امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

تصمیمات غیر حرفه‌ ای در بازار آهن

1399/04/16 0
تصمیمات غیرحرفه‌ای در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با گذشت دو ماه از جلسه تنظیم بازار که به همین منظور به میزبانی معاونت معدنی وزارت صمت برگزار شد، به نظر می‌رسد در روزهای آتی شاهد اعلام نهایی قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی باشیم. در دو ماه گذشته، متخصصان در حوزه فولاد و معدن، نظرات خود را درباره قیمت گذاری مطرح…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با گذشت دو ماه از جلسه تنظیم بازار که به همین منظور به میزبانی معاونت معدنی وزارت صمت برگزار شد، به نظر می‌رسد در روزهای آتی شاهد اعلام نهایی قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی باشیم.

در دو ماه گذشته، متخصصان در حوزه فولاد و معدن، نظرات خود را درباره قیمت گذاری مطرح کرده اند و این یکی از مزیت‌ های این دوره بر دوره‌ های دیگر بوده است.

فرصتی که معاونت معدنی وزارت صمت برای بررسی انجمن ها و کارشناسان تخصیص داد، شفافیت بیشتری در مدل‌ های محاسبه قیمت ایجاد کرد. می توان گفت که قطعا تصمیمی که وزارت صمت در این دوره خواهد گرفت، کارشناسی تر خواهد بود و جوانب مختلف موضوع را رعایت خواهد کرد.

فولاد مبارکه خود را پای بند به تصمیمات کارشناسی و فنی می‌داند و هرگونه تصمیم غیر کارشناسی را در التهاب بازار محصولات فولادی مؤثر قلمداد می کند. این شرکت بهترین مدل تعیین قیمت را قیمت گذاری بر مبنای توزیع سود عادلانه براساس هزینه سرمایه گذاری می ‌داند. بررسی کارشناسان نشان می ‌دهد افزایش قیمت در سال ۹۹ هیچ ‌گونه توجیهی ندارد، از این رو فولاد مبارکه با هرگونه افزایش قیمت مخالف است.

کسری کنسانتره و گندله برای فولاد سازان در سال ۹۹ قطعی است. در جدول توزیع مواد سال جاری، ۳ میلیون کسری کنسانتره وجود دارد که تا ۶ میلیون قابل افزایش است و تأمین گندله فولاد سازان هم با توجه به عدم راه اندازی واحد های جدید گندله سازی با اما و اگر همراه می باشد.

در سال جاری یعنی سال 99 که با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، مدیریت کسری مواد اولیه فولادسازان قطعا در جهش تولید مؤثر خواهد بود. معاونت معدنی وزارت صمت در مدیریت بازار آهن اسفنجی تدبیری اندیشید و دلالان را از بازار حذف کرد. در این روش تولیدکننده متعهد است محصول خود را به تولید کننده موجود در زنجیره ارائه کند.