امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

ضررکنندگان نهایی نوسانات بازار مقاطع فولادی این روزها

1398/10/22 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها بازار آهن تحت تاثیر جوی روانی ناشی از غیر منتظره بودن اتفاقات سیاسی می‌باشد. با اینکه بر همگان روشن شده که عامل اصلی نوسانات بازار مقاطع فولادی ، بازار بورس کالا می‌باشد، باز هم مردم نباید تحت تاثیر نوسانات و کاهش هیجانی قیمت‌ها در بازار خرید خود را انجام…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها بازار آهن تحت تاثیر جوی روانی ناشی از غیر منتظره بودن اتفاقات سیاسی می‌باشد. با اینکه بر همگان روشن شده که عامل اصلی نوسانات بازار مقاطع فولادی ، بازار بورس کالا می‌باشد، باز هم مردم نباید تحت تاثیر نوسانات و کاهش هیجانی قیمت‌ها در بازار خرید خود را انجام دهند.

با انتشار خبر تحریم فولادسازان در کشور، جمعی از متقاضیان خرید و فروش در بازار در مورد روند موجود حاکم بر بازار نگران هستند. آنان بر این باورند که کسانی که در روزهای خوش بازار خرید خود را انجام نداده‌اند، جامانده از بازار هستند و یا آن‌هایی که خرید کردند، ممکن است از ریزش احتمالی قیمت‌ها متحمل ضرر شوند.

کارشناسان بر این باورند که هم اکنون اصلی‌ترین عامل کنترل نوسانات قیمت‌های بازار مقاطع فولادی ، مکانیزم تعیین نرخ عرضه محصول نهایی در بورس کالا است. این مسئله خود تابع یک‌سری از عوامل و مقررات می‌باشد. علاوه بر این، سایر عوامل تاثیرگذار مثل نوسانات حادث شده در حوزه ارز یا سایر عوامل حتی تقاضا نیز می‌تواند تاثیر مستقیم و سریع بر روی قیمت‌ها داشته‌باشد.

در این هفته، نرخ پایه عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا، در حدود ۵ هزار تومان بسته شده و از طرفی با توجه به مکانیزم کشف قیمت فعلی، امکان کاهش این نرخ به این سادگی‌ها و به این زودی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

هفته‌ها زمان خواهد برد تا شاید روند تدریجی نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی بر بورس کالا حاکم شود.

حتما مثل گذشته وقوع هرگونه مسئله غیر منتظره‌ای، در ایجاد جو هیجانی مثبت یا منفی بازار تاثیرگذار خواهد بود. با این حال، از آن جایی که سنگ بنای مکانیزم فعلی توسط فولادسازان بزرگ تعریف شده، آنقدر که هیجانات افزایشی در تسریع روند افرایش قیمت‌های بازار هم‌راستا با این مکانیزم اثرگذار است، در روند معکوس بازار اینگونه نیست.