امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

آمار و ارقام‌ها در خصوص رشد تولید در صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/05 0
آمار و ارقام‌ها در خصوص رشد تولید در صنعت فولاد - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد رشد تولید در صنعت فولاد، می‌توان گفت که در حال حاضر کشور ما با وجود تحریم‌های گسترده در جایگاه دهم در بین فولادسازان شاخص جهان قرار گرفته‌است. در همین راستا، تولیدکنندگان در تلاشند که به رتبه اول در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دست یابند. آمارها حاکی از آن هستند که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد رشد تولید در صنعت فولاد، می‌توان گفت که در حال حاضر کشور ما با وجود تحریم‌های گسترده در جایگاه دهم در بین فولادسازان شاخص جهان قرار گرفته‌است. در همین راستا، تولیدکنندگان در تلاشند که به رتبه اول در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دست یابند. آمارها حاکی از آن هستند که در حدود 86 میلیون تن ظرفیت برای زنجیره تولید فولاد وجود دارد. در سال‌های 92 تا 98 بالغ بر 86 میلیون تن زنجیره فولاد به مورد اجرا و بهره‌برداری رسیده‌است. این مسئله در حالی است که از ابتدای سال 92 برای این بخش ظرفیتی معادل 120 میلیون تن اعلام شده‌بود.
در سال 1392 در حدود 28 میلیون تن کنستانتره تولید شد. این میزان از تولید هم اکنون در حدود 80 درصد رشد کرده و به رقمی معادل 50 میلیون تن رسیده‌است. با اینکه دغدغه بسیاری از فولادسازان در شرایط کنونی تامین مواد اولیه تولید یعنی همان کنستانتره سنگ‌آهن می‌باشد، اما این امر مهم را توسعه برنامه‌‌های اکتشافی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور می‌تواند پاسخگو باشد. علاوه بر این، در دولت نیز تولید گندله سنگ‌آهن از سطح 22 میلیون تن افزایش یافت و با رشدی 26 میلیون تنی به رقمی معادل 48 میلیون تن دست یافت.
مسئله دیگری که حائز اهمیت است، افزایش حدود 11 میلیون تن ظرفیت فولاد است. در پی این افزایش، ظرفیت فولاد از رقمی معادل 22 میلیون تن در سال 92 به 33 میلیون تن در سال 96 رسیده‌است.این میزان از رشد با توجه به چشم‌انداز 1404 بسیار امیدوارکننده می‌باشد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند که میزان تولید کنستانتره و گندله نیز رشد یافته‌است. برای تولید سنگ‌آهن رقمی معادل 94 میلیون تن در دستور کار قرار گرفته بود که هم اکنون نیز به این رقم دست یافته‌ایم. شواهد حاکی از آن هستند که در سال اخیر در حدود 86 میلیون تن تولید سنگ‌آهن داشته‌ایم. این میزان از تولید نشان‌دهنده حدود 1 درصد رشد تولید در صنعت فولاد نسبت به سال 96 می‌باشد.