امروز : شنبه 28 فروردین 1400

رشد سهام فولادی بازار سرمایه

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/12 0
رش سهام فولادی بازار سرمایه - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در زمستان امسال در شرکت‌های فولادی تحولات مثبتی در عملکرد آنان رخ داد. نرخ‌های فروش نسبت به فصل پاییز رشد کرد که این موضوع روزهای خوشی را می‌تواند برای فولادسازان بازار سرمایه مژده دهد. رشد ارزش فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی در بهمن امسال نسبت به ماه مشابه سال اخیر و حتی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در زمستان امسال در شرکت‌های فولادی تحولات مثبتی در عملکرد آنان رخ داد. نرخ‌های فروش نسبت به فصل پاییز رشد کرد که این موضوع روزهای خوشی را می‌تواند برای فولادسازان بازار سرمایه مژده دهد. رشد ارزش فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی در بهمن امسال نسبت به ماه مشابه سال اخیر و حتی نسبت به دی‌ماه سال 98 قابل توجه و خیره‌کننده بود.
به طور کلی، شرکت‌های فولادی بازار سرمایه وضعیت بسیار مناسبی را تجربه می‌کنند. عملکرد فروش فولادی‌ها در بهمن‌ماه بسیار مناسب بوده و برخی از این شرکت‌ها، نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد آلیاژی ایران و فولاد سپید فراب کویر، بالاترین ارزش تاریخی فروش خود را در بهمن امسال ثبت کردند.
افزایش قابل توجه نرخ دلار در سامانه نیما و رونق معاملات فولاد در بورس کالا، باعث شده تا بازده یک‌ماهه و سه‌ماهه سهام فولادی، وضعیت بسیار خوبی داشته باشد و به‌نظر می‌رسد که رشد قیمت سهام تولیدکنندگان فولاد، همچنان ادامه داشته باشد.
آمارها حاکی از آن دارند که در بهمن‌ماه سال 98، 4 شرکت فولادی بازار سرمایه مثل شرکت‌های فولادی امیرکبیر کاشان، فولاد کاوه جنوب کیش، آهن و فولاد ارفع و فولاد سپید فراب کویر، نسبت به بهمن سال 97 از 100 درصد بیشتر بوده‌است.
در کنار افزایش مقداری فروش، که نمادهایی مثل فولاد، فولاژ، ارفع، کویر و فجر آن را در بهمن‌ماه امسال تجربه کرده‌اند، افزایش نرخ فروش، مهم‌ترین عاملی بوده که رشد ارزش فروش شرکت‌های فولادی در بهمن را در پی داشته‌است. این مسئله به عنوان یک عامل نسبتا با ثبات منجر به ایجاد عملکردی صحیح باعث خواهد شد تا در ماه‌های آینده هم شاهد عملکرد خوب فولادی‌ها باشیم.
نرخ فروش شمش داخلی ارفع در بهمن امسال نسبت به میانگین نرخ آن در 10 ماه نخست امسال، رشد 24 درصدی داشته‌است. نرخ شمش بیلت داخلی کاوه در بهمن نسبت به میانگین 10 ماه نخست سال، حدودا 15 درصد و به همین ترتیب، رشد نرخ بلوم و بیلت داخلی فولاد خوزستان، بیش از 17 درصد بوده‌است. نرخ فروش میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز در بهمن نسبت به میانگین نرخ فروش 10 ماه نخست سال، رشد 15.3 درصدی داشته‌است.


برچسب‌ها: