امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

تداوم قیمت جهانی فولاد در اوج

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/01 0
تداوم قیمت جهانی فولاد در اوج

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به مذاکرات وین که تاثیرات آن در بازارهای کشور در این چند روز اخیر قابل شهود بوده است، روند پایدار افزایش نرخ های جهانی فولاد و استقبال متقاضیان خارجی برای خرید مقاطع طویل فولادی ایران، موج های مثبتی در این بازار ایجاد کرد و سبب رشد قیمت ها شد. البته با کاهش تقاضای مصرفی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به مذاکرات وین که تاثیرات آن در بازارهای کشور در این چند روز اخیر قابل شهود بوده است، روند پایدار افزایش نرخ های جهانی فولاد و استقبال متقاضیان خارجی برای خرید مقاطع طویل فولادی ایران، موج های مثبتی در این بازار ایجاد کرد و سبب رشد قیمت ها شد. البته با کاهش تقاضای مصرفی و حتی سرمایه‌ ای در بخش محصولات نهایی و سردرگمی خریداران نسبت به روند نامشخص این بازار در آینده در عین رشد قیمتی، بازار آزاد مقاطع طویل فولادی در رکودی عمیق فرو رفت که علاوه بر رشد قیمت ها، بازار دچار رکود شدید نیز شد.

شمش فولادی با قیمت پایه ۱۱ هزار و ۶۸۰ تومان به ازای هر کیلوگرم در آخرین روز از فروردین ماه ۱۴۰۰ به میزان ۱۲۶ هزار تن عرضه شد که این نرخ پایه نسبت به نرخ پایه معاملات هفته گذشته رشد ۶۰۰ تومانی یعنی معادل 5/1 درصد را داشت. افزایش قیمت پایه عرضه شمش فولاد در معاملات روز گذشته دو علت مشخص داشت که یکی نرخ ارز نیمایی و دیگری نرخ فولاد در بازار جهانی بود.

مبنای تعیین قیمت شمش فولاد در بازار فیزیکی بورس کالای ایران، بهای بیلت فولاد صادراتی CIS است. که بهای آن در هفته منتهی به ۹ آوریل برابر ۵۸۲ دلار به ازای هر تن بود که با رشدی ۴/ ۲ درصدی به ۵۹۸ دلار به ازای هر تن در هفته منتهی به ۱۶ آوریل رسید. به همین صورت برآوردهای جهانی از حفظ نرخ‌ های فعلی برای فولاد در میان‌ مدت حکایت دارد و همین موضوع سبب موج های افزایشی برای بازار داخلی شد.