امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

صنعت فولاد، پیشرو در ایجاد اشتغال

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/01 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر صنعت فولاد در ایجاد اشتغال، در این روزها صنعت فولاد ایران در عرصه رشد اقتصادی یک صنعت پیش‌رو می‎باشد. با اینکه در شرایط تحریم، اوضاع داخلی کشورمان و صنایع داخلی با چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند، اما با این حال، صنعت فولاد تلاش کرده تا با وجود تمامی محدودیت‌های…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر صنعت فولاد در ایجاد اشتغال، در این روزها صنعت فولاد ایران در عرصه رشد اقتصادی یک صنعت پیش‌رو می‎باشد. با اینکه در شرایط تحریم، اوضاع داخلی کشورمان و صنایع داخلی با چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند، اما با این حال، صنعت فولاد تلاش کرده تا با وجود تمامی محدودیت‌های بین‌المللی روی پای خود بایستد. این صنعت همواره با تلاش خود توانسته نیاز داخلی و صنایع مختلف را تامین کند و در ارزآوری کشور نقش موثری داشته‌باشد.
با این وجود، این تمام چیزی نیست که صنعت فولاد ایران در جهت رشد اقتصادی کشور به ارمغان آورده‌است. یکی از چالش‌هایی که همواره کشور ما با آن دست و پنجه نرم ‌می‌کند، اشتغال است. در واقع صنعت فولاد توانسته در این شرایط سخت، دستاوردهای مهمی در عرصه اشتغال کسب کند.

در شرایطی که دولت با تنگناناهای مالی بسیاری مواجه است و بسیاری از تزریق مالی طرح‌ها را کاهش داده و یا متوقف کرده، فولادسازان با استفاده از سرمایه‌های داخلی خود توانستند علاوه بر رشد تولید، طرح‌‌های توسعه‌ای دقیق و برنامه‌ریزی شده را در دستور کار خود قرار دهند.

نتیجه عملکرد فولادسازان سبب شد که میزان وابستگی ما به کشورهای خارجی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دستی از خودروسازی گرفته تا تولیدکنندگان لوازم خانگی، کاهش یابد. علاوه بر این، این صنعت باعث شده که بسیاری از نیروهای نخبه و تحصیل کرده کشور ما به کار گرفته شوند و از تخصص آن‌ها در صنعت و رونق اقتصادی کشور استفاده شود.

آمارها حاکی از آن هستند که در حدود 800 هزار نفر در کل مجموعه زنجیره معدن و صنایع معدنی کشورمان به کار گمارده شده‌اند. طبق بررسی‌ها مشخص شده که از این تعداد نیروی انسانی، در حدود 150 نفر در کل زنجیره تولید فولاد مشغول به کار هستند.

در هر حال، صنعت فولاد کشورمان در حال حاضر به جایی رسیده که به اندازه دو برابر نیاز داخلی قادر به تولید است. در سال‌های آینده نیز مانند سال جاری، تداوم صادرات فولاد را همچنان خواهیم داشت.