاملات بورس کالا شاهد رقابت ۰/۷ درصدی برای خرید شمش بودیم، اما لازم به ذکر است که عبور قیمت شمش از کانال ۱۲ هزار تومان و همچنین رسیدن میانگین قیمت‌های پیشنهادی به چیزی حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان را می‌توان هشداری برای افزایش قیمت‌ها در نظر گرفت.

از بازارهای جهانی نیز خبرهایی از افزایش مجدد قیمت سنگ آهن به گوش می‌رسد. در این میان تقاضای قوی از رشد قیمت محصولات فولادی همچنان حمایت می‌کند و این به معنای آن است که افزایش سه درصدی قیمت پایه شمش که روز گذشته بدون در نظر گرفتن عدم تقاضای واقعی در بازار با آن مواجه شدیم، احتمال دارد هفته آتی نیز مجددا تکرار شود. تمام این شرایط کافی بود تا تولیدکننگان انواع آهن‌آلات به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کنند. البته برخی همچنان قیمت‌های اعلامی خود را بدون تغییر اعلام کردند، اما جو کلی بازار با شیب ملایم صعودی همراه بود.

در این میان در قیمت‌هایی که از سوی تولیدکنندگان انواع محصولات فولادی اعلام شد، شاهد افزایش قیمت میلگرد بودیم. به این صورت که اغلب شرکت ها حدود ۲۰ الی ۲۰۰ تومان قیمت‌های اعلامی خود را بالا بردند و تعداد قابل توجهی نیز محصولات خود را بدون تغییر در قیمت‌ها روانه بازار کردند.