امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

زمانی مناسب برای خرید آهن آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/11/07 0
زمانی مناسب برای خرید

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها با افزایش هزینه های اضافه تولید فولاد و همچنین افزایش قیمت در اواخر امسال همراه بودیم که می توان گفت متأثر از عواملی می باشد که در این خبر به آن می پردازیم. در وهله اول به گمانه زنی ها در رابطه با محاسبه برق تولیدکنندگان فولادی برحسب نرخ تمام شده…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها با افزایش هزینه های اضافه تولید فولاد و همچنین افزایش قیمت در اواخر امسال همراه بودیم که می توان گفت متأثر از عواملی می باشد که در این خبر به آن می پردازیم. در وهله اول به گمانه زنی ها در رابطه با محاسبه برق تولیدکنندگان فولادی برحسب نرخ تمام شده و حذف شدن یارانه برق نوردکاران مربوط به محدودیت های اعمال شده در صنعت برق می پردازیم، مورد دوم برپایه خبرهای معتبر است که گفته می شود با افزایش هزینه گاز فولادی ها رو به رو هستیم. 

و اما با توجه به نامه معاون اول با مضمون حذف رانت و دستکاری بازار بورس به نظر می رسد ضریب نرخ پایه از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد تغییر کند. و البته با نزدیک شدن به پایان سال و نیازهای مالی که برای تامین مواد اولیه در تولیدکنندگان فولاد در پایان سال به چشم می خورد و همچنین تولیدکنندگان موظف به پرداخت حقوق و عیدی در پایان سال هستند که رقمی سنگین تر از ماه های گذشته خواهد بود. لازم به ذکر است که مطلب ارائه شده صرفا جهت آگاهی از روند واقعی بازار می باشد و از دامن زدن به جو روانی افزایش قیمت در بازار آهن مبری می باشد.

همچنان آن طور که پیش بینی می شود ضریب ۷۵ درصد فقط همین هفته و احتمالا هفته آینده در بورس کالا اعمال خواهد شد. در رابطه با نرخ های Cis هرچند که تا چند روز آینده وارد ماه جدید میلادی (فوریه) می شویم اما همچنان معاملات با نرخ های ماه ژانویه صورت خواهد پذیرفت و به احتمال زیاد کاهش ۳۰ دلاری قیمت شمش را مشاهده خواهیم کرد. البته با موجود محدودیت های زیست محیطی مرسوم هر ساله در کشور چین و نیز بعد از سال نوی چینی می توان گفت که سبب افزایش جهانی نرخ فولاد در ماه فوریه خواهد شد. 

به دنبال افزایش نرخ های جهانی در ماه آینده با اینکه احتمال دارد با کاهش نرخ پایه رو به رو شویم اما شاهد افزایش رقابت در تقاضا و همین طور با افزایش نرخ نیما با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و افزایش درخواست دلار خواهیم بود که این موضوع را باید در محاسبات خود در نظربگیرید. بنابراین فعالان بازار معتقدند که در این هفته و دو هفته آینده به علت کاهش التهابات در نرخ های پایه زمان مناسبی برای متقاضیان خرید مهیا می گردد. از این رو شما می توانید جهت مشاوره واقدام به خرید با کارشناسان آهن ملل اصفهان در ارتباط باشید.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.