امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

رنج قیمت‌ها در بازار آهن امروز

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/26 1
رنج قیمت‌ها در بازار آهن امروز

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رنج قیمت در بازار آهن این روزها نشان می‌دهد که ثبات در بازار حکم‌فرما شده‌است. بر همین مبنا، کارخانه ناب تبریز شروع‌کننده اعلام قیمت محصولات خود در روز جاری، محصول نبشی و ناودانی بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام کرد. علاوه بر این، کارخانه اسپیرال همین روند را دنبال کرد و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رنج قیمت در بازار آهن این روزها نشان می‌دهد که ثبات در بازار حکم‌فرما شده‌است. بر همین مبنا، کارخانه ناب تبریز شروع‌کننده اعلام قیمت محصولات خود در روز جاری، محصول نبشی و ناودانی بدون تغییر نسبت به روز گذشته اعلام کرد. علاوه بر این، کارخانه اسپیرال همین روند را دنبال کرد و قیمت محصولات خود را ثابت اعلام کرد.

کارخانه راد همدان قیمت میلگرد خود را بدون تغییر اعلام کرد. علاوه بر این، کارخانه سیرجان به اندازه 50 تومان برای هر کیلو محصول افزایش داد. با این شرایط، احتمال می‌رود که تولیدکنندگانی که در چند روز اخیر قیمت‌های گزافی را برای محصولات خود اعلام کردند، قیمت‌ تولیدات خود را بدون تغییر اعلام کنند یا کاهش دهند. با این حال، پیش‌بینی شرایط بازار با توجه به عوامل مختلفی که در قیمت محصولات فولادی نقش دارند، دشوار است.

اکثریت کارخانه‌های تولیدکننده قوطی و پروفیل مثل کارخانه جهان، قیمت قوطی و پروفیل خود را بدون تغییر اعلام کردند. شرکت هفت الماس، قیمت ورق گالوانیزه خود را به اندازه 100 تومان افزایش داد. همچنین کارخانه شهرکرد و تاراز نیز افزایش قیمتی 100 تومانی را برای محصولات خود اعلام کرد. البته بازار ورق‌ روغنی اگرچه دیرتر از سایر ورق‌ها شروع به اعلام قیمت می‌کند، اما نمی‌توان آن را از درگیری با عوامل افزایشی بازار مصون نگه داشت.

با بررسی وضعیت بازار طی روز جاری می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که بازار آهن اگرچه خسته از تحولات سیاسی و اقتصادی کشور می‌باشد. با این حال، همچنان در تکاپو برای ادامه حیات خود و پیدا کردن راه‌حلی مناسب برای جلب رضایت فعالان حوزه صنعت فولاد می‌باشد.

نظرات

  • محمدعلی جان نثاری

    بعد از این همه افزایش قیمت، بازار نیاز به یه تنفس داره