امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

امیدها به تصمیمات وزارت صمت برای فرونشاندن التهابات بازار فولاد

1398/11/20 0
امیدها به تصمیمات وزرات سمت برای فرونشاندن التهابات بازار فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای التهابات بازار فولاد، در این روزها بازار آهن و فولاد روند منطقی و درستی را طی نمی‌کند. به دنبال برگزاری جلسه مهم امروز در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور فولادسازان بزرگ، همه نگاه‌ها به سمت تصمیمات تعیین‌کننده در این جلسه معطوف شده‌است. اولین نشانه‌های دریافتی از این جلسه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای التهابات بازار فولاد، در این روزها بازار آهن و فولاد روند منطقی و درستی را طی نمی‌کند. به دنبال برگزاری جلسه مهم امروز در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور فولادسازان بزرگ، همه نگاه‌ها به سمت تصمیمات تعیین‌کننده در این جلسه معطوف شده‌است.
اولین نشانه‌های دریافتی از این جلسه را می‌توان امروز از سمت ناظرین بازار که فولادسازان را ملزم به افزایش عرضه شمش کردند، مشاهده کرد. این موضوع نشان از تصمیمات بازارساز اخذ شده در این جلسه پیرامون کنترل و مهار افزایش بی‎‌رویه قیمت‌ها در بازار داخلی فولاد دارد.
با این حال در شرایط فعلی و در میان التهابات موجود، همه امیدها و نگاه‌ها به نتیجه و خروجی جلسه‌ امروز وزارت صمت با برخی از فولادسازان کشور است. شواهد حاکی از آن است که وزارت صمت به طور مصمم بر آن شده که کاری برای فروکش کردن التهابات بازار صورت دهد.
در شرایط فعلی می‌توان مشکلات بازار را از جهات مختلفی بررسی کرد. هم اکنون مهم‌ترین مسئله‌ای که بازار داخلی فولاد با آن دست و پنجه نرم می‌کند، کمبود مواد اولیه و یا آهن اسفنجی برای تولیدکنندگان حوزه القایی و یا زنجیره تامین بخش خصوصی می‌باشد. لازم است به طور جدی فکری به حال کمبود مواد اولیه در تولید کرد. القایی‌ها خواستار عرضه آهن اسفنجی بر اساس مصوبات قانونی در بازار بورس کالا هستند. علاوه بر این، آنان خواستارند که معاملات این کالا شفاف باشد و تبعیض در نرخ و حجم فروش بین دولتی و غیردولتی‌ها از بین برود.
مسئله بعدی که بازار آهن این روزها با آن درگیر می‌باشد، اعمال محدودیت یا مهندسی عرضه در برخی محصولات و خروجی‌های تولیدکنندگان بزرگ و حیاتی کشور مانند شمش، ورق آهن و تیرآهن است. مدتی است که خروجی این تولیدکنندگان در بازار با محدودیت روبه‌رو شده و بیشتر در بازارهای صادراتی عرضه می‌شود. این موضوع باعث شده که برخی از صنایع زیردستی و مصرف‌کنندگان نهایی با مشکلات بسیاری روبه‌رو شوند.