امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

افزایش عرضه و مدیریت تقاضا جهت کنترل بازار فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰
افزایش عرضه و مدیریت تقاضا جهت کنترل بازار فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای افزایش عرضه جهت کنترل بازار فولاد، در روزهای اخیر برای کنترل بازار، یک جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و روسای سازمان‌های صمت استان‌ها برگزار شد. در طی این جلسه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای افزایش عرضه جهت کنترل بازار فولاد، در روزهای اخیر برای کنترل بازار، یک جلسه ویدئو کنفرانس با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و روسای سازمان‌های صمت استان‌ها برگزار شد. در طی این جلسه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد که با همکاری استان‌ها، واقعی‌سازی میزان تقاضای فولاد از بورس کالا در دستور کار است و افزایش عرضه و مدیریت تقاضا جهت کنترل بازار فولاد کشور در اسفندماه، در اولویت قرار دارد.
داریوش اسماعیلی در ادامه اشاره کرد که در حال حاضر در حدود ۳۰ درصد از تولید فولاد کشور به مصرف واحدهای تولیدی داخلی می‌رسد. بر همین اساس، در صورت عدم رعایت الزامات عرضه، مدیریت و ممنوعیت صادرات محصولات فولادی عملیاتی می‌شود.
جناب اسماعیلی، معاون وزیر وزارت صمت اظهار داشت که علاوه بر نظارت‌های اعمالی بر روند عرضه، مدیریت تقاضا از طریق اصلاح سیستم بهین‌یاب و کنترل مجدد میزان مصرف مواد اولیه واحدهای تولیدی، برای جلوگیری از درخواست‌های غیرواقعی در دستور کار است. اسماعیلی همچنین اشاره کرد که در صورت عدم همخوانی میزان تقاضا و مصرف در محل واحد صنعتی حتما این موضوع به عنوان تخلف لحاظ شده و با متخلفان طبق قانون برخورد قاطعی خواهیم داشت.
اسماعیلی افزود که برای نظارت دقیق بر واقعی‌سازی درخواست‌ها در سامانه بهین‌یاب، یک دستورالعمل ویژه تدوین و ابلاغ شده‌است. وی در این جلسه اشاره کرد که قطعا در این فرآیند فقط واحدهای فعال برای تخصیص مواد اولیه مورد تایید خواهند بود.
معمولا برای شروع یک سرمایه‌گذاری، یکسری اقدامات اولیه لازم است که پیش از آغاز فعالیت‌های اقتصادی بایستی آن‌ها را انجام داد. لازم است که کارشناسان هر مبحثی را شناخت و مرجع رسیدگی به درخواست‌ها را به صورت خاص پیگیری کرد.
در امر تولید، بهره‌برداری، مونتاژ، بسته‌بندی، استخراج معادن، استفاده و بهره‌وری از منابع زیرزمینی، صنایع معدنی و فلزی و غیره باید به اداره صنعت، معدن، تجارت مراجعه کرد.
سایت بهین‌یاب در واقع دروازه ورود به این ارگان دولتی متولی امور فوق‌الذکر می‌باشد که به آن درگاه خدمات و اطلاعات وزارت‌خانه صنایع نیز می‌گویند.