امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بهبود سود فولادسازی در چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/10 1

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه نوامبر حاشیه سود فولادسازی در کشور چین افزایش یافت. این بهبود در پی رشد قیمت فولاد در بازار داخلی و ثبات قیمت سنگ‌آهن رخ داد. وضعیت بازار نشان می‌دهد که در ماه دسامبر این روند افزایش قیمت ادامه یابد. با توجه به رشد تقاضا، قیمت فولاد نیز افزایش یافت. برخلاف گذشته…

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه نوامبر حاشیه سود فولادسازی در کشور چین افزایش یافت. این بهبود در پی رشد قیمت فولاد در بازار داخلی و ثبات قیمت سنگ‌آهن رخ داد. وضعیت بازار نشان می‌دهد که در ماه دسامبر این روند افزایش قیمت ادامه یابد. با توجه به رشد تقاضا، قیمت فولاد نیز افزایش یافت. برخلاف گذشته که با نزدیک شدن به آستانه فصل سرد و کاهش ساخت و ساز، آرامش بر بازار حاکم می‌شد، در سال جاری شرایط به گونه دیگری بود. امسال میزان تولید روند رو به رشدی را طی کرد.

بر اساس گزارش وزارت دارایی چین، در ابتدای سال 2020 ورق‌های جدیدی تولید خواهد شد. علاوه بر این، اوراق قرضه دولتی در سه ماه ابتدایی سال 2019 در چین به اوج خود رسید. برای افزایش بهبود تقاضای فولاد ساختمانی و قیمت مواد اولیه، می‌توان اوراق قرضه دولتی را تکرار کرد.

عده معدودی از فعالان بازار فولاد منتظر حاشیه سود بیشتری در آغاز سال نو چینی یعنی قبل از 25 ژانویه می‌باشند. مادامی که خرید سنگ‌آهن قبل از روزهای سرد و تعطیلات انجام بگیرد، معمولا با رشد قیمت همراه می‌باشد. البته فولادسازان باید مراقب احتمال کاهش تولید سنگ‌آهن در فصول سرد سال هم باشند.

آمارهای ناشی از بررسی سود فولادسازی نشان می‌دهد که در دسامبر، قیمت سنگ‌آهن کمتر از 80 دلار برای هر تن سی اف آر شود. البته در ابتدای سال 2020 نرخ این کالا به دلیل کمبود قراضه آهن، رشد خواهد کرد.


برچسب‌ها:

نظرات

  • ایمان

    چین به عنوان یکی از بزرگترین فولادسازان جهانی، کشورهای دیگر را در صنعت فولاد دچار مشکل کرده است. یکی از کشورها، کشور ایران است که به خاطر وارد کردن بی رویه محصولات فولادی چینی، فولادسازان بزرگ در حال متضرر شدن هستند.