مراحل نگهداری و تعمیر فنس

بررسی مراحل نگهداری و تعمیر فنس

برای ایجاد حفاظت و امنیت از توری حصاری و فنس استفاده میشود.

دلایل بسیاری وجود داردکه میتواند به توری حصاری و فنس آسیب برساند. به عنوان مثال یکی از دلایل رایج، شرایط مختلف آب و هوایی میباشد.

در برخی فواصل سال که بارندگی شدید است، اختمال فرسایش خاک بالا میرود که باعث شل شدن ستون‌های فنس توری میشود همچنین موجب زنگ زدگی و خوردگی آنها میشود.

البته میتوانید با استفاده از فنس‌های گالوانیزه که ضد زنگ هستند، فرسوده شدن فنس‌ها را به تعویق انداخت.

البته میتوانید با آسیب دیدن فنس‌ها، آنها را به روش‌های مختلفی تعمیر کنید.

با مجموعه آهن ملل همراه باشید تا با در دست داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه نگهداری و تعمیر فنس، به راحتی و با کم ترین هزینه فنس خود را تعمیر کنید.

مراحل تعمیر فنس

چگونگی تعمیر فنس شامل مراحلی میباشد که این مراحل در زیر ذکر شده است.

در ابتدا همه قسمت‌های فنس را با دقت بررسی کنید و هر قسمتی که آسیب دیده را مشخص کرده و یادداشت کنید تا بتوانید قسمت‌های آسیب دیده موجود روی فنس را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که قسمتهای آسیب دیده را اندازه گیری و تهیه کنید البته هنگام انجام این کار، قیمت فنس را در نظر بگیرید تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و به مراکز فروش مراجعه کنید. علاوه بر اندازه گیری قسمت‌های آسیب دیده، ضخامت‌ فنس‌های ریلی اندازه گیری شود تا هنگام خرید دچار مشکل نشوید.

توجه کنید که اگر فنس شما دچار آسیب زیادی شده بود، بهتر است فنس به طور کل تعویض شود.

برای جداکردن ریل فنس‌های آسیب دیده، ابتدا بایستی قسمت‌های سیمی که فنس توری را به ریل وصل میکنند بریده شوند. سپس ریل فنس جدید روی فنس قدیمی قرار داده و از قسمتی که شروع به بریدن جای آسیب دیده میکنید، علامت گذاری کنید.

ریل جدید را کنار گذاشته و قسمت آسیب دیده را تا 24 اینچ با یک اره آهن ببری ببرید. در نهایت میله‌های آسیب دیده و بست‌ها، تعویض میشوند.

چگونگی نگهداری از توری حصاری

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا و مراحل تعمیر فنس، مواردی نیز وجود دارد که با رعایت آنها میتوانید طول عمر توری حصاری یا فنس‌ها را افزایش داده تا دیرتر دچار فرسودگی شوند.

شست و شوی فنس و توری

برای نگهداری از فنس‌ها یکی از روش‌های موجود، استفاده از موادی خاص جهت شست و شو، برای جلوگیری از پوسیدگی و فرسودگی میباشد.

نکته‌ی حائز اهمیت این است که حتما بررسی کنید که بر روی فنس نصب شده، پیچ یا میخ شل شده‌ای وجود نداشته باشد، زیرا ممکن است آسیب جدی به حصار یا فنس وارد کند.

عملیات روغن کاری بر روی فنس

روش دیگر موجود روغن کاری فنس است که با استفاده از آن میتوان علاوه بر افزایش مقاومت فنس در برابر پوسیدگی، باز و بسته کردن ورودی آسان شده و از پوسیده شدن ورودی جلوگیری میکند.

توصیه مهم این است که سعی کنید حداقل هرماه یک بار، فنس خود را بررسی کنید تا در صورت نیاز به موقع آسیب‌ها را تعمیر و تعویض کنید.

عملیات رنگ کاری فنس

روشی دیگر که برای مراقبت فنس مورد استفاده قرار میگیرد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است عملیات رنگ کاری فنس است، البته بهتر است که برای انجام عملیات رنگ کاری پایه فنس و فنس حصاری، از متخصصان و افراد حرفه‌ای استفاده شود.

مجموعه ی آهن ملل مناسب ترین قیمت توری حصاری کارخانه ها و برند های مختلف را به مشتریان ارائه می کند.

انجام عملیات رنگ کاری، شامل مراحل زیر است.

آماده کردن ابزار مورد نیاز

اولین مرحله آماده کردن ابزارهای موردنیاز برای انجام عملیات رنگ کاری میباشد که این ابزارها شامل یک سطل دسته دار، غلطک رنگ، قلموی رنگ، نوار رنگ، اسپری ضد رنگ، پلیش کننده سیم، میباشد.

حذف وسیله‌های اضافی از روی فنس

در مرحله‌ی بعد بایستی هر وسیله‌ی اضافی از اطراف فنس وجود دارد برداشته شود، تا هیچ گونه مشکلی در هنگام اجرای عملیات رنگ کاری ایجاد نشود.

تمیز کردن فنس

هنگام تمیزکای همه‌ی گرد و خاک و لکه‌های موجود بر روی فنس و پایه فنس، را کاملا تمیز کنید. از پلیش کننده میتوانید جهت تمیز کردن فنس استفاده کنید.

زیبا سازی توری حصاری

در واقع فنس کشی موجب شخصی سازی بیشتر و ایجاد امنیت میشود. همچنین با زیبا سازی فنس میتوان جلوه‌ی خاصی به منزل یا زمین خود بدهید.

بهترین روش برای زیبا سازی فنس، استفاده از تخته و صفحات اسلت میباشد.

جنس این تخته‌ها میتواند از چوب، پلی اتیلن یا آلومینیوم باشد. این تخته‌ها تنوع رنگی بسیاری داشته و خودمان میتوانیم به دلخواه آنها را رنگ کاری کنیم.

نصب این تخته‌ها میتواند از هر جهت یا زاویه‌ای از جمله اریب، عمودی و افقی باشد.

با سلام اینجانب پریسا السادات نوابی، در 3 شهریور ماه در شهر اهواز متولد شدم. در حال حاضر دانشجوی رشته کارشناسی مهندسی IT هستم. به مدت یک سال در زمینه طراحی صفحات وب و تولید محتوا در شرکت طراحی سایت مشغول به کار بودم و در حال حاضر در حوزه تولید محتوا در شرکت آهن ملل اصفهان در حال فعالیت هستم.

سایدبار کشویی