امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

تاثیرات رفع تحریم بر صنایع معدنی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/22 0
تاثیرات رفع صنایع معدنی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با  توجه به اخبار منتشر شده در رابطه با احیای مجدد برجام، سیگنال‌های مثبتی در تمامی بازارها دیده می‌شود، ولی هنوز هم در این رابطه اما و اگرهایی وجود دارد. در هر صورت برای بررسی اثرات رفع تحریم‌ها در بخش صنعت و معدن گفت و گویی با فعالان این حوزه صورت گرفته…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با  توجه به اخبار منتشر شده در رابطه با احیای مجدد برجام، سیگنال‌های مثبتی در تمامی بازارها دیده می‌شود، ولی هنوز هم در این رابطه اما و اگرهایی وجود دارد. در هر صورت برای بررسی اثرات رفع تحریم‌ها در بخش صنعت و معدن گفت و گویی با فعالان این حوزه صورت گرفته که در ادامه به آن می‌پردازیم. 

کامران وکیل، دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، در رابطه با اثرات احیای مجدد برجام و رفع تحریم‌ها بر عملکرد بخش معدن و صنایع معدنی، بیان کرد: عملکرد بخش معدن و صنایع معدنی در کشور و طی سال‌های قبل آنچنان هم تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا نبوده است و در اصل چالش‌های این حوزه به تحریم‌ها اشتباه است.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی در ادامه ذکر کرد: سیاست‌های محدودکننده داخلی تاثیرگذارتر از تحریم‌های اعمال شده خارجی است که عملکرد و فعالیت‌های فعالان بخش معدن و صنایع معدنی را دشوار کرده است.

به عنوان نمونه عدم پیوستن ایران به پیمان FATF سبب شده تمامی پول‌هایی که به مقصد و یا از مبدا ایران منتقل می‌شود، مشمول قوانین مبارزه با پولشویی شود که این محدودیت‌ها از عملکرد ایالات متحده سرچشمه نمی‌گیرد و همگی تحت تاثیر از عملکردهای داخلی و همچنین سیاست‌های کلی کشور است.