امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

آغاز روند توسعه صنعتی پایدار در صنعت فولاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/02 1
آغاز روند توسعه صنعتی پایدار در صنعت فولاد ایران

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی مدت‌هاست که روند توسعه صنعتی پایدار را را در پیش گرفته‌اند. البته چین مهمترین کشوری است که پیش از این‌ها این روند را دنبال کرده‌است. در ایران نیز هم اکنون برای وضعیت پایدار بازار فولاد این روند از صنایع اصلی و مادر آغاز می‌شود. در کشور ما…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی مدت‌هاست که روند توسعه صنعتی پایدار را را در پیش گرفته‌اند. البته چین مهمترین کشوری است که پیش از این‌ها این روند را دنبال کرده‌است. در ایران نیز هم اکنون برای وضعیت پایدار بازار فولاد این روند از صنایع اصلی و مادر آغاز می‌شود.

در کشور ما صنعت فولاد یکی از صنایع مهم به شمار می‌رود. این صنایع قادرند زیرساخت‌های اصلی در فاز توسعه صنعتی را فراهم کنند. البته باید در نظر داشت که توسعه صنعتی در کشور ما تفاوت بسیاری با کشورهای دیگر ندارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که مشکل صنعت فولاد به دلیل وجود قیمت‌های پایین در بازار داخلی است. بر همین اساس بسیاری از محققان تنها راه‌کار مناسب برای حل وضعیت بازار فولاد، اصلاح قیمت‌ها در بازار داخلی می‌باشد.

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در اقتصاد صنعتی ایران سال‌هاست که در راستای افزایش حجم و ظرفیت تولید ورق فولادی به عنوان یک رویکرد مهم در نظر گرفته شده‌است. علاوه بر این، به مرور زمان شاهد رشد توسعه این صنعت بوده‌ایم. البته با برخی از سنگ‌اندازی‌ها نیز روبه‌رو بوده‌ایم. رشد ظرفیت و یا حجم معاملات ورق در بورس کالا اثر چندانی بر وضعیت بازار فولاد نداشته،اما با این حال به معنای ایجاد آرامش در بازار نمی‌باشد. با توجه به اینکه نیاز بازار داخلی و خارجی به انواع ورق فولادی افزایش یافته‌، اما خط نورد گرم فعلی فولاد مبارکه نمی‌تواند پاسخ‌گوی متقاضیان و نیاز بازار باشد.

نظرات

  • علی محمدی

    یکی از مهمترین کارخانه های تولیدی ورق در کشورمون، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. این کارخانه سالانه حدود 4 میلیون تن ظرفیت تولید محصولات فولادی را برعهده دارد. این کارخانه تنها کارخانه در کشور است که هم شمش ورق و هم تبدیل آن به ورق را انجام می دهد. کارخانه های دیگر تولید کننده ورق در کشور عبارتند از کارخانه فولاد کاویان، اکسین اهواز و فولاد گیلان