امروز : سه شنبه 8 مهر 1399

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

تغییر و تحول در عرصه صنعت فولاد

1398/07/14 0
تغییر و تحول در صنعت فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ایجاد تغییر و تحول در صنعت فولاد از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. یکی از این راه‌ها تغییرات در حوزه مدیریت شرکت‌ها است. مدیران با استفاده از افق‌های دید نو می‌توانند تحول‌های تازه و مفیدی در حوزه صنعت فولاد ایجاد کنند. تجربه‌های تازه مدیریتی می‌توانند به تغییراتی جدی در این حوزه برای آینده…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ایجاد تغییر و تحول در صنعت فولاد از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. یکی از این راه‌ها تغییرات در حوزه مدیریت شرکت‌ها است. مدیران با استفاده از افق‌های دید نو می‌توانند تحول‌های تازه و مفیدی در حوزه صنعت فولاد ایجاد کنند. تجربه‌های تازه مدیریتی می‌توانند به تغییراتی جدی در این حوزه برای آینده منجر شوند.
امروزه در جهان یکی از مولفه‌های صنعتی بودن هر کشوری فولاد است. معمولا در کشورهای صنعتی رقابت شدیدی برای ارتقا جایگاه و ظرفیت تولید، نوآوری، خلاقیت، سودآوری و بهبود فرآیند زنجیره تولید در پیش گرفته‌اند.

دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه صنعتی فولاد را در برنامه‌های کلان توسعه با هدف تنوع‌بخشی به منابع درآمدی و عبور از اتکا بیش از اندازه به نفت و پتروشیمی دنبال می‌کند.
هدفی که در عین جدیت و اهتمام با مشکلات و مسائل بنیادین مواجه است. این مشکلات را می‌توان در حوزه زیرساخت ها و تحریم، ناپیوستگی زنجیره تولید، فقدان استانداردهای تولید، فقدان سیاست‌های ترکیبی و بسته‌ای ،عدم تجربه در همکاری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها، عدم توجه به توانمند‌سازی نیروی کار مشاهده کرد.
هر چند تلاش‌های زیادی در این خصوص صورت گرفته و می‌گیرد، اما تقریبا همه این مشکلات هم چنان وجود دارند و هنوز نتیجه محسوسی در پیگیری خواسته‌ها به دست نیامده‌است. حتی گاهی با ورود شوک‌های غیر قابل پیش‌بینی، شرایط بعضاً پیچیده‌تر شده‌است. در این خصوص توفیقاتی قابل توجه کسب نموده‌ایم و این توفیقات را می‌توان در فاصله گرفتن از زیان‌دهی، سود عملیاتی، توسعه محصول و ارتقاء کیفی محصولات مشاهده کرد.