امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

برنامه احداث فولادسازی یک میلیون تنی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/12 0
برنامه احداث فولادسازی یک میلیون تنی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای برنامه احداث فولادسازی یک میلیون تنی، در طی گفت و گویی مدیر عامل فولاد غدیر نی‌ریز اشاره کرد که در حال حاضر، تولید واحد احیای این شرکت به 700 هزار تن دست یافته‌است. وی در ادامه اشاره کرد که یک پروژه احداث فولادسازی با ظرفیتی حدود یک میلیون تنی در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای برنامه احداث فولادسازی یک میلیون تنی، در طی گفت و گویی مدیر عامل فولاد غدیر نی‌ریز اشاره کرد که در حال حاضر، تولید واحد احیای این شرکت به 700 هزار تن دست یافته‌است. وی در ادامه اشاره کرد که یک پروژه احداث فولادسازی با ظرفیتی حدود یک میلیون تنی در دست اجرا داریم. این پروژه تا اسنفندماه سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.
علیرضا زاهدیان در ادامه اشاره کرد که تمامی ظرفیت‌های فنی، تخصصی و تجهیزاتی برای رسیدن به ظرفیت معادل 800 هزار تنی در این کارخانه آماده هستند. وی افزود که از این بابت مشکلی وجود ندارد، اما با این حال، کمبود گندله به عنوان ماده اولیه و نیاز ضروری این کارخانه همچنان به عنوان مشکلی جدی برای تولید محسوب ‌می‌شود.
وی در ادامه اشاره کرد که کارخانه‌های فولادسازی به آهن اسفنجی از میزان عرضه آن بیشتر می‌باشد. همانطور که می‌دانید این مشکل تنها مختص به این کارخانه نمی‌باشد و یک مشکل در سطح ملی محسوب می‌شود. با این حال، برخی از کارخانه‌ها مسیرهای بهتری برای تامین نیاز خود به گندله دارند. به دلیل موقعیت خاص مجتمع غدیر، نیاز این واحد نسبت به کارخانه‌جات دیگر در سراسر کشور حادتر می‌باشد. از همین رو، این شرکت در حال حاضر طراحی و تعریف یک پروژه گندله‌سازی را در دستور کار خود دارد.
علاوه بر کمبود مواد اولیه و گندله، کمبود گاز به ویژه در فصول سرد، مشکل دیگری است که کارخانه‌جات فولادی به خصوص مجتمع غدیر با آن روبه‌رو هستند. این موضوع باعث شده میزان تولید این کارخانه کمتر شود. با این وجود در صورتی که این مشکل رفع شود، این کارخانه به راحتی قادر خواهد بود به ظرفیت مورد انتظار خود دست یابد.
وی همچنین اشاره کرد که این کارخانه در نظر دارد برای رشد ظرفیت تولید خود برخی از تجهیزات خود را بهینه یا ارتقا دهد.
زاهدیان افزود که تکمیل زنجیره فولاد می‌تواند صنعت فولاد را اقتصادی‌تر و باارزش‌تر کند. مدیر عامل این کارخانه تاکید کرد که صادرات از استراتژی‌های مهم شرکت است. تولید‌کنندگان آهن اسفنجی نیز باید ارز صادراتی داشته باشند تا بتوانند برای تامین قطعات خارجی راحت‌تر عمل کنند.