امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

بهبود سود فولادسازی در چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱
بهبود سود فولادسازی در چین

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه نوامبر حاشیه سود فولادسازی در کشور چین افزایش یافت. این بهبود در پی رشد قیمت فولاد در بازار داخلی و ثبات قیمت سنگ‌آهن رخ داد. وضعیت بازار نشان می‌دهد که در ماه دسامبر این روند افزایش قیمت ادامه یابد. با توجه به رشد تقاضا، قیمت فولاد نیز افزایش یافت. برخلاف گذشته…

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه نوامبر حاشیه سود فولادسازی در کشور چین افزایش یافت. این بهبود در پی رشد قیمت فولاد در بازار داخلی و ثبات قیمت سنگ‌آهن رخ داد. وضعیت بازار نشان می‌دهد که در ماه دسامبر این روند افزایش قیمت ادامه یابد. با توجه به رشد تقاضا، قیمت فولاد نیز افزایش یافت. برخلاف گذشته که با نزدیک شدن به آستانه فصل سرد و کاهش ساخت و ساز، آرامش بر بازار حاکم می‌شد، در سال جاری شرایط به گونه دیگری بود. امسال میزان تولید روند رو به رشدی را طی کرد. بر اساس گزارش وزارت دارایی چین، در ابتدای سال ۲۰۲۰ ورق‌های جدیدی تولید خواهد شد.

علاوه بر این، اوراق قرضه دولتی در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ در چین به اوج خود رسید. برای افزایش بهبود تقاضای فولاد ساختمانی و قیمت مواد اولیه، می‌توان اوراق قرضه دولتی را تکرار کرد. عده معدودی از فعالان بازار فولاد منتظر حاشیه سود بیشتری در آغاز سال نو چینی یعنی قبل از ۲۵ ژانویه می‌باشند. مادامی که خرید سنگ‌آهن قبل از روزهای سرد و تعطیلات انجام بگیرد، معمولا با رشد قیمت همراه می‌باشد.

البته فولادسازان باید مراقب احتمال کاهش تولید سنگ‌آهن در فصول سرد سال هم باشند. آمارهای ناشی از بررسی سود فولادسازی نشان می‌دهد که در دسامبر، قیمت سنگ‌آهن کمتر از ۸۰ دلار برای هر تن سی اف آر شود. البته در ابتدای سال ۲۰۲۰ نرخ این کالا به دلیل کمبود قراضه آهن، رشد خواهد کرد.

نظرات

  • ایمان

    چین به عنوان یکی از بزرگترین فولادسازان جهانی، کشورهای دیگر را در صنعت فولاد دچار مشکل کرده است. یکی از کشورها، کشور ایران است که به خاطر وارد کردن بی رویه محصولات فولادی چینی، فولادسازان بزرگ در حال متضرر شدن هستند.