امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

آغاز روند توسعه صنعتی پایدار در صنعت فولاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲ آذر ۱۳۹۸ ۱
آغاز روند توسعه صنعتی پایدار در صنعت فولاد ایران

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی مدت‌هاست که روند توسعه صنعتی پایدار را را در پیش گرفته‌اند. البته چین مهمترین کشوری است که پیش از این‌ها این روند را دنبال کرده‌است. در ایران نیز هم اکنون برای وضعیت پایدار بازار فولاد این روند از صنایع اصلی و مادر آغاز می‌شود. در کشور ما…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی مدت‌هاست که روند توسعه صنعتی پایدار را را در پیش گرفته‌اند. البته چین مهمترین کشوری است که پیش از این‌ها این روند را دنبال کرده‌است. در ایران نیز هم اکنون برای وضعیت پایدار بازار فولاد این روند از صنایع اصلی و مادر آغاز می‌شود.

در کشور ما صنعت فولاد یکی از صنایع مهم به شمار می‌رود. این صنایع قادرند زیرساخت‌های اصلی در فاز توسعه صنعتی را فراهم کنند. البته باید در نظر داشت که توسعه صنعتی در کشور ما تفاوت بسیاری با کشورهای دیگر ندارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که مشکل صنعت فولاد به دلیل وجود قیمت‌های پایین در بازار داخلی است. بر همین اساس بسیاری از محققان تنها راه‌کار مناسب برای حل وضعیت بازار فولاد، اصلاح قیمت‌ها در بازار داخلی می‌باشد.

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در اقتصاد صنعتی ایران سال‌هاست که در راستای افزایش حجم و ظرفیت تولید ورق فولادی به عنوان یک رویکرد مهم در نظر گرفته شده‌است. علاوه بر این، به مرور زمان شاهد رشد توسعه این صنعت بوده‌ایم. البته با برخی از سنگ‌اندازی‌ها نیز روبه‌رو بوده‌ایم. رشد ظرفیت و یا حجم معاملات ورق در بورس کالا اثر چندانی بر وضعیت بازار فولاد نداشته،اما با این حال به معنای ایجاد آرامش در بازار نمی‌باشد. با توجه به اینکه نیاز بازار داخلی و خارجی به انواع ورق فولادی افزایش یافته‌، اما خط نورد گرم فعلی فولاد مبارکه نمی‌تواند پاسخ‌گوی متقاضیان و نیاز بازار باشد.

نظرات

  • علی محمدی

    یکی از مهمترین کارخانه های تولیدی ورق در کشورمون، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. این کارخانه سالانه حدود ۴ میلیون تن ظرفیت تولید محصولات فولادی را برعهده دارد. این کارخانه تنها کارخانه در کشور است که هم شمش ورق و هم تبدیل آن به ورق را انجام می دهد. کارخانه های دیگر تولید کننده ورق در کشور عبارتند از کارخانه فولاد کاویان، اکسین اهواز و فولاد گیلان