امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

وضعیت بازار شمش فولادی در این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/21 0
وضعیت بازار شمش فولادی در این روزها - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار شمش فولادی، حجم تقاضاهای پشت صف در خصوص عرضه‌های شمش پاسارگاد و خوزستان، تقریبا برابر حجم عرضه بود و اگر معاملات انجام می‌گردید، نرخ پایانی پایین و نزدیک به نرخ پایه انجام می‌گردید. این سیگنال را می‌توان این طور معنا کرد که حوزه نورد در خرید شمش، در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار شمش فولادی، حجم تقاضاهای پشت صف در خصوص عرضه‌های شمش پاسارگاد و خوزستان، تقریبا برابر حجم عرضه بود و اگر معاملات انجام می‌گردید، نرخ پایانی پایین و نزدیک به نرخ پایه انجام می‌گردید.

این سیگنال را می‌توان این طور معنا کرد که حوزه نورد در خرید شمش، در طی 15 روز گذشته تا بالاترین ظرفیت خود خرید کرده و به نوعی به اشباع رسیده‌است. از همین رو، بارها اعلام شده که به شدت مراقب این بازار باشید و با احتیاط گام بردارید.

در بدنه اصلی این زنجیره تامین، بازار مواد اولیه به حد اشباع رسیده و در حال حاضر نیز کمبودی وجود ندارد. با این حال هر چه هست، بازارسازی‌های سمت عرضه به منظور نوسان‌گیری بازار، روزهای آخر خود را سپری می‌کند.

گزارشات رسیده خبر از معاملات شمش پاسارگاد روی نرخ پایه می‌دهد، ولی قطعا این معامله ابطال خواهد شد. همانطوری که عرضه شد، نگاه شما به بازار اشباع شمش بورس کالا باشد و احتیاط در معاملات را مد نظر قرار دهید.

همانطور که پیشتر و بارها اعلام شده، این بازار کاملا بر اساس مهندسی و نظر ناظم بازار پیش می‌رود. به همین ترتیب، هر کجا که لازم بداند، ابطال معاملات می‌کند و هر کجا که صلاح بدانند سکوت می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که نقش “ترمز” یا “شتاب‌دهنده” بازار داخلی فولاد در اختیار “ناظم بازار” یا همان وزارت صمت است.

در این راستا هرگاه وزرات صمت ترمز را رها کرده و سکوت می‌کند، فولادسازان می‌تازند و سیگنال‌های نوسان‌گیر بازار با هر بهانه‌ای شامل تورم، نرخ ارز و غیره فعال می‌شوند. هر گاه که ترمز را بکشد و آب روی آتش بریزد، خاموشی و سکوت بر بازار مستولی می‌شود و این داستان همچنان ادامه دارد. لذا تمامی تحلیل‌ها و بهانه‌ها و هر آنچه که از رسانه، تحلیل‌گر و غیره گاها می‌خوانید یا می‌بینید، همگی صرفا برای روند موجود نقش توجیهی دارد.