توری سرندی

معرفی توری سرندی

در این مقاله ما قصد داریم شما را با توری سرندی و نحوه ی تولید و انواع آن آشنا کنیم. توری سرندی در صنایع مختلف کاربرد دارد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.  با آهن ملل همراه باشید.

توری سرندی چیست و چگونه تولید می شود؟

توری سرندی مانند یک ورق مشبک میباشد که از ترکیب مفتول ها ایجاد میشود، مفتول ها را در کنار هم میبافند و نهایتا توری سرندی تولید میشود. بعد از بافته شدن مفتول ها، فضاهای خالی ایجاد میشود که به این فضاهای خالی چشمه میگویند. وجود چشمه ها، باعث ایجاد انعطاف پذیری در توری میشود و میتوان به عنوان صافی و غربالگر از توری استفاده کرد. اگر مفتول های استفاده شده در توری، موج دار باشد، مقاومت توری و یکنواختی چشمه ها را افزاش میدهد.

برای ثابت ماندن توری سرندی و افزایش استقامت و استحکام توری، مفتول ها را به یکدیگر جوش میدهند. همچنین جوش دادن توری باعث میشود تا در هنگام برش، یکنواختی چشمه ها و مقاومت توری حفظ شود.

بارز ترین کاربرد توری سرندی همانطور که از اسمش مشخص است، سرند کردن و غربال کردن است. توری سرندی برای انجام کار های مختلف مانند جداسازی و فیلتراسیون مواد و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

توری سرندی یک محصول پر کاربرد و متنوع در صنایع مختلف است. این نوع توری در جنس ها و با سایز‌های چشمه مختلفی تولید میشود. برای مصارف مختلف از توری سرندی با چشمه های متفاوت استفاده میشود. به عنوان مثال برای غربال گری دانه های قهوه از توری سرندی با چشمه های مناسب دانه های قهوه استفاده میشود. توری سرندی در صنایع مختلف کاربرد دارد که در ادامه با آنها آشنا میشوید.

مجموعه ی آهن ملل مناسب ترین محصولات مفتولی کارخانه ها و برند های مختلف را به مشتریان عزیز ارائه می کند.

انواع توری سرندی

توری سرندی نسبت به جنس مفتول استفاده شده انواع و جنس های مختلفی تولید میشود. مفتول های استفاده شده در توری سرندی معمولا مفتول گالوانیزه، مفتول سیاه است . همچنین توری سرندی از جنس های استیل، مس، آلومینیوم، برنج، نیکل و غیره تولید میشود.

در بین توری های سرندی، توری سرندی های فولادی، استیل، گالوانیزه و مس محبوبیت و کاربرد و استفاده ی بیشتری نسبت به دیگر نوع ها دارد.

نا گفته نماند که توری سرندی از جنس پلاستیکی هم وجود دارد که از مواد های نایلون، پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن تولید میگردد.

توری سرندی برنجی نیز انعطاف پذیری و استقامت بالایی دارد که در برابر فرسایش مقاومت خوبی دارد و عموما در پالایش نفت استفاده میشود.

برنز یکی از آلیاژ های پرکاربرد است که دوام و انعطاف پذیری بالایی دارد و بدلیل قیمت بالای آن در جاهای خاصی استفاده میشود.

مونل توسط کاربران صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و ضد حریق است.

کاربرد توری سرندی

همانطور که گفته شد، بیشترین و مهمترین کاربرد توری سرندی، برای جداسازی و غربالگری مواد است.

متداول ترین کاربرد توری سرندی برای ساخت محافظ پنجره است.

همچنین توری سرندی در صنایع مختلف مانند پالایش نفت، حفاظت از محیط زیست، باستان شناسی، کاغذ سازی، هوا فضا، معدن، صنایع الکترونیک، صنایع دارویی، متالورژی و غیره مور استفاده قرار میگیرد. که در ادامه با کاربرد توری سرندی در صنایع غذایی و باستان شناسی آشنا میشویم.

کاربرد توری سرندی در صنایع غذایی

توری سرندی در صنعت صنایع غذایی، برای غربالگری و جداسازی مواد استفاده میشود. در بیشتر موارد، ذره ای که جداسازی میشود، باید به قدری ریز است که باید در انتخاب توری مناسب دقت کرد زیرا سرعت جریان مایع در فیلتراسیون بسیار سریع است.

توری سرندی بسته به جنس و قطر مفتول توری سرندی انواع مختلفی در بازار عرضه میشود که بسته به نیاز مشتری به صورت رول یا قطعه به دست مصرف کنندگان توری سرندی میرسد.

جنس استفاده شده برای تولید توری سرندی، مفتول گالوانیزه، برنج، برنز، آلیاژ مس، آلومینیوم و نیکل میباشد.

توری سرندی گاوانیزه نسبت به بقیه‌ی جنس های توری، استحکام بالاتری دارد. و در برابر خوردگی و فرسایش و زنگ زدگی مقاومت دارد. لذا از این نوع توری برای محیط هایی که آب شور است، استفاده میشود.

توری سرندی با جنس آلومینیوم، پرکاربرد و مقاوم است که در صنعت غذایی استفاده میشود.

کاربرد توری سرندی در باستان شناسی

در باستان شناسی معمولا توری سرندی های استفاده شده از جنس گالوانیزه و فولاد معمولی میباشد که هر دو مقاومت و استحکام زیاد دارد. از لحاظ قیمت توری سرندی های جنس گالوانیزه، قیمت پایین تری نسبت به فولاد دارد.

بهناز میرلوحی متولد سال 1375 در شهر اصفهان می باشم. اینجانب در سال 96 تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی مهندسی تکنولوژی اطلاعات در دانشگاه اشرفی اصفهانی به پایان رساندم. پس از پایان تحصیلات به مدت 1 سال در یک شرکت فعال در زمینه ی طراحی سایت و خدمات سئو مشغول به فعالیت شدم.پس از چند ماه درحوزه ی کارشناس تولید محتواهای آموزشی در یک شرکت مربوط به آموزش مجازی 2 سال فعالیت خود را ادامه دادم و هم اکنون نیز در مجموعه ی آهن ملل اصفهان در زمینه ی تولید محتوا مشغول فعالیت هستم.

سایدبار کشویی