امروز : جمعه 14 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

تحلیل کاهش صادرات فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/23 0
تحلیل کاهش صادرات فولاد

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کلیه شاخص‌های معدنی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری به میزان چشم‌گیری افزایش یافتند. این موضوع در حالی است که دشمن و بیگانگان همواره در تلاش و بوده‌اند که بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی ما را به تعطیلی بکشانند. بنابراین، رشد این واحد با وجود مشکلات زیاد داخلی و خارجی یک افتخار برای…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کلیه شاخص‌های معدنی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری به میزان چشم‌گیری افزایش یافتند. این موضوع در حالی است که دشمن و بیگانگان همواره در تلاش و بوده‌اند که بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی ما را به تعطیلی بکشانند. بنابراین، رشد این واحد با وجود مشکلات زیاد داخلی و خارجی یک افتخار برای ما محسوب می‌شود.

در اواخر مردادماه به دلیل کاهش صادرات فولاد، بسیاری از فعالان این صنعت بر این باورند که بازار آهن وارد رکود شده‌است. در حال حاضر بسیاری از خریدارن تنها نظاره‌گر بازار معاملات هستند. با توجه به اینکه در شرایط فعلی نرخ ارز و فولاد روندی کاهشی را طی می‌کند، در صورتی که خریدران وارد بورس شوند متحمل ضرر و زیان زیادی خواهند شد. شواهد حاکی از آن است که بیشترین مسئله‌ای که خریداران را جذب بازار می‌کند، تقاضای خود آنان است تا قیمت‌های پیشنهاد شده از طرف فروشندگان. این نکته را نیز باید مد نظر داشت که که مهمترین عواملی که بر روی قیمت مقاطع فولادی اثر گذار است، مسائل اساسی مانند حجم عرضه و تقاضا است نه نرخ ارز.

بر اساس نظر کارشناسان آهن ملل اصفهان، بسیاری از اقداماتی که در سال جاری نسبت به سال گذشته در زمینه اکتشافات معدنی انجام شده‌است، از لحاظ حجم کاری با هم برابری می‌کند. بنابراین، می‌توان گفت که در سال جاری یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت‌خانه، توسعه بخش معدن به عنوان می‌باشد. لازم است که تمامی اقدامات در این حوزه به صورت برنامه‌ای جامع در سطح کشور اجرا و دنبال شود.

مسئله‌ای که همواره دارای اهمیت است، اتمام زنجیره تولید فولاد است. لازم است با ارائه برنامه‌ای مناسب بر روی فرآوری و همچنین تولید محصول نهایی کار کرد. امیدوارم افراد متخصص در صنعت فولاد و دولت با استفاده و بکارگیری از اندیشه و تدبیری صحیح به از بازار آهن و تولیدکنندگان حمایت کنند.