امروز : شنبه 16 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

تورم فصلی در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/12 0
تورم فصلی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مرکز آمار ایران طی تابستان ۹۹ قیمت نهاده‌های ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۴ درصد افزایش یافته است. مطابق اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۹۹ به عدد ۶۹۸/۸ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۵۳۶.۵) بالغ بر ۳۰.۳…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مرکز آمار ایران طی تابستان ۹۹ قیمت نهاده‌های ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۴ درصد افزایش یافته است. مطابق اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۹۹ به عدد ۶۹۸/۸ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۵۳۶.۵) بالغ بر ۳۰.۳ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات شاخص قیمت نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل  ۷۱/۴ درصد بوده است که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۳۱.۹) بالغ بر ۳۹.۵ واحد درصد افزایش داشته است. همچنین در بین تمامی گروههای اجرایی، گروه «آهن آلات، میلگرد، پروفیل، درب و پنجره و نرده» با ۱۷۲/۲ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است.

 در همین دوره کمترین درصد تغییر نقطه به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی «شیشه» با ۳۱/۳ درصد افزایش بوده است. بر اساس این گزارش درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل تابستان امسال نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به تابستان سال  گذشته (تورم سالانه)، معادل ۴۰.۸ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۲۹.۳) بالغ بر ۱۱.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشترین نرخ تورم شاخص کل در یک سال گذشته مربوط به پاییز ۹۸  است که معادل با ۴۲/۲ درصد و کمترین نرخ تورم سالانه مربوط به بهار ١٣٩٩ امسال معادل ۲۹.۳ درصد بوده است. در بین گروههای اجرایی نیز بیشترین نرخ تورم در همین دوره مربوط به گروه اجرایی«آهن آلات، میلگرد، پروفیل، درب و پنجره و نرده» با ۷۱/۹ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ۱۵.۷ درصد افزایش متعلق به گروه «شیشه» بوده است.

درصد تغییرات شاخص قیمت کل نهاده‌های ساختمانی در تابستان امسال نسبت به فصل  قبل معادل ۳۰/۳ درصد بوده است که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٧.٣) بالغ بر ۱۳ واحد درصد افزایش داشته است. بیشترین تورم فصلی در طول یک سال گذشته مربوط به همین فصل و کمترین درصد تغییر فصلی شاخص کل مربوط به پاییز ۹۸ با ۳.۴ درصد تغییر بوده است.

در همین فصل در بین گروههای اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «آهن آلات، میلگرد، پروفیل، درب و پنجره و نرده» با ۶۳/۹ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه اجرایی «خدمات» با ۵.۵ درصد افزایش بوده است.  در شرایطی که برخی تولیدکنندگان تیرآهن ترجیح دادند قیمت روزانه محصولاتشان را اعلام نکنند، سایر تولیدکنندگان به کاهش محسوس قیمت‌هایشان پرداختند. اما در میان تولیدکنندگان محصولات حوزه قوطی و پروفیل، بیشتر تولیدکنندگان فعلا به ثبات نرخ تمایل دارند.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.