امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

شناخت میلگرد آجدار با کیفیت

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/08 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این فصل سال به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و بارش باران و برف، کیفیت مقاطع فولادی از اهمیت خاصی برخوردار است. به دلیل رطوبت هوا و بارش باران، امکان تغییر حالت برای آن دسته از محصولات بی کیفیت فولادی وجود دارد. خریداران گرامی حتما باید در هنگام خرید، شناخت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این فصل سال به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و بارش باران و برف، کیفیت مقاطع فولادی از اهمیت خاصی برخوردار است. به دلیل رطوبت هوا و بارش باران، امکان تغییر حالت برای آن دسته از محصولات بی کیفیت فولادی وجود دارد. خریداران گرامی حتما باید در هنگام خرید، شناخت کافی از میلگرد آجدار داشته‌باشند.

کارشناسان ما بر این عقیده‌اند که میلگرد آجداری که به روش آلیاژی‌سازی تولید می‌شود در مقایسه با میلگرد آجداری که با شیوه ترمکس یا خنک‌کاری تولید شده از مقاومت بیشتری برخوردار است. در واقع میلگرد تولید شده با روش آلیاژی‌سازی در معرض رطوبت هوا و بارش‌‌ها در برابر زنگ‌زدگی و زردشدگی مقاوم‌تر است.

در طی دو سال اخیر، شواهد نشان داده‌اند که در تخلیه میلگرد آجدار در مبادی مختلف، میلگرد آلیاژی دو کارخانه یزد و ذوب آهن اصفهان، از ظاهر و کیفیت بهتری برخوردارند. روی میلگرد آلیاژی این دو کارخانه حروف CU حک شده‌است. این میلگرد از ظاهری مناسب و میزان زنگ‌زدگی کمتر نسبت به سایر میلگردهای تولیدی با نشان CT می‌باشد. به هر حال، هر دو شیوه تولیدی نام برده شده از استاندارد ISNO 3132 ملی ایران برخوردار هستند. در واقع می‌توان گفت که تنها تفاوت آن‌ها در ماندگاری در انبارها و رنگ ظاهری‌شان می‌باشد.

در میان میلگردهایی که در کارخانه‌جات مختلف به روش خنک‌کاری تولید شده‌اند، برخی سریع‌تر و برخی دیرتر دچار زنگ‌زدگی یا زردشدگی در رطوبت می‌شوند. با این وجود، هیچ‌کدام از کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد دلیل این مسئله را تا کنون به روشنی عنوان نکرده‌اند.

گزارشات رسیده نشان می‌دهند که محصولات تولید شده به روش ترمکس برخی از کارخانه‌ها مثل خراسان و آذربایجان در شرایط عادی از محصولات هم سطح خود از کیفیت مطلوب‌تری برخوردارند.

آهن ملل با نیم قرن تجربه در ارائه محصولات با کیفیت فولادی، همواره با کیفیت‌ترین میلگرد آجدار را با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌دارد.