امروز : پنج شنبه 3 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بررسی‌ها در مورد پیش‌بینی قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/18 0
بررسی‌ها در مورد پیش‌بینی قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مشاهداتی که در بازار آهن صورت گرفته نشان از آن دارد که بازار طی مدت زمان هفته‌ای که گذشت متاثر از تداوم روند کاهشی نرخ ارز شرایطی نسبتا نزولی را سپری کرده است. به این صورت که متوسط قیمت تیرآهن 14 با کاهش حدود 250 تومان به 14 هزار تومان و متوسط قیمت میلگرد 14 نیز با کاهش…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مشاهداتی که در بازار آهن صورت گرفته نشان از آن دارد که بازار طی مدت زمان هفته‌ای که گذشت متاثر از تداوم روند کاهشی نرخ ارز شرایطی نسبتا نزولی را سپری کرده است. به این صورت که متوسط قیمت تیرآهن 14 با کاهش حدود 250 تومان به 14 هزار تومان و متوسط قیمت میلگرد 14 نیز با کاهش 169 تومانی به نرخ 13 هزار و 830 تومان رسید.

از طرف دیگر، با رکود 200 دلاری سنگ آهن در بازارهای جهانی مواجه هستیم و به واسطه این موضوع این احتمال وجود دارد که محصولات تخت در هفته جاری روند صعودی داشته باشند، البته در این میان بر اساس پیش‌بینی‌هایی از سوی برخی از موسسات این احتمال نیز وجود دارد که از نیمه دوم سال جاری میلادی بازار به اصلاحیات وارد شود. یکی از عوامل اصلی این مسئله نیز کاهش اثر بسته دولت چین در جهت توسعه زیرساخت‌ها عنوان شده است.

اما در بازار ارز پس از آن که نرخ دلار با ریزش قابل توجهی مواجه شد و در روزهایی از هفته گذشته به کانال 20 هزارتومان وارد شد، در این میان از دلار 17 هزارتومانی صحبت بود؛ اما این آمار دوام چندانی نداشت و مجددا به نزدیکی کانال 22 هزارتومان رسید.

مذاکرات وین را می توان فاکتور اصلی تعیین نرخ ارز دانست؛ از این مذاکرات خبرهای ضد ونقیضی به گوش می رسد، به این صورت که طرف ایرانیان خبر از پیشرفت خوب می دهند اما در مقابل طرف آمریکایی معتقد است برای حل اختلافات موجود به زمان بیشتری نیاز است. در هر صورت درصورت تداوم روند موجود در مذاکرات احتمال نوسان نرخ ارز بین کانال 20 الی 22 هزار تومان در هفته جاری وجود خواهد داشت.