امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

ثبات قیمت‌ها در بازار فولاد این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/26 0
ثبات قیمت‌ها در بازار فولاد این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کارشناسان در این روزها بر این باورند که سکوت قیمتی محصولات فولادی این معنی را تداعی می‌کند که حجم خرید و فروش آهن‌آلات کاهش یافته‌است. در واقع باز هم می‌توان نشانه‌های رکود را در بازار آهن و فولاد مشاهده کرد. شرایط کنونی بازار باعث شده که میزان فروش کارخانه‌جات با ابهاماتی روبه‌رو…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کارشناسان در این روزها بر این باورند که سکوت قیمتی محصولات فولادی این معنی را تداعی می‌کند که حجم خرید و فروش آهن‌آلات کاهش یافته‌است. در واقع باز هم می‌توان نشانه‌های رکود را در بازار آهن و فولاد مشاهده کرد.

شرایط کنونی بازار باعث شده که میزان فروش کارخانه‌جات با ابهاماتی روبه‌رو شود. احتمال می‌رود که بازار آرام فولاد و آهن این روزها تا دو هفته دیگر هم تداوم یابد. با این حال، تجربه نشان داده که در صورتی که نرخ ارز با نوساناتی در بازار غیر رسمی روبه‌رو شود، قیمت‌ها در بازار فولاد نیز از آن تاثیر می‌پذیرد. در واقع بازارهای غیر رسمی ارز باعث می‌شوند که رفتارهای سفته‌‌بازی باز هم به ساز و کارهای معاملاتی وارد شود. همین عامل می‌تواند منجر به تغییراتی در بازار آهن و محصولات فولادی شود.

از طرف دیگر در اواخر سال جاری، نوسانات بهای مواد اولیه، تغییر در هزینه‌های تولید و افزایش درآمدزایی کارخانه‌ها باز هم خودنمایی خواهد کرد. وزارت صمت بیان کرد، این موضوع باعث رشد قیمت احتمالی آهن‌آلات در انتهای بهمن‌ماه و اوایل اسفندماه خواهد شد.
در بازار آزاد، قیمت محصولات فولادی پس از رشد قیمت‌های هفته اخیر، با شتابی زیاد در یک مسیر نزولی وارده شده‌اند. این موضوع به حدی شدت پیدا کرد که در نهایت در روز گذشته قیمت‌های هیجانی ایجاد شده در بازار ثباتی شکننده را تجربه کردند.

در اواسط هفته اخیر، شتاب افت قیمت‌ها از حد انتظار شدیدتر بود. این مسئله نشان می‌دهد که پتانسیل‌های خرید در بازار آهن و فولاد قدرت چندانی نداشته‌است.

می‌توان این‌طور برداشت کرد که شاید دیدگاه معامله‌گران تغییر کرده و جذابیت خرید به هیجان فروش تبدیل شده‌است. مادامی که حجم معاملات در بازار با رشد همراه است و میزان ارزش ریالی بالا می‌باشد، مخاطرات قیمتی بالاتری هم در بازار دیده خواهد شد.