امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رشد سهام فولادی بازار سرمایه

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰
رشد سهام فولادی بازار سرمایه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در زمستان امسال در شرکت‌های فولادی تحولات مثبتی در عملکرد آنان رخ داد. نرخ‌های فروش نسبت به فصل پاییز رشد کرد که این موضوع روزهای خوشی را می‌تواند برای فولادسازان بازار سرمایه مژده دهد. رشد ارزش فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی در بهمن امسال نسبت به ماه مشابه سال اخیر و حتی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در زمستان امسال در شرکت‌های فولادی تحولات مثبتی در عملکرد آنان رخ داد. نرخ‌های فروش نسبت به فصل پاییز رشد کرد که این موضوع روزهای خوشی را می‌تواند برای فولادسازان بازار سرمایه مژده دهد. رشد ارزش فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی در بهمن امسال نسبت به ماه مشابه سال اخیر و حتی نسبت به دی‌ماه سال ۹۸ قابل توجه و خیره‌کننده بود.
به طور کلی، شرکت‌های فولادی بازار سرمایه وضعیت بسیار مناسبی را تجربه می‌کنند. عملکرد فروش فولادی‌ها در بهمن‌ماه بسیار مناسب بوده و برخی از این شرکت‌ها، نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد آلیاژی ایران و فولاد سپید فراب کویر، بالاترین ارزش تاریخی فروش خود را در بهمن امسال ثبت کردند.
افزایش قابل توجه نرخ دلار در سامانه نیما و رونق معاملات فولاد در بورس کالا، باعث شده تا بازده یک‌ماهه و سه‌ماهه سهام فولادی، وضعیت بسیار خوبی داشته باشد و به‌نظر می‌رسد که رشد قیمت سهام تولیدکنندگان فولاد، همچنان ادامه داشته باشد.
آمارها حاکی از آن دارند که در بهمن‌ماه سال ۹۸، ۴ شرکت فولادی بازار سرمایه مثل شرکت‌های فولادی امیرکبیر کاشان، فولاد کاوه جنوب کیش، آهن و فولاد ارفع و فولاد سپید فراب کویر، نسبت به بهمن سال ۹۷ از ۱۰۰ درصد بیشتر بوده‌است.
در کنار افزایش مقداری فروش، که نمادهایی مثل فولاد، فولاژ، ارفع، کویر و فجر آن را در بهمن‌ماه امسال تجربه کرده‌اند، افزایش نرخ فروش، مهم‌ترین عاملی بوده که رشد ارزش فروش شرکت‌های فولادی در بهمن را در پی داشته‌است. این مسئله به عنوان یک عامل نسبتا با ثبات منجر به ایجاد عملکردی صحیح باعث خواهد شد تا در ماه‌های آینده هم شاهد عملکرد خوب فولادی‌ها باشیم.
نرخ فروش شمش داخلی ارفع در بهمن امسال نسبت به میانگین نرخ آن در ۱۰ ماه نخست امسال، رشد ۲۴ درصدی داشته‌است. نرخ شمش بیلت داخلی کاوه در بهمن نسبت به میانگین ۱۰ ماه نخست سال، حدودا ۱۵ درصد و به همین ترتیب، رشد نرخ بلوم و بیلت داخلی فولاد خوزستان، بیش از ۱۷ درصد بوده‌است. نرخ فروش میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز در بهمن نسبت به میانگین نرخ فروش ۱۰ ماه نخست سال، رشد ۱۵.۳ درصدی داشته‌است.