امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 120 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد قزوین:  

ثابت

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

80 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بازار فولاد نیازمند تدبیری نو

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/02 0
بازار فولاد نیازمند تدبیری نو

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تدبیر در بازار فولاد، برخی از تولیدکنندگان فولاد بر این باورند که این ادعا که تحریم‌های آمریکا بر بازار صادرات ایران بی‌تاثیر بوده، ادعای کذبی است. با این حال، برای رسیدن به اهداف صادراتی فولاد لازم است که تمامی بخش‌های این صنعت به ویژه بخش خصوصی و انجمن‌ها و همچنین…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تدبیر در بازار فولاد، برخی از تولیدکنندگان فولاد بر این باورند که این ادعا که تحریم‌های آمریکا بر بازار صادرات ایران بی‌تاثیر بوده، ادعای کذبی است. با این حال، برای رسیدن به اهداف صادراتی فولاد لازم است که تمامی بخش‌های این صنعت به ویژه بخش خصوصی و انجمن‌ها و همچنین دولت با هم‌اندیشی یک‌دیگر اهداف صادراتی کشورمان را محقق کنند.

در حال حاضر، بازار داخلی ایران با مازاد تولید رو‌به‌‌رو است و اگر تولیدکنندگان بخواهند کم‌ و بیش با ظرفیتی که دارند به تولید ادامه دهند، باید به سمت صادرات پیش بروند که با توجه به تحریم‌‌های آمریکا این موضوع نیز قدری مشکل به‌ نظر می‌‌رسد. از این‌ رو شاهد کاهش صادرات برخی از شرکت‌‌های بزرگ فولادی در کشور هستیم.
البته تولیدکنندگان فولاد برای صادرات راه‌کار‌هایی پیش‌ رو دارند و به این معنا نیست که کل بازار صادراتی آن‌ها تعطیل شده‌است. بر همین اساس، باید به کمک دولت و بخش خصوصی و با همکاری انجمن‌‌های مربوط و تولیدکنندگان به‌ ویژه واحد‌های صادرات‌ محور، بسته‌ای متناسب با تحریم‌ها تنظیم کرد.
در صورتی که صادرات کشور کاهش یابد، بازار داخلی با کاهش نرخ بیشتری رو‌به‌‌رو خواهد شد. البته اگر نرخ داخلی کاهش پیدا کند، بازارهای عراق و افغانستان که بهترین بازار ایران هستند، به ‌دنبال نازل‌‌ترین نرخ از ما خواهند بود.

تحریم‌‌ها آثار خود را بر جای می‌‌گذارند، اما تولید‌کنندگان با راه‌کارهایی که در پیش می‌‌گیرند، می‌توانند این آثار را به کم‌ترین میزان برسانند و این موضوع در گرو همدلی و مشارکت بیشتر بخش‌‌های این صنعت با یک‌دیگر است. اگر مشوق‌های بیشتری به صادر‌کنندگان ارائه نشود، بازار صادراتی فولاد ایران در سال جاری با توجه به رکود داخلی و نبود بازار پایدار صادراتی رونق نخواهد گرفت.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.