امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

نوسانات و التهابات بازار فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۵ آذر ۱۳۹۸ ۱
نوسانات و التهابات بازار فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار بورس در روز اخیر نوسانات زیادی به خود دید. قیمت برخی از محصولات به وِیژه قیمت میلگرد آجدار رشد پیدا کرد. شواهد حاکی از آن است که بازار آهن از عوامل زیادی تاثیر گرفته‌است. بر همین اساس، کارخانه‌جاتی مثل کارخانه راد همدان و کارخانه آریان فولاد افزایش قیمتی حدود 90 تا…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار بورس در روز اخیر نوسانات زیادی به خود دید. قیمت برخی از محصولات به وِیژه قیمت میلگرد آجدار رشد پیدا کرد. شواهد حاکی از آن است که بازار آهن از عوامل زیادی تاثیر گرفته‌است. بر همین اساس، کارخانه‌جاتی مثل کارخانه راد همدان و کارخانه آریان فولاد افزایش قیمتی حدود ۹۰ تا ۱۰۰ تومان برای هر کیلو را اعلام کردند. همین افزایش رنج قیمت در بازار شروعی برای رشد مجدد قیمت میلگرد آجدار بود.

علاوه بر میلگرد، تیرآهن ذوب آهن اصفهان نیز دچار نوسان قیمت شد. برخی از کارشناسان معتقدند که علت فراز و فرود بازار، اتفاقات سیاسی و التهابات بازار ارز می‌باشد. بنابراین، بازار مقاطع فولادی به اندازه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان رشد پیدا کرد. علاوه بر این، قیمت قوطی و پروفیل مرز ۵۰۰ تومان را گذراند.

میانگین قیمت میلگرد آجدار در زمان قطعی اینترنت و التهابات بازار تا حدود ۴۵۰۰ تا ۴۵۵۰ تومان برای هر کیلو رسید. در برخی از مبادی نیز قیمت قوطی و پروفیل با ضخامت ۲ میلی‌متر از مرز ۶۷۰۰ تومان گذشت. پس از این نوسانات به دلیل کنترل بازار آهن توسط ناظرین و افت قیمت ارز، شاخص قیمت میگرد آجدار به ۴۳۹۵ تومان نزول کرد. قوطی و پروفیل نیز به قیمت ۶۰۵۰ تومان رسید.

طبق بررسی‌های کارشناسان آهن ملل اصفهان، سیر نزولی حاکم شده در بازار مدت زیادی دوام نیاورد. به دلیل وجود التهابات مجدد در بازار، باز هم قیمت‌ها تغییر کردند. در اواخر روز یکشنبه به دلیل تغییر نرخ سوخت و عوامل داخلی دیگر که پیش از این رخ داده‌بود، باز هم شاهد رشد قیمت فولاد در بازار بودیم. هم اکنون قیمت میلگرد آجدار در بازار به طور میانگین برای هر کیلو ۳۵ تومان افزایش یافته و این کالا با قیمت تقریبی ۴۴۳۰ تومان برای هر کیلو معامله می‌شود.

نظرات

  • محمد سالمی

    با افزایش قیمت نرخ سوخت و به دنبال آن نابه سامانی های ارز، قیمت یه آدامس هم تحت تاثیر قرار میگیره دیگه چه برسه به قیمت آهن آلات.