امروز : شنبه 16 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

ضررکنندگان نهایی نوسانات بازار مقاطع فولادی این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/22 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها بازار آهن تحت تاثیر جوی روانی ناشی از غیر منتظره بودن اتفاقات سیاسی می‌باشد. با اینکه بر همگان روشن شده که عامل اصلی نوسانات بازار مقاطع فولادی ، بازار بورس کالا می‌باشد، باز هم مردم نباید تحت تاثیر نوسانات و کاهش هیجانی قیمت‌ها در بازار خرید خود را انجام…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها بازار آهن تحت تاثیر جوی روانی ناشی از غیر منتظره بودن اتفاقات سیاسی می‌باشد. با اینکه بر همگان روشن شده که عامل اصلی نوسانات بازار مقاطع فولادی ، بازار بورس کالا می‌باشد، باز هم مردم نباید تحت تاثیر نوسانات و کاهش هیجانی قیمت‌ها در بازار خرید خود را انجام دهند.

با انتشار خبر تحریم فولادسازان در کشور، جمعی از متقاضیان خرید و فروش در بازار در مورد روند موجود حاکم بر بازار نگران هستند. آنان بر این باورند که کسانی که در روزهای خوش بازار خرید خود را انجام نداده‌اند، جامانده از بازار هستند و یا آن‌هایی که خرید کردند، ممکن است از ریزش احتمالی قیمت‌ها متحمل ضرر شوند.

کارشناسان بر این باورند که هم اکنون اصلی‌ترین عامل کنترل نوسانات قیمت‌های بازار مقاطع فولادی ، مکانیزم تعیین نرخ عرضه محصول نهایی در بورس کالا است. این مسئله خود تابع یک‌سری از عوامل و مقررات می‌باشد. علاوه بر این، سایر عوامل تاثیرگذار مثل نوسانات حادث شده در حوزه ارز یا سایر عوامل حتی تقاضا نیز می‌تواند تاثیر مستقیم و سریع بر روی قیمت‌ها داشته‌باشد.

در این هفته، نرخ پایه عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا، در حدود ۵ هزار تومان بسته شده و از طرفی با توجه به مکانیزم کشف قیمت فعلی، امکان کاهش این نرخ به این سادگی‌ها و به این زودی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

هفته‌ها زمان خواهد برد تا شاید روند تدریجی نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی بر بورس کالا حاکم شود.

حتما مثل گذشته وقوع هرگونه مسئله غیر منتظره‌ای، در ایجاد جو هیجانی مثبت یا منفی بازار تاثیرگذار خواهد بود. با این حال، از آن جایی که سنگ بنای مکانیزم فعلی توسط فولادسازان بزرگ تعریف شده، آنقدر که هیجانات افزایشی در تسریع روند افرایش قیمت‌های بازار هم‌راستا با این مکانیزم اثرگذار است، در روند معکوس بازار اینگونه نیست.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.