امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۸۹ در استان چهارمحال و بختیاری منطقه سفیددشت احداث شده‌است. در ابتدا پیش‌بینی تولید این واحد صنعتی ۳۰۰ هزار تن در سال در نظر گرفته شد، اما با تنفیذ قرارداد به ۴۰۰ هزار تن در سال توسعه داده شد. ورق گالوانیزه این شرکت جایگزین مناسبی برای ورق‌های وارداتی فعلی مصرفی در صنایع ساخت بدنه خودرو می‌باشد. این ورق‌ها دارای ویژگی عدم خوردگی و مقاومت بالا در برابر فرسودگی، آلودگی هوا، رطوبت و سایر مواد خورنده می‌باشد. بدنه خودروهای تولید شده با این ورق‌ها دوام و پایداری بسیار بالاتری دارند. مواد اولیه ورودی به این کارخانه از ورق‌های سرد نورد شده با کیفیت بالا می‌باشد. این ورق‌ها در شرکت فولاد مبارکه تولید و جهت استفاده به این کارخانه منتقل می‌شوند. از ویژگی‌های بارز این ورق‌ها، فرم‌پذیری بالا، مقاومت در عین نازکی، صافی فوق‌العاده بالا و رنگ‌پذیری بسیار خوب آن‌ها می‌باشد.
با تولید این ورق‌ها در داخل کشور، قیمت تمام شده این محصول نسبت به قیمت مشابه خارجی و وارداتی کاهش چشمگیری دارد و نقش زیادی برای متعادل نمودن قیمت تمام شده خودرو در ایران را دارد.
ورق‌های تولیدی علاوه بر برطرف کردن نیاز داخلی کشور، به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و امارات صادر می‌شوند. میزان اشتغالزایی این شرکت به صورت مستقیم ۴۰۰ نفر و حدود ۴۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم می‌باشد.

این شرکت انواع ورق گالوانیزه به روش غوطه‌وری گرم پیوسته به بازار عرضه می‌نماید. این ورق‌ها تحت استاندارد ISO EN 10346: 2009 تهیه می‌شوند.