امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

فولاد؛ صنعتی بنیادی در اقتصاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲۳ دی ۱۳۹۸ ۰

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از صنعت‌های بنیادی در هر کشوری از جمله ایران، صنعت فولاد است. به صورتی که حتی مصرف سرانه فولاد به‌ عنوان شاخصی به‌ منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور عنوان می‌شود.در کشور ما نیز فولاد، یک صنعت بنیادی ایران در بخش‌های مهم صنعتی و تولیدی می‌باشد. می‌توان گفت که بیش از…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از صنعت‌های بنیادی در هر کشوری از جمله ایران، صنعت فولاد است. به صورتی که حتی مصرف سرانه فولاد به‌ عنوان شاخصی به‌ منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور عنوان می‌شود.
در کشور ما نیز فولاد، یک صنعت بنیادی ایران در بخش‌های مهم صنعتی و تولیدی می‌باشد. می‌توان گفت که بیش از ۶۰۰ صنعت در کشور ما از صنعت فولاد کشور تغذیه می‌کنند.

در سال‌های اخیر صنعت فولاد توانسته با توجه به وجود منابع سنگ‌آهن در کشور به عنوان ماده اولیه تولید در زنجیره فولاد به جایگاه ویژه‌ای دست یابد. به همین ترتیب، از مهم‌ترین موضوعاتی که صنعت فولاد کشور و اقتصاد را رونق می‌بخشد، تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا تولید فولاد در داخل کشور می‌باشد.

این مسئله از آن لحاظ اهمیت دارد که باعث ایجاد ارزش افزوده بالا و اشتغال‌زایی می‌شود. کشور ما با توجه به برخورداری از معادن سنگ‌آهن و انرژی فراوان، ظرفیت تبدیل شدن به یکی از کانون‌های اصلی تولید فولاد در جهان را دارا می‌باشد. با این حال، دست‌یابی به این ظرفیت نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و خودکفایی در تکمیل زنجیره فولاد است.

در ۸ ماه ابتدای سال‌های اخیر، بیش از ۱۶.۱۵۳ میلیون تن تولید فولاد انجام شده‌است. امسال این رقم تولید به ۱۷.۱۸۸ میلیون تن رسیده‌است. این موضوع نشان می‌دهد که تولید فولاد ایران نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۶ درصد رشد یافته‌است.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ دولت آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد و تحریم‌ها بر اقتصاد ایران و به ویژه صنعت فولاد بازگشت.

امید است که در سال‌های آتی با استفاده از برنامه‌ریزی صحیح در صنعت فولاد، کشور ما نه تنها به یک صادرکننده این تکنولوژی تبدیل شود، بلکه با تولید محصولات جدید و با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در هر یک از حلقه‌های زنجیره تولید فولاد به خودکفایی برسد.