امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

مشکلات موجود بر سر راه صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/18 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون مشکلات زیادی بر سر راه فولادسازان و صنعت فولاد قرار گرفته‌است. یکی از این مشکلات، زیر ساخت حمل و نقل ریلی در کشور است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 1404 حدود 700 تن مواد معدنی تولید شود. در سال‌های اخیر میزان تولید سالانه مواد معدنی 355 میلیون تن بوده‌است. در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون مشکلات زیادی بر سر راه فولادسازان و صنعت فولاد قرار گرفته‌است. یکی از این مشکلات، زیر ساخت حمل و نقل ریلی در کشور است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 1404 حدود 700 تن مواد معدنی تولید شود. در سال‌های اخیر میزان تولید سالانه مواد معدنی 355 میلیون تن بوده‌است.

در شرایط فعلی، در حدود 7 درصد سهم ریلی و 93 درصد سهم جاده‌ای از حمل تولیدات مواد معدنی و صنایع معدنی می‌باشد. انتظار می‌رود که در سال 1404 سهم حمل ریلی مواد معدنی به 30 درصد برسد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سایر کشورها، سالانه حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد مواد معدنی توسط خطوط ریلی حمل می‌شود. این موضوع در حالی است که سهم واقعی حمل مواد معدنی توسط خطوط ریلی در ایران تنها ۵ درصد تولید مواد معدنی کشور را در بر می‌گیرد.
به جهت تحلیل بیشتر این موضوع می‌توان وضعیت بودجه سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در زیر ساخت‌ حمل‌ و  نقل کشور و اهداف و برنامه دولت برای احداث خطوط ریلی در سال 1404 را مورد بررسی قرار داد.

کشور ایران از نظر طول خطوط ریلی رتبه 21 را در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌است. طول خطوط اصلی ریلی کشور برابر با ۱۳۵۰۰ کیلومتر می‌باشد. پیش‌بینی‌ها طول خطوط ریلی را معادل 25 هزار کیلومتر در سال 1404 نشان می‌دهد.

جهت دستیابی به اهداف افق ۱۴۰۴، طول خطوط ریلی کشور نیاز به رشد سالانه ۹ در صدی دارد و تنها در سال ۱۳۹۸ به سرمایه‌گذاری ۷/۸ هزار میلیارد تومان نیاز است.
آمارها نشان می‌‌دهد چالش‌هایی در مسیر تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود دارد. مهم‌ترین این چالش‌ها را می‌توان اکتشافات سنگ‌‌آهن، زیر ساخت آب و زیر ساخت حمل‌ و نقل ریلی دانست. مطابق با ارزیابی‌ها در سایر کشور های معدنی سالانه حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد مواد معدنی توسط خطوط ریلی حمل می‌شود. این موضوع در حالی است که سهم واقعی حمل مواد معدنی توسط خطوط ریلی در ایران ۵ درصد تولید مواد معدنی کشور را پوشش می‌دهد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.