امروز : سه شنبه 8 مهر 1399

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

وضعیت بازار شمش فولادی در این روزها

1398/12/21 0
وضعیت بازار شمش فولادی در این روزها - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار شمش فولادی، حجم تقاضاهای پشت صف در خصوص عرضه‌های شمش پاسارگاد و خوزستان، تقریبا برابر حجم عرضه بود و اگر معاملات انجام می‌گردید، نرخ پایانی پایین و نزدیک به نرخ پایه انجام می‌گردید. این سیگنال را می‌توان این طور معنا کرد که حوزه نورد در خرید شمش، در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار شمش فولادی، حجم تقاضاهای پشت صف در خصوص عرضه‌های شمش پاسارگاد و خوزستان، تقریبا برابر حجم عرضه بود و اگر معاملات انجام می‌گردید، نرخ پایانی پایین و نزدیک به نرخ پایه انجام می‌گردید.

این سیگنال را می‌توان این طور معنا کرد که حوزه نورد در خرید شمش، در طی 15 روز گذشته تا بالاترین ظرفیت خود خرید کرده و به نوعی به اشباع رسیده‌است. از همین رو، بارها اعلام شده که به شدت مراقب این بازار باشید و با احتیاط گام بردارید.

در بدنه اصلی این زنجیره تامین، بازار مواد اولیه به حد اشباع رسیده و در حال حاضر نیز کمبودی وجود ندارد. با این حال هر چه هست، بازارسازی‌های سمت عرضه به منظور نوسان‌گیری بازار، روزهای آخر خود را سپری می‌کند.

گزارشات رسیده خبر از معاملات شمش پاسارگاد روی نرخ پایه می‌دهد، ولی قطعا این معامله ابطال خواهد شد. همانطوری که عرضه شد، نگاه شما به بازار اشباع شمش بورس کالا باشد و احتیاط در معاملات را مد نظر قرار دهید.

همانطور که پیشتر و بارها اعلام شده، این بازار کاملا بر اساس مهندسی و نظر ناظم بازار پیش می‌رود. به همین ترتیب، هر کجا که لازم بداند، ابطال معاملات می‌کند و هر کجا که صلاح بدانند سکوت می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که نقش “ترمز” یا “شتاب‌دهنده” بازار داخلی فولاد در اختیار “ناظم بازار” یا همان وزارت صمت است.

در این راستا هرگاه وزرات صمت ترمز را رها کرده و سکوت می‌کند، فولادسازان می‌تازند و سیگنال‌های نوسان‌گیر بازار با هر بهانه‌ای شامل تورم، نرخ ارز و غیره فعال می‌شوند. هر گاه که ترمز را بکشد و آب روی آتش بریزد، خاموشی و سکوت بر بازار مستولی می‌شود و این داستان همچنان ادامه دارد. لذا تمامی تحلیل‌ها و بهانه‌ها و هر آنچه که از رسانه، تحلیل‌گر و غیره گاها می‌خوانید یا می‌بینید، همگی صرفا برای روند موجود نقش توجیهی دارد.