امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

تاثیر سیاست‌های چین بر سنگ‌آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/28 0
تاثیر سیاست‌های چین بر بازار سنگ‌آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، علی رغم بررسی‌ها و تحلیل‌هایی که از سمت موسسات اعتبارسنجی بین‌المللی انجام شده، ددر طی دو هفته گذشته در بازار سنگ‌آهن با افزایش تقاضا و به واسطه آن رشد قابل توجه قیمت آن روبه‌رو شدیم. این در حالی است که این روند با اعلام شدن تصمیمی از سمت بزرگترین مصرف کننده و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، علی رغم بررسی‌ها و تحلیل‌هایی که از سمت موسسات اعتبارسنجی بین‌المللی انجام شده، ددر طی دو هفته گذشته در بازار سنگ‌آهن با افزایش تقاضا و به واسطه آن رشد قابل توجه قیمت آن روبه‌رو شدیم. این در حالی است که این روند با اعلام شدن تصمیمی از سمت بزرگترین مصرف کننده و خریدار این محصول تغییر کرد و به آرامی در مسیر افت قرار گرفت.

برخی از کارشناسان این حوزه بر این باورند که در سال 2021 برای بازار سنگ‌آهن، سال مهمی به شمار می‌رود. زیرا در تاریخ 27 آوریل 2021 این محصول پس از پیشی گرفتن از سطوح ثبت شده که رقمی بین 190 الی 191 دلار بود، به رقم 193/85 دلار رسید که این مقدار را می‌توان در تاریخ به عنوان بالاترین رکورد در نظر گرفت. از نظر کارشناسان بازار سنگ آهن و کامودیتی نرخ‌های جدید اعلامی موجب غافلگیری بازار شده است.

برخلاف اینکه در مدت زمان یک هفته اخیر بازار با افزایش قیمت‌ها مواجه شده بود، اما در معاملات صورت گرفته سنگ آهن شاهد عقب‌گرد شدیدی بودیم، بدین ترتیب به واسطه شرایط موجود قیمت سنگ آهن با نوسان همراه است. در این بین برخی از فعالان بازار از روند موجود در بازار و سقوط ناگهانی قیمت‌ها متعجب شده‌اند، زیرا به دلیل محدودیت موجودی کارخانه‌ها و تجار، تقاضای فولاد در چین همچنان رو به افزایش می‌باشد.