امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بررسی حجم مصرفی آهن‌آلات در سال‌های اخیر

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/19 0
بررسی حجم مصرفی آهن‌آلات در سال‌های اخیر - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بررسی حجم مصرفی آهن‎آلات ، در سال‌های اخیر میزان نقدینگی در هر زمان که به بخش اقتصادی روان شده‌است، مانند سیلی ویرانگر باعث تغییرات زیادی در مورد قیمت‌ها شده که این مسئله در بخش‌هایی مثل مسکن، طلا، ارز و غیره به خوبی مشهود است. از زمستان سال جاری در بخش…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بررسی حجم مصرفی آهن‎آلات ، در سال‌های اخیر میزان نقدینگی در هر زمان که به بخش اقتصادی روان شده‌است، مانند سیلی ویرانگر باعث تغییرات زیادی در مورد قیمت‌ها شده که این مسئله در بخش‌هایی مثل مسکن، طلا، ارز و غیره به خوبی مشهود است.
از زمستان سال جاری در بخش فولاد نیز، جریان نقدینگی به خوبی توانسته آثار مخرب خود را در بازار آهن بر جای بگذارد. در حال حاضر، در بخش فعالیت‌های عمرانی و ساختمان‌سازی رکود وجود دارد، اما با این حال آمارها حاکی از رشد قیمتی در بازه 25 تا 30 درصد در زمینه محصولات فولادی در مقایسه با نیمه سال 98 می‌باشد.
در گذشته بررسی‌ها نشان داده که مصرف سالانه از آهن‌آلاتی مثل تیرآهن، میلگرد، ورق آهن و انواع مقاطع ساختمانی در حدود 15 تا 18 میلیون تن بوده‌است. این موضوع همواره پیوند عمیقی با طرح‌های عمرانی مثل مسکن مهر داشته و باعث واردات فولاد از کشورهای همسایه شمالی به کشور گشته‌است. ارزیابی‌هایی که از وضعیت فلزات راهبردی فولاد انجام شده، نشان از آن دارد که صنایع گسترده امروز به محصولات این بخش وابسته می‌باشند.
صنایع خودروسازی و لوازم خانگی با این بخش رابطه تنگاتنگی دارند و هرگونه تغییرات تولید و قیمتی در این عرصه، به شدت بازار مصرف را دست‌خوش تغییر و تحول می‌سازد.
آمارها حاکی از آن هستند که امروز ظرفیت فولادسازی کشور به بیش از 35 میلیون تن رسیده و میزان تولید هم بیش از 70 درصد ظرفیت می‌باشد. به این ترتیب، انتظار می‌رود که افق چشم‌انداز 1404 به رقم 55 میلیون تن ظرفیت برسد که می‌تواند جایگاه کشورمان را در بین فولادسازان از رتبه دهم کنونی به رتبه هفتم دنیا ارتقا دهد.
در بخش فولاد شکل‌گیری تشکل‌هایی برای هم‌سویی برنامه‌ها و خواسته‌های مورد نیاز با سایر نهادهای مرتبط انجام شده است. علاوه بر این، وزارت صمت هم برای تنظیم بازار در این چرخه، رایزنی‌های لازم را با تولیدکنندگان فولادی از جمله فعالان بخش شمش، تولیدکنندگان ورق و لوله و پروفیل، تولیدکنندگان آهن اسفنجی، فعالان عرصه کنسانتره، گندله و سنگ‌آهن داشته‌است. همچنین این سازمان با دست‌اندرکاران مربوطه تعامل داشته و در صدد تنظیم بازار محصولات فولادی می‌باشد.