کارخانه فولاد آذربایجان در سال 1368 در شهرستان میانه از توابع استان آذربایجان شرقی تاسیس شد. در سال 1379 با هدف ظرفیت تولید سالانه 550 هزار تنی به بهره برداری رسید. این کارخانه در سال 1382 با تولید 550567 تن محصول توانست در مدت زمان کمی به اهداف خود برای تولید برسد. این کارخانه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی خط راه آهن شهرستان میانه و احداث جاده اختصاصی توسط خود شرکت، از نظر هزینه حمل و نقل و صرفه جویی در زمان در موقعیت خوبی قرار گرفته است.

این کارخانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم حدود 800 نفر به کار مشغول هستند این کارخانه در زمینه های کیفی و ایمنی و زیست محیطی، گواهینامه های معتبر بین المللی دریافت کرده است.

یکی از مشکلاتی که معمولا صنعت فولاد در ایران با آن مواجه است ناقص بودن زنجیره و عدم توازن در آن است. در مجتمع صنعتی فولاد آذربایجان با تکمیل واحد فولادسازی، زنجیره فولاد از آهن اسفنجی تا میلگرد در این کارخانه تولید می شود.

انواع گواهینامه و تقدیرنامه های دریافتی کارخانه فولاد آذربایجان

این کارخانه تاکنون توانسته است گواهینامه ها و تقدیرنامه های متعددی را در زمینه تولید محصولات فولادی خود دریافت دارد. از جمله گواهینامه ها می توان به گواهینامه ISO 9001:2000  در زمینه مدیریت کنترل کیفیت تولید و فروش میلگرد، در سال ۲۰۰۸ اشاره نمود. همچنین در زمینه بهداشت حرفه ای و ایمنی محیط کار نیز توانست گواهینامه  OHSAS 18001:1999 را برای تولید و فروش میلگرد، اخذ نماید.

در زمینه ایمنی و مدیریت محیط زیست نیز موفق به دریافت گواهینامه ISO 14001:2004 گردید. همچنین توانسته است تمامی این گواهینامه ها را در زمان مقرر تمدید نماید. این شرکت همچنین در سطح آزمایشگاه های خود، از طریق آزمون تایید آزمایشگاه های اداره کل استاندارد و تحقیقات استان آذربایجان شرقی، موفق به دریافت استاندارد های ISIRI3132، DIN488-3،ASTM615  برای تولید میلگرد آجدار گردید.

محصولات شرکت فولاد آذربایجان

از محصولات این کارخانه میتوان به میلگرد ساده و آجدار، نبشی و ناودانی و تسمه اشاره کرد. انواع مواد اولیه مصرفی در این کارخانه تولیدی مانند انواع شمش های فولادی به ابعاد ۱۳۰* ۱۳۰ و ۱۵۰ *۱۵۰ میلیمترمربع و به طول ۱۲ متر می باشد.

  • میلگرد ساده و آجدار

در این کارخانه انواع میلگرد ساده و آجدار برای مصارف ساختمانی و صنعتی بر طبق استاندارد  DIN 488تولید می گردد. میلگردهای آجدار شاخه ای این کاخانه با استاندارد A3  و در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر به بازار عرضه می شود. میلگردهای ساده نیز در سایزهای ۴ تا ۵۰ میلیمتر، بر طبق استاندارد ۱۰۱۳ DIN ، در این کارخانه تولید می شوند.
برای سفارش میلگرد می توانید به لینک روبرو مراجعه نمایید:   قیمت میلگرد شرکت فولاد آذربایجان(میانه)

  • نبشی و ناودانی

از دیگران تولیدات می توان به انواع نبشی در سایز ۳*۳۵ تا ۱۰*۱۰۰ میلیمتر طبق استاندارد ۱۰۲۸ DIN اشاره کرد. درحوزه ناودانی ها نیز سایزهای متنوع این محصول به ابعاد ۱۵*۳۰ تا ۶۰*۱۴۰ میلیمتر و بر طبق استاندارد ۱۰۲۶ DIN تولید می شود.
برای سفارش نبشی و ناودانی می توانید به لینک روبرو مراجعه نمایید:   قیمت نبشی و ناودانی کارخانه فولاد آذربایجان

  • تسمه

تسمه های فولادی به دو صورت فابریک و یا از ورق گالوانیزه ساخته می شوند. موارد مصرف تسمه، به عنوان یک ماده نرم و انعطاف پذیر در ایجاد اتصال و پیوند بین دو یا چند شاخه، می باشد. تسمه تولیدی این کارخانه در سایز ۵*۳۲ تا ۱۲*۱۲۰ میلیمتر و طبق استاندارد  DIN 1026 است.
برای سفارش تسمه می توانید به لینک روبرو مراجعه نمایید:   قیمت تسمه کارخانه فولاد آذربایجان

فولاد آذربایجان - آهن ملل اصفهان
  • بازرگانی آهن ملل اصفهان
  • کانال تلگرام آهن ملل اصفهان , قیمت لحظه ای آهن و میلگرد , نوسانات بازار آهن , تحلیل و پیش بینی بازار آهن