درباره پروفیل آبرو

آیا با انواع پروفیل ها آشنا هستید؟ درباره پروفیل آبرو چه اطلاعاتی دارید؟ پروفیل آبرو چیست و چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟ می دانیم که از انواع پروفیل ها برای ساخت چارچوب، در و پنجره و همچنین برای استحکام بخشیدن به فوندانسیون ساختمان ها استفاده می شوند. پروفیل ها نقش بسیار مهمی در صنعت ساختمان سازی دارند.

بارش برف و باران در بلند مدت سبب تخریب سازه های ساختمان می شود و پروفیل آبرو از محصولات فولادی است که فرآیند تخلیه و هدایت آب سازه های ساختمان را تسهیل می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروفیل آبرو و ویژگی ها و کاربردهای آن با ادامه مقاله با آهن ملل همراه باشید.

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل در اصطلاح به معنای مقطعی در طول معین و دارای سطح مقطع ثابت می باشد. پروفیل ها از محصولات فولادی هستند و انواع متفاوتی دارند که پروفیل آبرو یکی از آن هاست. از پروفیل آبرو برای ساخت در و پنجره و چهارچوب استفاده می شود و همچنین استفاده از پروفیل آبرو به فونداسیون ساختمان استحکام می بخشد.

پروفیل آبرو
پروفیل آبرو

پروفیل آبرو برای سقف های شیبدار یا شیروانی ها استفاده می شود و باعث می شود که آب ها روی این سطح نمانند و به سمت زمین هدایت شوند. پروفیل آبرو از جمله محصولات فلزی بسیار کارآمد است که فرآیند تخلیه آب سقف ها را آسان تر می کند. در واقع پروفیل آبرو همان ناودانی است که در بین عموم مردم رواج دارد و برای عبور و تخلیه آب باران یا برف روی انواع سقف، مخصوصا سقف های شیروانی، استفاده می شود.

پیشنهاد مطالعه: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درباره پروفیل ها و نحوه ساخت آن ها مقاله “همه چیز درباره پروفیل و روش های ساخت آن” را مطالعه نمایید.

مشخصات پروفیل آبرو

پروفیل آبرو که از آن به عنوان پوشش انواع سقف ها استفاده می شود، دارای ویژگی های منحصر به فردی است و در ابعاد و ضخامت های متفاوتی تولید می شود. این پروفیل ها در دو شکل یک طرفه و دو طرفه ساخته می شود که هر کدام خاصیت و کاربرد متفاوت دارد. از مشخصات پروفیل آبرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ضخامت پروفیل آبرو……..………از ۲ تا ۳ میلی‌متر
  • طول پروفیل آبرو …………………۶ متری
  • ارتفاع پروفیل آبرو ……………….۱۶ سانتی متری
  • وزن پروفیل آبرو یک طرفه……..۷۰ کیلوگرم
  • وزن پروفیل آبرو دوطرفه……….۷۰ کیلوگرم

توجه!!! در شرایط متفاوت و بنا به درخواست مشتری، پروفیل آبرو در ابعاد دیگری هم تولید می شوند.

مشخصات پروفیل آبرو
مشخصات پروفیل آبرو

انواع پروفیل آبرو

پروفیل آبرو که خود از انواع پروفیل هاست، در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام کاربرد و ابعاد خاص خود را دارند. پروفیل آبرو شامل مدل های لندنی، جعبه ای و فیتیله ای هستند.

پروفیل آبرو جعبه ای: این پروفیل دارای زیباترین ظاهر در پروفیل های آبرو است و در رستوران های شیک، سوله ها و ساختمان های صنعتی و سقف شیروانی استفاده می شود.

پروفیل آبرو لندنی: پروفیل آبرو لندنی دارای تنوع بسیار است و اگر از ورق گالوانیزه تولید شود دارای حداکثر طول ۳ متری و ضخامت ۰.۴میلی متری می باشد و اگر از ورق های رنگی تولید شوند دارای حداکثر طول ۲.۵متری و ضخامت ۶میلی متری می باشند.

پروفیل آبرو فیتیله ای: از قدیمی ترین نوع پروفیل های آبرو می باشد و دارای پایین ترین قیمت ممکن و نصب آسان می باشد.

انواع پروفیل آبرو
انواع پروفیل آبرو

فرآیند تولید پروفیل آبرو

پروفیل آبرو به منظور هدایت آب در سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین دائما در معرض تماس با آب و رطوبت است، لذا باید برای تولید پروفیل آبرو از ورق های فولادی ای که دارای مقاومت بالایی هستند، استفاده شود. برای این منظور از ورق های گالوانیزه یا ورق های رنگی استفاده می‌شود. پروفیل آبرو باید دارای وزن سبک باشد بنابراین برای تولید پروفیل آبرو از ورق های فولادی با ضخامت ۲، ۲.۵ و ۳ میلی متر استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است برای تولید پروفیل آبرو از دستگاه رول فرمینگ استفاده می شود. پس از برش زدن ورق های فولادی در ضخامت و ابعاد مشخص، آن را وارد دستگاه رول فرمینگ می کنند تا با استفاده از قالب های مخصوصی که در دستگاه تعبیه شده است، ورق به شکل پروفیل آبرو درآمده و از انتهای خط تولید خارج شود.

فرآیند تولید پروفیل آبرو
فرآیند تولید پروفیل آبرو

کاربرد پروفیل آبرو

پروفیل آبرو کاربردهای متنوعی دارد اما از کاربردهای مهم پروفیل آبرو، کنترل، جمع ‌آوری و انتقال آب باران از بالا به سمت پایین ساختمان است. از دیگر کاربرد های پروفیل آبرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتصال روی ساندویچ پانل های سقفی
  • انواع سقف های شیروانی و غیر شیروانی
  • ساخت درب های چوبی و MDF
  • انواع محیط های فرآورده مانند مرغ داری، گلخانه و گاوداری
  • انواع پارکینگ و سقف پارکینگ برای کنترل جریان آب
کاربرد پروفیل آبرو
کاربرد پروفیل آبرو

پروفیل آبرو از انواع پروفیل هاست و برای ساخت درب و پنجره، چهارچوب ساختمان و استحکام بخشیدن به فونداسیون ساختمان استفاده می شود.پروفیل آبرو انواع مختلفی دارد که هر کدام ضخامت، شاخه و طول متفاوتی دارند که در قیمت متفاوت آن ها تاثیر گذار است.

قیمت پروفیل آبرو

پروفیل آبرو دارای کاربردهای وسیع در صنعت ساختمان سازی است و از مهم ترین تجهیزات در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود. پروفیل آبرو برای ساخت ناودانی و روی شیروانی ها و سقف های شیب دار استفاده می شود و به این طریق باران و برف را به پایین ساختمان هدایت می کند تا از تخریب سازه های ساختمان جلوگیری نماید. در بازار به پروفیل آبرو، گاتر شیروانی نیز می گویند و در دو نوع یک طرفه و دو طرفه در بازار موجود می باشد.

قیمت پروفیل آبرو
قیمت پروفیل آبرو

قیمت روز پروفیل آبرو علاوه بر نوسانات بازار آهن بسته به ضخامت، شاخه و طول محصول معین می شود. استفاده از پروفیل آبرو در صنعت ساختمان سازی از اهمیت به سزایی برخوردار است و این محصول محبوبیت خاص خود را در میان مصرف کنندگان دارد. اگر قصد خرید پروفیل آبرو را دارید، قیمت روز آن را در صفحه زیر مشاهده نمایید.

مشاهده لیست قیمت و خرید خرید پروفیل آبرو

آهن ملل؛مرجع معتبر خرید انواع پروفیل به صورت آنلاین و حضوری

قیمت روز پروفیل آبرو

توجه!!! انتخاب این محصول  نیز باید طبق بررسی های لازم مناسب با وضعیت ساختمان و مشخص شدن شرایط محیطی و منطقه ای معین شود در غیر این صورت هزینه های فراوانی را به مصرف کننده تحمیل می کند.

نحوه قراردادن پروفیل‌ آبرو بر روی سقف‌ شیروانی

برای استفاده از پروفیل های آبرو بر روی سقف شیروانی که از مهم ترین کاربردهای پروفیل آبرو محسوب می شود، باید مراحلی انجام شود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

ابتدا باید شرایط جغرافیایی محیطی که قصد استفاده از پروفیل آبرو در آن را داریم، در نظر بگیریم و بر اساس شرایط محیطی و میزان رطوبت هوا، پروفیل آبروی مناسب را تهیه نماییم. به این نکته توجه کنید که پروفیل ‌های ضخیم ‌تر، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و خوردگی دارند.

قاب های مخصوص قرارگیری آبرو را به سقف، جوش‌کاری نمایید و پس از آن، پروفیل را به قاب متصل نمایید و سپس خم کاری و برش را انجام دهید.

پس از خم‌کاری و برش، مرحله ساخت تراس و آبروی مخصوص تراس می باشد.

در این مرحله باید نحوه‌ نصب و قرارگیری آبرو و قاب را بررسی نمایید. گاها نصب به صورت ناقص و غیراصولی انجام می‌شود؛ در نتیجه، آب‌ داخل سقف نفوذ می‌کند و موجب آسیب می شود.

خرید پروفیل آبرو

پروفیل آبرو به دو صورت یک طرفه و دو طرفه در بازار آهن‌آلات موجود است. کسانی که قصد خرید پروفیل آبرو را دارند باید به این نکته توجه کنند که قیمت پروفیل آبرو با توجه به عواملی مانند یک ‌طرفه یا دوطرفه بودن، ضخامت و طول محصول متفاوت است. ضخامت پروفیل آبرو ۲ تا ۳ میلی ‌متر می‌باشد.

انواع دیگر این پروفیل، مانند پروفیل ‌های آبرو دنده ‌ای، آبرو جعبه ‌ای و لندنی با ضخامت ‌های کم تری تولید می ‌شوند. ضخامت پروفیل لندنی ۰.۵، ۰.۶، ۰.۷، ۰.۸، ۰.۹ و ۱ میلی متر، ضخامت پروفیل جعبه ‌ای ۰.۵، ۰.۶، ۰.۷، ۰.۸، ۰.۹، ۱، ۱.۵ و ۲ میلی متر و ضخامت پروفیل فیتیله ‌ای ۰.۴ و ۰.۵ میلی متر است.

برای اطلاع از به روزترین قیمت انواع محصولات فولادی و پروفیل ها با مشاوران ما در آهن ملل با شماره ۰۳۱۳۵۰۲۰ تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

پروفیل ها از محصولات فولادی هستند و انواع متفاوتی دارند که پروفیل آبرو یکی از آن هاست. از پروفیل آبرو برای ساخت در و پنجره و چهارچوب استفاده می شود و همچنین استفاده از پروفیل آبرو به فونداسیون ساختمان استحکام می بخشد. پروفیل آبرو که خود از انواع پروفیل هاست، در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام کاربرد و ابعاد خاص خود را دارند. پروفیل آبرو شامل مدل های لندنی، جعبه ای و فیتیله ای هستند.

سوالات متداول پروفیل آبرو

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل آبرو از متداول ترین انواع پروفیل هاست که برای ساخت در و پنجره، چهارچوب و همچنین برای افزایش استحکام فونداسیون ساختمان استفاده می شود.

متداول ترین انواع پروفیل آبرو کدامند؟

پروفیل آبرو لندنی، پروفیل آبرو جعبه ای و پروفیل آبرو فیتیله ای از انواع پروفیل های آبرو می باشند.

کدام پارامترها قیمت به روز پروفیل آبرو را تعیین می کنند؟

قیمت روز پروفیل آبرو علاوه بر نوسانات بازار آهن بسته به ضخامت، شاخه و طول محصول معین می شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.