کارخانه فولاد کویر کاشان

کارخانه فولاد کویر کاشان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد شاخه و کلاف در حال حاضر ۱۰ درصد میلگرد ساختمانی کشور را تامین می کند. محصولات تولیدی این شرکت علاوه بر رفع نیازهای مستقیم میلگرد شاخه کشور، نیاز های صنایع وابسته به کلاف های فولادی را نیز تامین می کند و زمینه ساز افزایش تولیدات صنایع پایین دستی فولاد می باشد. در ادامه به معرفی کامل کارخانه فولاد کویر کاشان می پردازیم با ما همراه باشید.

معرفی کارخانه فولاد کویر کاشان

مجتمع فولاد کویر کاشان در سال ۱۳۷۹ و ابتدا با نام شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر و در زمینه بازرگانی و تجارت فعالیت خود را آغاز نمود. در ادامه و در سال ۱۳۸۱ فعالیت شرکت از تجاری و بازرگانی به تولیدی تغییر داده شد. از این رو مجتمع تولیدی سپید فراب کویر در شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان راه اندازی گردید و در سال ۱۳۸۶ با هدف تولید ۳۵۰ هزار تن میلگرد شاخه و کلاف ساختمانی فعالیت تولیدی خود را آغاز کرد. در ادامه و در طی دو سال ظرفیت اسمی کارخانه فولاد کویر به دو برابر افزایش یافت.

خط دوم کارخانه فولاد کویر کاشان  نیز در سال ۱۳۹۵ جهت تولید میلگردهای شاخه فولادی راه اندازی شد و در طول یک سال به ظرفیت اسمی تعیین شده دست یافت.

ویژگی ها و مزایای کارخانه فولاد کویر کاشان

مجتمع فولاد کویر به عنوان بزرگترین تولید کننده میلگرد کشور در بخش خصوصی ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

شرکت فولاد کویر با بهره گیری از ناوگان اختصاصی حمل و نقل و همچنین تولید انواع گرید و سایز میلگرد و کلاف های صنعتی مقدمات خودکفایی صنایع زیر دستی خود از واردات این کلاف ها را فراهم کرده است. همچنین این مجموعه امکان تست رایگان میلگرد و امکان تولید میلگرد بر اساس استانداردهای ASTM – BS -DIN را دارا می باشد. دیگر مزایا و ویژگی های کارخانه کویر کاشان به صورت زیر است:

 • بزرگترین تولید کننده میلگرد شاخه و کلاف در بخش خصوصی: کارخانه کویر کاشان در حال حاضر ۱۰ درصد میلگرد ساختمانی کشور را تامین می کند.
 • تولید کننده محصولات صنعتی مورد مصرف در صنایع پایین دستی: کارخانه کویر کاشان بر اساس نوع مصرف و کاربرد محصول به وسیله ابزار و وسایل کنترل کیفیت قادر به تولید بازه کاملی از محصولات با ویژگی های خاص جهت استفاده در مصارف ثانویه است.
 • دارای کاملترین سبد محصولات میلگرد شاخه و کلاف در کشور: نحوه طراحی خط تولید مجموعه امکان پاسخگویی به نیازها و تقاضاهای متنوع و پیچیده بازار را می دهد.
 • دارای بازه بزرگ و متنوعی از سایز محصولات: فولاد کویر توانایی تولید میلگرد شاخه از سایز ۸ الی ۵۰ میلی متر و کلاف از سایز ۵ الی ۱۷ میلی متر را در دو مجموعه خود دارا می باشد. این تنوع سایز محصولات با دقت تولید بسیار بالا و در حدود تلرانس ۱ میلی متر می باشد.
 • کیفیت بالای سطح محصول: فولاد کویر دارای تجهیزات بررسی و بازرسی سطحی بدون ایجاد تخریب (تست های غیر مخرب) جهت بازرسی کلیه مواد اولیه خود (شمش) و محصول نهایی را دارا می باشد.
 • توانایی تولید میلگرد بر اساس اندازه مورد نیاز در پروژه: تولید میلگرد با طول ۹ الی ۱۲ متر  بر اساس اندازه مورد نیاز در پروژه ها منجر به کاهش ضایعات در پروژه می شود.
 • در اختیار داشتن ناوگان حمل و نقل اختصاصی: در حال حاضر ناوگان حمل و نقل فولاد کویر کاشان با در اختیار داشتن ۵۰ دستگاه تریلر مشغول جابجایی محصولات این شرکت هستند و همچنین حدود ۶۰۰۰ ناوگان به صورت غیرملکی در زمینه جابجایی محصولات فولاد کویر با شرکت های حمل و نقل این مجتمع همکاری می نمایند که منجر به تحویل کالا در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین ضریب خطایی خواهد شد.

کارخانه ها و شرکت های زیر مجموعه مجتمع فولاد کویر کاشان

کارخانه ها و شرکت های زیر مجموعه مجتمع فولاد کویر کاشان

علاوه بر کاخانه تولید محصولات فولادی، در حال حاضر ۳ شرکت حمل بار به عنوان شرکت های حمل و نقل مجتمع فولاد کویر کاشان و یک شرکت به عنوان شرکت فناوری اطلاعات و اتوماسیون صنعتی در حال خدمت رسانی به شرکت فولاد سپید فراب کویر (سهامی عام) می باشند.

۱- ناوگان حمل و نقل

مجتمع فولاد کویر کاشان ابتدا با استفاده از باربری های منطقه و به صورت اجاره ای فعالیت خود در حوزه حمل و نقل را آغاز نمود، اما در سال ۱۳۷۸ و با تاسیس شرکت حمل و نقل کویر بار به حمل و نقل استیجاری پایان داد. در ادامه نیز با تاسیس شرکت حمل و نقل سعادت بار در سال ۱۳۹۰ و تغییر کاربری شرکت خدماتی سروش کارآفرینان کویر به شرکت حمل و نقل کالا، ناوگان حمل و نقلی خود را به ۳ شرکت افزایش داد.

در حال حاضر سه شرکت «کویر بار»، «سعادت بار» ، «سروش کارآفرینان کویر» به عنوان ناوگان حمل و نقل مجتمع فولاد کویر با ۵۰ دستگاه تریلر مشغول جابجایی محصولات این شرکت هستند و همچنین حدود ۶۰۰۰ ناوگان به صورت غیرملکی در زمینه جابجایی محصولات فولاد کویر با شرکت های حمل و نقل همکاری می نمایند.

۲- شرکت فناوری اطلاعات

مجتمع فولاد کویر کاشان در سال ۱۴۰۰ اقدام به خرید ۵۱% سهام شرکت تحلیل گران سیستم های نسل آینه سیلک با نام اختصاری «تسنا» نمود. این شرکت در زمینه فناوری اطلاعات و اتوماسیون صنعتی در مجموعه فولاد کویر کاشان فعالیت می کند.

۳- کارخانه تولید محصولات صنعتنی و ساختمانی

مجتمع فولاد کویر در ابتدای فعالیت با هدف تولید محصولات ساختمانی راه اندازی شد، اما در ادامه و با شناخت نیاز بازار و همچنین به روز رسانی خطوط تولید، اقدام به تولید محصولات صنعتی با کاربرد های متفاوت از جمله صنعت ساختمان نمود.

طرح های توسعه کارخانه فولاد کویر کاشان

بخشی از برنامه های مدون این مجموعه صنعتی شامل احداث واحد ذوب و ریخته گری به صورت زیر می باشد:

واحد ذوب و ریخته گری: کارخانه فولاد کویر در صدد افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود با راه اندازی واحد ذوب و ریخته گری در آینده می باشد.

محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان

محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان

فولاد کویر بزرگترین تولید کننده میلگردهای کلاف مورد مصرف در طیف وسیعی از صنایع پایین دستی در ایران می باشد و تولیدات آن در حال حاضر شامل ۴۰ گرید فولادی و ۴۵۰ سبد محصولی ( از نظر گرید و سایز) می باشد. تولیدات مجتمع فولاد کویر را می توان به دو دسته کلی محصولات صنعتی و محصولات ساختمانی طبقه بندی کرد. در ادامه به معرفی این محصولات می پرازیم:

۱- محصولات صنعتی

مجتمع فولاد کویر پس از بررسی بازار و به روز رسانی تجهیزات و دانش نیروهای فنی خود، پاسخگوی قسمتی از نیاز صنعت فولاد کشور می باشد. محصولات صنعتی این کارخانه شامل موارد زیر می باشد:

قطعات صنعت خودرو سازی: بیدوایر، فنر خودرو، پیچ و مهره (CHQ Wire)

پیش از تولید این محصولات توسط کارخانه فولاد کویر، صنایع خودرو سازی مجبور به واردات قسمت عمده قطعات خود از خارج کشور بودند، اما در حال حاضر این نیازها توسط مجتمع فولاد کویر برآورده شده است. این محصولات جهت ایمنی خودرو در موتور، سیستم انتقال قدرت، سیستم تعلیق و … مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر مجتمع فولاد کویر با اخذ گواهینامه IATF16949  قابلیت صادرات این محصولات را دارد.

نکته: بیدوایر محصولی است که در تولید لاستیک خودرو استفاده می شود.

قطعات صنعتی به منظور ساخت و تولید: سیم جوش، بلبرینگ، فولاد خوش تراش

کارخانه فولاد کویر انواع محصولات فولادی مورد نیاز صنایع مختلف اعم از سیم جوش، تراشکاری، فورج، فولاد های خوش تراش و همچنین فولاد های بلبرینگ را تولید می کند.

قطعات صنایع انرژی: پیچ و مهره، سیم جوش

فولاد کویر با تولید فولاد های کم کربن و پر کربن و همچنین آلیاژ های خاص مورد استفاده در صنایع مربوط به انرژی، بخش قابل توجهی از نیاز این صنایع مانند کابل های فشار قوی، انواع بلبرینگ ها و اتصالات مختلف را پوشش می دهد.

قطعات صنعت کشش: کشش کلاف کم کربن، کشش کلاف پر کربن

صنعت کشش مفتول در دسته عملیات نورد سرد قرار می گیرد و جهت استحکام بخشیدن به مفتول و همچنین سایز کردن دقیق تر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات در میخ ها و زنجیر ها، فنر های لوازم خانگی، گیره های فلزی، انواع اتصالات فولادی، سیم وکابل ها و… استفاده می شوند.

محصولات صنعت ساخت و ساز: فولاد پیش تنیده

تولید محصولات صنعتی با کاربرد ساختمانی (مانند فولاد پیش تنیده) یکی دیگر از فعالیت های کارخانه فولاد کویر کاشان می باشد. در حال حاضر پیش بینی می شود به مرور مصرف میلگرد های آجدار جای خود را به محصولات پیش تنیده با استحکام بسیار بالاتر و همینطور وزن بسیار پایین تر بدهد.

فولاد پیش تنیده: این نوع از کلاف های تولیدی در دسته کلاف های پر کربن قرار می گیرد. کاربرد اصلی این محصولات در ساخت پل ها، سازه های صنعتی، سازه های ریلی و نیروگاه های بادی می باشد.

۲- محصولات ساختمانی

میلگرد و کلاف های تولیدی فولاد کویر کاشان در زمینه های مختلف از جمله در ساختمان سازی و در مولدهای بادی تولید برق نیز استفاده می شود. تولیدات فعلی این کارخانه شامل میلگردهای ساده و آجدار به دو صورت شاخه و کلاف و به شرح زیر می باشد:

نوع میلگردنوع آجشاخه یا کلافسایز (قطر میلگرد)
میلگرد آجدار A4آج ۵۲۰شاخه۱۰ الی ۳۶ میلی متر
میلگرد آجدار A3آج ۴۲۰شاخه۸ الی ۴۰ میلی متر
میلگرد آجدار A2آج ۳۵۰شاخه۸ الی ۱۲ میلی متر
میلگرد ساده A1آج ۲۴۰شاخه۱۲ الی ۵۰ میلی متر
میلگرد آجدار A3آج ۴۲۰کلاف۸ الی ۱۶ میلی متر
میلگرد آجدار A2آج ۳۵۰کلاف۸ الی ۱۶ میلی متر
کلاف ساده۵.۵ الی ۱۷ میلی متر

ردیابی و شناسایی میلگردهای تولید شده کارخانه فولاد کویر کاشان با توجه به علامت اختصاری حک شده بر روی میلگردهای تولیدی این کارخانه امکان پذیر است.

 علامت اختصاری میلگرد فولاد کویر کاشان

علامت حک شده بر روی میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد کویر کاشان عبارت KAVIR و به صورت زیر می باشد.

 علامت اختصاری میلگرد فولاد کویر کاشان

قیمت میلگرد کویر کاشان

قیمت میلگرد کویر کاشان در مقایسه با میلگردهای کارخانه های دیگر در رده متوسط رو به بالا می باشد. از لحاظ کیفیت میلگردهای این مجموعه در رده ی دوم و بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان می باشد.

شرکت آهن ملل نمایندگی فروش فولاد کویر کاشان را دارا می باشد.

محصولات کارخانه

جدول وزنی

گواهی‌نامه‌ها

آهن ملل

جهت دانلود گواهی نامه های کارخانه فولاد کویر کاشان روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود گواهی نامه

گالری تصاویر

فولاد کویر کاشان
فولاد کویر کاشان
فولاد کویر کاشان

4 دیدگاه
 1. Sara می گوید

  کیفیت میلگرهای کارخانه ذوب آهن کویر کاشان چقدر هست؟

  1. فاطمه احمدی می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   از لحاظ کیفیت می توان گفت میلگردهای این مجموعه در رده ی دوم و بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان می باشند.

 2. سیدجلال می گوید

  باسلام بفرمایید مفتول فنر اویل تمپر یا mo40
  سایز ۵ م ۷م و۱۰ میل موجوداست لطفا قیمتش رو اعلام بفرمایید
  اگر سایزها تا ۵دهم بالاوپایین تر هم بود مهم نیست اشغال ندارد
  موسوی ۰۹۱۹۲۹۰۲۷۵۱

  1. فاطمه احمدی می گوید

   سلام آقای موسوی وقتتون بخیر
   لیست محصولی که ارائه دادید در شرکت موجود نمی باشد، اما در صورتی که به قیمت محصول دیگری نیاز داشتید می توانید با واحد فروش ۰۳۱۳۵۰۲۰ در ارتباط باشید و جدیدترین و بهترین قیمت را دریافت نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.