امروز : جمعه 7 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و ورق رنگی فولاد مبارکه 500 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

1000 تا 1500 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

1000 تا 1300 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

درخواست فولادسازان برای توقف فولادسازی معدنی‌ها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/10 0
درخواست فولادسازان برای توقف فولادسازی معدنی‌ها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به دلیل در یک زنجیره قرار گرفتن معدن و صنایع معدنی، در صورتی که هر گونه تغییری در ضعف، پیشرفت و یا توسعه در یکی از بخش‌های فرآیند زنجیره تولید بوجود آید، بر سایر بخش‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. برخی از افراد فعال در حوزه معدن، مدت زیادی است که در مجتمع‌های خود…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به دلیل در یک زنجیره قرار گرفتن معدن و صنایع معدنی، در صورتی که هر گونه تغییری در ضعف، پیشرفت و یا توسعه در یکی از بخش‌های فرآیند زنجیره تولید بوجود آید، بر سایر بخش‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. برخی از افراد فعال در حوزه معدن، مدت زیادی است که در مجتمع‌های خود یک واحد برای فولادسازی راه انداخته‌اند که این موضوع باعث اعتراض فولادسازان شده‌است.

بررسی‌ها نشان داده‌اند که برخی از واحدهای فولادسازی مثل فولاد هرمزگان برای حل این مسئله، در پی خرید معدن می‌باشند. آن‌ها در مورد این موضوع نگران هستند. علاوه بر این، تمایل به توقف فولاد سازی معدنی‌ها دارند و توقع دارند که وزیر وزارت صمت در مورد این واحدها اعمال قدرت کند. فولادسازان خواستارند که با تشکیل پرونده، موضوع حضور افراد فعال در حوزه معدن که به فولادسازی نیز می‌پردازند را بررسی کنند. یکی از بزرگترین کارخانه‌های فولادسازی در خاورمیانه مثل فولاد مبارکه اصفهان این موضوع را پیگیر شد.

نباید به افرادی که تخصصی در حوزه فولادسازی ندارند، مجوز ایجاد واحدهای فولادسازی داده شود. در حال حاضر، مسئولان و تصمیم‌گیران مجوز افزایش میزان تولید و توسعه را تنها به واحدهایی که در حال حاضر فولاد تولید می‌کنند، ارائه می‌دهند. برخی از کارشناسان بر این عقیده‌‌اند که در صورتی که افراد فعال در حوزه معدن مثل گل‌گهر و چادرملو تمایل داشته‌باشند که وارد موضوع تولید فولاد شوند، باید سهام شرکت‌های فولادی که با مشکلاتی برای تولید دست و پنجه نرم می‌کنند را خریداری کنند.
مزیت این کار، نجات واحدهای فولادسازی از تعطیلی و حفظ اشتغال است. به این ترتیب، معدنی‌ها می‌توانند سهام فولادی‌ها را بخرند و مواد معدنی استخراج شده خود را به آن‌جا بیاورند. این روش می‌تواند در نهایت توسعه و پیشرفت آن واحد تولیدی را در پی داشته‌باشد.