امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

90 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

اعلام شد

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

اعلام شد

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

تصمیمات غیر حرفه‌ ای در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/04/16 0
تصمیمات غیرحرفه‌ای در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با گذشت دو ماه از جلسه تنظیم بازار که به همین منظور به میزبانی معاونت معدنی وزارت صمت برگزار شد، به نظر می‌رسد در روزهای آتی شاهد اعلام نهایی قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی باشیم. در دو ماه گذشته، متخصصان در حوزه فولاد و معدن، نظرات خود را درباره قیمت گذاری مطرح…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با گذشت دو ماه از جلسه تنظیم بازار که به همین منظور به میزبانی معاونت معدنی وزارت صمت برگزار شد، به نظر می‌رسد در روزهای آتی شاهد اعلام نهایی قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی باشیم.

در دو ماه گذشته، متخصصان در حوزه فولاد و معدن، نظرات خود را درباره قیمت گذاری مطرح کرده اند و این یکی از مزیت‌ های این دوره بر دوره‌ های دیگر بوده است.

فرصتی که معاونت معدنی وزارت صمت برای بررسی انجمن ها و کارشناسان تخصیص داد، شفافیت بیشتری در مدل‌ های محاسبه قیمت ایجاد کرد. می توان گفت که قطعا تصمیمی که وزارت صمت در این دوره خواهد گرفت، کارشناسی تر خواهد بود و جوانب مختلف موضوع را رعایت خواهد کرد.

فولاد مبارکه خود را پای بند به تصمیمات کارشناسی و فنی می‌داند و هرگونه تصمیم غیر کارشناسی را در التهاب بازار محصولات فولادی مؤثر قلمداد می کند. این شرکت بهترین مدل تعیین قیمت را قیمت گذاری بر مبنای توزیع سود عادلانه براساس هزینه سرمایه گذاری می ‌داند. بررسی کارشناسان نشان می ‌دهد افزایش قیمت در سال ۹۹ هیچ ‌گونه توجیهی ندارد، از این رو فولاد مبارکه با هرگونه افزایش قیمت مخالف است.

کسری کنسانتره و گندله برای فولاد سازان در سال ۹۹ قطعی است. در جدول توزیع مواد سال جاری، ۳ میلیون کسری کنسانتره وجود دارد که تا ۶ میلیون قابل افزایش است و تأمین گندله فولاد سازان هم با توجه به عدم راه اندازی واحد های جدید گندله سازی با اما و اگر همراه می باشد.

در سال جاری یعنی سال 99 که با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، مدیریت کسری مواد اولیه فولادسازان قطعا در جهش تولید مؤثر خواهد بود. معاونت معدنی وزارت صمت در مدیریت بازار آهن اسفنجی تدبیری اندیشید و دلالان را از بازار حذف کرد. در این روش تولیدکننده متعهد است محصول خود را به تولید کننده موجود در زنجیره ارائه کند.