امروز : جمعه 14 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

مشکلات موجود بر سر راه صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/18 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون مشکلات زیادی بر سر راه فولادسازان و صنعت فولاد قرار گرفته‌است. یکی از این مشکلات، زیر ساخت حمل و نقل ریلی در کشور است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 1404 حدود 700 تن مواد معدنی تولید شود. در سال‌های اخیر میزان تولید سالانه مواد معدنی 355 میلیون تن بوده‌است. در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون مشکلات زیادی بر سر راه فولادسازان و صنعت فولاد قرار گرفته‌است. یکی از این مشکلات، زیر ساخت حمل و نقل ریلی در کشور است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 1404 حدود 700 تن مواد معدنی تولید شود. در سال‌های اخیر میزان تولید سالانه مواد معدنی 355 میلیون تن بوده‌است.

در شرایط فعلی، در حدود 7 درصد سهم ریلی و 93 درصد سهم جاده‌ای از حمل تولیدات مواد معدنی و صنایع معدنی می‌باشد. انتظار می‌رود که در سال 1404 سهم حمل ریلی مواد معدنی به 30 درصد برسد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سایر کشورها، سالانه حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد مواد معدنی توسط خطوط ریلی حمل می‌شود. این موضوع در حالی است که سهم واقعی حمل مواد معدنی توسط خطوط ریلی در ایران تنها ۵ درصد تولید مواد معدنی کشور را در بر می‌گیرد.
به جهت تحلیل بیشتر این موضوع می‌توان وضعیت بودجه سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در زیر ساخت‌ حمل‌ و  نقل کشور و اهداف و برنامه دولت برای احداث خطوط ریلی در سال 1404 را مورد بررسی قرار داد.

کشور ایران از نظر طول خطوط ریلی رتبه 21 را در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌است. طول خطوط اصلی ریلی کشور برابر با ۱۳۵۰۰ کیلومتر می‌باشد. پیش‌بینی‌ها طول خطوط ریلی را معادل 25 هزار کیلومتر در سال 1404 نشان می‌دهد.

جهت دستیابی به اهداف افق ۱۴۰۴، طول خطوط ریلی کشور نیاز به رشد سالانه ۹ در صدی دارد و تنها در سال ۱۳۹۸ به سرمایه‌گذاری ۷/۸ هزار میلیارد تومان نیاز است.
آمارها نشان می‌‌دهد چالش‌هایی در مسیر تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود دارد. مهم‌ترین این چالش‌ها را می‌توان اکتشافات سنگ‌‌آهن، زیر ساخت آب و زیر ساخت حمل‌ و نقل ریلی دانست. مطابق با ارزیابی‌ها در سایر کشور های معدنی سالانه حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد مواد معدنی توسط خطوط ریلی حمل می‌شود. این موضوع در حالی است که سهم واقعی حمل مواد معدنی توسط خطوط ریلی در ایران ۵ درصد تولید مواد معدنی کشور را پوشش می‌دهد.

نظرات

  • مصطفی دادیار

    واقعا مایه تاسفه که برای حمل و نقل باربری در بودجه ارزش قائل نیستند. داخل این خبر میگه کشور ما 5 درصد و بیشتر کشورها 30 تا 50 درصد، چقدر تفاوت !!!!